فصلنامه « علم و رابطه شخصی»  می گوید یکی از علت های کم شدن دوست در زندگی انسان معاصر، توجه نشان ندادن و  وقت کافی نگذاشتن است. به نظر روانشناسان اجتماعی دوستی‌ها باید مدام از مرحله آشنایی به دوستی معمولی، دوست صمیمی و بعد به بهترین دوست ارتقا یابد وگرنه شانس از دست دادن آشنایی ها بیشتر خواهد شد.

جامع شناس و متخصص علوم ارتباطات دانشگاه کانزاس  دکتر « جان هال» معتقد است برای تبدیل یک آشنایی به دوستی معمولی ۵۰ ساعت وقت باید هزینه شود.

به نظر او،  تبدیل یک دوست معمولی به دوست صمیمی حدود ۹۰ ساعت کار می برد. و برای اینکه از مزیت های یک دوست  خوب و بسیار نزدیک بهره ببریم باید حدود ۲۰۰ ساعت وقت برای آن صرف کنیم.

به نظر دکتر  Hall ساعت های مورد نظر وقتی محاسبه می شوند که ملاقات حضوری صورت بگیرد. اوقاتی که مصادف با انجام کارهای مشترک نظیر سینما رفتن، دیدن مسابقه ورزشی، تمرین در باشگاه ورزشی یا ملاقات در قهوه خانه و رستوران است.

تنهایی با وجود مزیت‌هایی که دارد به هر حال برای سلامتی بشر میتواند مضر هم باشد ما انسانها موجودات اجتماعی هستیم و آشنا، دوست و رفیق خیلی صمیمی، همچنان بهترین نعمت‌های سالم زندگی هستند.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد