تیم والیبال دختران پرسپولیس، نماینده ایران در والیبال جام باشگاه های آسیا ۲۰۱۱ آسیا به میزبانی ویتنام، ضمن برتری مقابل یكی از رقبای خود، مقابل تیم كنسوكایی ژاپن كه قهرمان لیگ دختران این كشور است نیز رقابتی برابر را به نمایش گذاشت.

تیم والیبال دختران پرسپولیس، نماینده ایران در والیبال جام باشگاه های آسیا ۲۰۱۱ آسیا به میزبانی ویتنام، ضمن برتری مقابل یكی از رقبای خود، مقابل تیم كنسوكایی ژاپن كه قهرمان لیگ دختران این كشور است نیز رقابتی برابر را به نمایش گذاشت.


به گزارش «آینده» به نقل از بی‌بی‌سی، والیبال زنان ژاپن در عرصه رقابت های ملی، تاكنون موفق به دریافت ۲ مدال طلا، ۲ نقره و یك برنز از رقابت های المپیك شده است.
۳ طلا، ۳ نقره و یك برنز از رقابت های جهانی و ۱۳ مدال رنگارنگ آسیایی، در كارنامه پربار این تیم به چشم می خورد.
نماینده ایران با پشت سرگذاشتن قهرمان باشگاه های فیلیپین و قرار گرفتن در رده سوم گروه نخست رقابت ها، در مرحله بعدی به مصاف تیم دوم از گروه دوم خواهد رفت.

از گوانگجو تا هانوی

تیم ملی والیبال زنان ایران كه جمعی از بازیكنانش در تركیب پرسپولیس حضور دارند، به رغم اعلام آمادگی بازیكنان و مربیان این تیم، از حضور در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو بازماند.
كمیته ملی المپیك جمهوری اسلامی ایران، علت ممانعت از اعزام دختران والیبالیست را ناچیز بودن بخت آن ها برای كسب مدال عنوان كرده بود.
این توجیه در ممانعت از اعزام تمام رشته های تیمی زنان ذكر شد. كبدی تنها ورزش تیمی زنان بود كه با موافقت كمیته المپیك به گوانگجو رفت.
برخی منتقدان، نگرانی مسئولین ورزش ایران از دردسرهای احتمالی را دلیل این تصمیم عنوان كردند.
نارضایتی برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مراجع مذهبی از نوع پوشش بازیكنان، بارها درباره ورزش زنان ایران خبرساز شده است.
شهریور ۱۳۸۸ در مسابقات والیبال زنان آسیا به میزبانی ویتنام، بعضی تصاویر منتشر شده از تیم ایران جنجال ساز شد.
خصوصاً تصویری از صفورا گل افشان، بازیكن شماره ۱۲ در بازی مقابل ژاپن كه به هوا پریده و قصد داشت توپ را از بین دو مدافع بلندقامت ژاپنی عبور دهد.
درخشش تكنیكی این بازیكن ایران بازتابی در رسانه های دولتی نداشت. روزنامه جمهوری اسلامی نیز نوشت: “تصاویر زننده ورزشكاران ایرانی و رعایت نكردن پوشش مناسب آن هم در ماه مبارك رمضان، به هیچ وجه قابل توجیه نیست و باید به مسئولین اصولگرای ورزش كشور گفت چشمتان روشن.”

مشكلات روادید و تاخیر در اعزام
تیم والیبال دختران پرسپولیس، در جام باشگاه های آسیا با تیم‌هایی از ویتنام، فیلیپین و ژاپن هم‌گروه بود.
این تیم به دلیل تاخیر در صدور روادید، با ۳ روز تاخیر نسبت به برنامه پیشین، به محل رقابت ها رسید.
زهرا واحدی، مهدیه خواجه كلایی، مصومه انگوتی، افسانه ایراندوست، فاطمه رشیدی، بهاره نیازی، زینب گیوه، مریم پرهیزگاری، مهتاب رحیمی، فرنوش شیخی، مائده برهانی و شبنم علیخانی ۱۲ بازیكن پرسپولیس هستند.
قرار بود پرسپولیس همین نفرات را به این رقابت‌ها اعزام كند اما با موافقت فدراسیون والیبال، نگار كیانی و سحر جباری نیز به تركیب تیم اضافه شدند.
زنان والیبالیست در نخستین دیدار به مصاف نماینده ژاپن رفتند.
سرخپوشان تهران مقابل سرخ قلب های كنسوكایی، نبردی پایاپای را رقم زدند.
پرسپولیسی ها با سرمربیگری میترا شعبانیان، نمایشی مطلوب مقابل تیم ژاپنی ارائه كردند. تیم دختران پرسپولیس در این مسابقه با نتیجه ۳ – ۲ مغلوب شدند.
آن ها ست اول را ۲۵-۲۳ و ست چهارم را ۲۵-۱۹ به سود خود خاتمه دادند.
میترا شعبانیان هم رضایت خودش را از عملكرد همه بازیكنان اعلام كرد. به گفته او، پرسپولیس طوری بازی كرد كه نماینده ژاپن نتوانست به راحتی پیروز شود.

برتری بر نماینده فیلیپین
قرمزپوشان ایران در بازی بعدی توانستند توانستند تیم فیلیپینی را در یك بازی برتر و با ۳ ست پیاپی شكست دهند.
پرسپولیس این مسابقه را با امتیازات ۲۵- ۱۳، ۲۵- ۱۳ و ۲۵- ۹ به سود خود خاتمه داد.
در پایان این مسابقه مریم پرهیزگاری لیبروی پرسپولیس، به عنوان ستاره زمین معرفی شد.
پرسپولیس در آخرین مسابقه از دور مقدماتی به مصاف نماینده میزبان رفت و ۳-۰ شكست خورد. گرچه در ست اول مسابقه، رقابتی برابر را به نمایش گذاشت.
آن ها با امتیازات ۲۵-۲۳ ، ۲۵-۱۹ و ۲۵ بر ۱۷ مغلوب شدند تا در جایگاه سوم گروه خود قرار بگیرند.
به این ترتیب، نماینده ایران در دور بعد كه حذفی است، با تیم دوم گروه ب رقابت خواهد كرد.
در گروه دوم و پیش از پایان رقابت های دور آخر، تیم های باشگاهی از تایلند،
چین، قزاقستان و اندونزی در رده های اول تا چهارم قرار دارند.
بازنده مصاف نمایندگان تایلند و چین، در گروه دوم در رده دوم قرار می گیرد تا با پرسپولیس ایران رویارو شود.
عباس برقی مشاور فنی پرسپولیس پس از پایان رقابت های گروهی گفت، مسئولین برگزاری و تیم های شركت كننده از پیشرفت والیبال زنان ایران متعجب شده اند.
برقی با اشاره به بازی سخت مقابل میزبان، از حضور۴۰۰۰ تماشاگر ویتنامی خبر داد و همچنین پاسور این تیم را ستود و بازی بی نقص او را از مهم ترین عوامل رقم خوردن این نتیجه عنوان كرد.
برقی مربی سابق تیم ملی ایران است. در این رقابت ها همچنین پریسا بحرینی به عنوان مربی، در كادر فنی پرسپولیس حضور دارد.
جواد فیرزومند به عنوان آنالیزور و هاله شرافت سرپرست تیم نیز میترا شعبانیان را به عنوان سرمربی همراهی می كنند.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد