در آخرین پنجشنبه مرداد ماه به روال هفته های گذشته، اخبار ورزشی ایران و جهان را مرور می کنیم. در هفته چهارم لیگ برتر هنوز مناقشاتی که بر سر نامگذاری لیگ بوجود آمده بود پایان نیافته است. همچنین وضعیت ناخوشایند تیم پرسپولیس نیز از خبرسازترین اتفاقات این چند هفته لیگ است. در کمال ناباوری در روزهای پایانی هفته گذشته با خبر درگذشت بابک معصومی مواجه شدیم. لادیز این اتفاق ناگوار را به جامعه ورزشی خصوصا فوتسالی ها و خانواده آقای معصومی تسلیت می گوید. در ادامه شرح جالب حواشی بازی دوستانه تیم های رادا بلگراد و سیواسپر ترکیه را از دست ندهید.

هنوز در اول راه لیگ برتر فوتبال ایران بنام خلیج همیشگی‌ فارس، یا ایرانسل یا خلیج ایرانسل همیشگی‌ فارس، یا خلیج همیشگی‌ فارس ایرانسل قرار داریم اما دوستان دست اندر کار از بس سوژه بوجود آورده اند که نمی‌توان از نوشتن چند خطی در رابطه با این اتفاقات خودداری نمود. اول اینکه چون مثل دیگر کارهای جالب در کشور ما یا نمی‌شود یا چند تا چند تا، فدراسیون مدت‌ها بود دنبال اسپانسر برای بازی های لیگ برتر می گشت و هیچکدام از غولهای صنعت تمایلی به اینکار نداشتند، تا اینکه همراه اول با پرداخت مبلغی هنگفت، به عنوان حامی ‌ مالی فدراسیون وارد این عرصه شد. اما چند هفتهٔ قبل ایرانسل که دوست نداشت عرصه را به رقیب واگذار کند، به عنوان حامی مالی لیگ برتر، حقوق نامگذاری لیگ را خریداری نمود. البته این اقدام به مذاق خیلی‌‌ها از جمله همراه اولی‌‌ها خوش نیامد و با پیش کشیدن نام خلیج فارس که از زمان داریوش مصطفوی لیگ به این نام خوانده می شود و انگشت گذاشتن روی احساسات ناسیونالیستی، اقدام به مقابله به این نامگذاری کردند. چیزی که با واکنش سازمان لیگ و ایرانسل رو به رو شد و سرانجام مشخص نشد که لیگ برتری که اکنون برگزار میشود لیگ ایرانسل است یا لیگ خلیج فارس یا هر دو.

در داخل مستطیل سبز شکست مجدد پرسپولیس یا پیروزی، از شهرداری تبریز باعث شد که ۶۰ هزار تماشاگر حاضر یکصدا خواهان برکناری کاشانی و استیلی و برگشتن دایی به مربیگری تیم شوند. کاری به خود آقای استیلی و نتیجه تاسف بار این تیم نداریم، اما تماشاگرانی که از دقیقی ۳۸ بازی‌ که ۰-۰ است خواهان برکناری مربی‌ می شوند بهتر است یادی از روزهایی بنمایند که خود دایی مربیگری این تیم پر طرفدار را به عهد داشت و با هر باخت یا مساوی همین بلا به سرش می آمد.

اما وضعیت مغشوش فوتبال، در بیرون از زمین و در استودیو ورزش از شبکهٔ ۲ نیز ادامه یافت، هنگامی که مایلی کهن با فتح الله زاده در مقابل دیدگان میلیونها بیننده تلویزیونی به مشاجره پرداخت. همچنین صمد مرفاوی سر مربی تیم مس کرمان درگفتگویی جنجالی اعلام کرد که: استقلال به کمک یک جادوگر بازی‌ مقابل مس را برده است. مرفاوی که خود قبلا سرمربی همین تیم استقلال بوده توضیح بیشتری راجع به بردهای دیگر استقلال نداد.

در این میان، و در هنگام جشن قدردانی از قلعه نویی‌، علی‌ دایی پیشانی فتح الله زده را بوسید و با او آشتی‌ نمود و با عکاس هفته نامهٔ تماشا درگیر شد . همچنین در مورد وضعیت تیم سابقش، پرسپولیس گفت: من که نمیتوانم به ۷۰ هزار تماشاچی خط بدهم، تماشاچیان همه چیز را میفهمند، در این ضمن حمید درخشان که چند سالی‌ است خواهان سر مربی‌ گری تیم پرسپولیس می‌باشد و الان در بوشهر مربیگری می‌کند  نیز به انتقاد از وضعیت این تیم پرداخت .

اصغر شرفی هم در یک مصاحبه نسبت به رفتار مایلی کهن واکنش نشان داد و گفت که مایلی کهن باید به دکتر مراجعه کند، همچنین در نقد از اسطوره سازی در ورزش گفت: چگونه به مردی که باعث مرگ ۲ زن شده است میگوییم اسطوره!!

از سوی دیگر جلالی‌، مربی فولاد خوزستان در یک جمله وضعیت فوتبال کشور را بیان نمود:” مسئولان بیایند و فوتبال را از گروه‌های مافیایی نجات دهند.”  آیا هنوز هم به رفتن به استادیوم‌های فوتبال علاقمندید؟؟؟

اما تونل وحشت فوتبال در هفتهٔ گذشته در ترکیه اتفاق افتاد. جایی‌ که تیم رادا بلگراد از صربستان دربازی‌ دوستانه مقابل تیم سیواسپر ترکیه قرار گرفت، شرح ماجرا‌ از زبان یکی‌ از بازیکنان  صرب بسیار جالب است، او می‌گوید: هنگامی که بازیکنان دو تیم در تونل منتهی‌ به زمین فوتبال مشغول گرم کردن بودند، از میان ما چند نفر ترک یک گوسفند را به داخل زمین بردند، ما در ابتدا فکر کردیم که این حیوان در حقیقت طلسم خوش شانسی یا نماد باشگاه است، اما در پی‌ گوسفند، فردی با ۲ چاقوی بزرگ قصابی از میان ما گذشت و در میان بهت و حیرت ما همان ابتدای زمین سر گوسفند بی‌چاره را از بدنش جدا کرد، اکثر بچه های تیم ما از ترسشان به داخل رختکن دویدند و حال جوان تر‌ها بد شد، مدتی طول کشید که دوباره بتوانیم تیم را جمع کنیم و آمادهٔ ورود به زمین مسابقه شویم. اما در همین حین اعضای تیم ترک فرصت را از دست نداده بودند و بنا به رسم خود دست شان را تا آرنج به خون گوسفند بیچاره آغشته کرده بودند، صحنه ترسناکی بود، باید با تیمی مسابقه می دادیم که دستشان تا آرنج در خون بود، به هیچ عنوان نمی توانستیم چشم مان را از دستشان برداریم. ۴ گل خوردیم و خوشحالیم که زنده به بلگراد برگشتیم. امیدوارم دیگر هیچوقت در قرعه کشی‌ ما با تیم ترکی رو به رو نشویم.

بابک معصومی هم رفت، کاپیتان سابق تیم ملی‌ فوتسال ایران و یکی‌ از مردان اخلاق ورزش کشور که در مهمترین پیروزی زندگیش توانسته بود سرطان خون را شکست دهد، بر اثر سکته مغزی از دنیا رفت، این ضایعه را به خانواده و دوستدارانش تسلیت می گوییم.

اما در حالی‌ که فکر میکردیم حرف هفته را اصغر شرفی زده است، عادل فردوسی‌ پور با جمله که خیلی‌ زود معروف شد در انتهای برنامهٔ ۹۰ این هفته باعث شد ما تغییر عقیده دهیم. عادل در جواب نیروی انتظامی‌ کرمان که با دوربین ۹۰ این استان درگیر شد و برای جوابگویی در برنامه حاضر نشد گفت: میزان رأی ملت است نه زور و قدرت.

نظرات

46 responses to “مروری بر ورزش در هفته‌ چهارم مرداد”

 1. behrooz says:

  میزان رأی ملت است نه زور و قدرت….دمت گرم عادل

 2. نازنین مقدم says:

  انقدر استقلال میبره تا چشم هر چی پرسپولیسی در بیاد.عشق است استقلال و استقلالی

 3. پرسپولیس says:

  منتظر طوفان زودرس پرسپولیس باش نازنین خانم
  25شهریور می بینمت

 4. سپهر says:

  من نمیخواستم دیگه cm بدم ولی مثل اینکه نمیشه.نازنین یاد اون فصلی بیافت که پرسپولیس قهرمان شد و 7تا برد پشت سر هم!میتونین رکورد ما رو بزنین!اگه پرسپولیس دسته مردم بیافته اون وقت نشونتون میدیم

 5. yas iran says:

  نامت همیشه, بر همه, جز لنگِ پاره نیست / تعویضِ اسم, پارگیت را که چاره نیست

  گیرم به لطف “دست خدا” هم رسی به جام/ننگت, به روی لنگِ تنت یک ستاره نیس

 6. yas iran says:

  ایشالا دست ۲ که برسین بردتونم شروع شه…))

 7. سپهر says:

  خدا این استقلالی ها چه رویی دارنا!ببین یاس ایران هر چی باشه پرسپولیس پر افتخار ترین تیم لیگ های ایرانه.چه جام حذفی چه لیگ(منظورم از لیگ تمام لیگ های ایرانه:چه جام تخت جمشید چه لیگ آزادگان و….)

 8. نازنین مقدم says:

  گذشته ها گذشته الان استقلاله که پوزتون رو زده.‏25 شهریور هم میبینیم چطوری پرسپولیس میبازه.قابل توجه همه هم تو رنکینگ جهانی هم تو آسیا هم از لحاظ بازی هم از لحاظ طرفدار این استقلاله که نسبت به تیم های دیگه ی ایرانی بالاتره.تا چشمتون درآد.عشق است استقلال و استقلالی.

 9. سپهر says:

  چییییییییییییییییییییییییییی؟استقلال از پرسپولیس بیشتر طرفدار داره؟نازنین اینو جایی نگیا.ممکنه خود استقلالی ها هم مسخرت بکنن.اولا تو 3تا نظر سنجی برنامه نود هر 3بار پرسپولیس بیشترین طرفدار داشت هم توی سایت afc میتونی بری و ببینی پر طرفدار ترین تیم ایران پرسپولیسه!سال 2001 بود فکر کنم که پر طرفدار ترین تیم آسیا شناخته شد.آره تو رنکینگ جهانی شاید شما بالا تر باشین ولی تو تعداد طرفدارا حرف نزنین.در ضمن شما هنو خاطره 6تایی هارو که فراموش نکردیت؟D:

 10. پرسپولیس says:

  همینجا رو در نظر بگیر نازنین من و آقا سپهر پرسپولیسی هستیم اما تو تنها استقلالی هستی. یعنی پرسپولیس دوبرابر استقلال هوادار داره

 11. ghouye mordab says:

  haghetun!! timi ke ba komake davar o federsaion jam hazfiro az ma dozdid haghesh hamine, shoma aslan aberu nadarin ke

 12. نازنین مقدم says:

  پرسپولیسی های با هوش من نگفتم تو ایران استقلال بیشتر هوادار داره گفتم تو آسیا بیشتر هوادار داره.بعدش هم پرسپولیس قرنها پیش شکر اضافی خوردش و شش تا به استقلال زده که اونم نه فیلمی ازش موجوده نه سندی حالا شما هی تو گذشته ها اسکی برین،سرتون رو کردین تو برف نمیبینین استقلال داره لنگ پاره میکنه.

 13. سپهر says:

  افرادی که تو ورزشگاه رفته بودن که هستن(-:
  دایی های خودم استقلالی بودنو باختتونو از نزدیک مشاهده کردن.در ضمن هیچ جای سایت afc ننوشته که بیشترین طرفدار و تو آسیا دارین!الکی جو نده!بعلاوه چه ربطی داره میگی لنگ پاره میکنه؟هر وقت با پرسپولیس بازی کرد بعد تز بده!

 14. نازنین مقدم says:

  با همون 6 تا خوش باشین،اگه بتونم لینکشو پیدا میکنم واست میذارم تا بری ببینی.نیازی نیست استقلال لنگ پاره کنه،لنگ شما فابریک پارست.خوشم میاد خودتون قبول دارین لنگی هستین.نوبت تز دادنم هم میرسه.

 15. abiforever says:

  حالا من می‌خوام بدونم اصلا ۶۵ میلیون لنگی باشه توی مملکت، چه فرقی‌ می‌کنه!!! تعداد صورت مسئله‌رو تغییر نمید (بر خلاف سخن روز سایت) مهم اینه که رفت و برگشت دیگه شرمندهٔ طرفدرتون میشین، اما نگران نباشین دوباره قهرمان جم حذفی هدیی فدراسیون به لنگی‌های ایران که گریه و نالهٔ ۶۵ میلیونی تون گوشه ۴ تا آدم حسابی‌ این مملکتو کر نکنه

 16. زلزله سرخ says:

  یعنی چه نابغه ایه این نازنینه….اصلا نمی دونه چی میگه. اولا که شکرو از روز ازل اس اسیا خوردن و بازم می خورن. اما اونا نمزنن می خورن. اونم نه یکی نه دوتا نه سه تا نه 4 تا نه 5تا شیش تا گرفتی نازی جون؟ شیش تا. همه شونم که از دم آلزایمر دارن و یاوشون رفته که البته حقم دارن. کی دوست داره 6 تا 6 تا خوردنش یادش بمونه. اما نازین جان از من به تو نصیحت از این داستانای ای اف سی و طرفدارای زیاد اس اس تو آسیا بگذر مردم می شنون می خندن بهت جونم.

 17. زلزله سرخ says:

  یه چیزیم دوستانه بهت بگم نازمنگولاٰ‌ غصه نداره که 6 تا از زلزله سرخ آسیا خوردین. با این باختتون رفتین تو تالار افتخارات. از پرسپولیس 6 تا خوردن افتخاره اس اسی پاره پاره.

 18. نازنین مقدم says:

  تا به حال با خودت فکر کردی اگه این شیش تا گل رو نمیزدن الأن چی داشتی بگی.در ضمن ما الزایمر داریم یادمون نمیاد شیش تا خوردیم شما که سالمی چرا نمیبینی لنگتون ته جدول داره دست و پا میزنه و اس اس داره بالا جدول پادشاهی میکنه؟البته حقم داری کی دوست داره ته جدول بودن تیمش رو ببینه:)

 19. زلزله سرخ says:

  نهٰ‌همچین فکری نمی کنم که اگه این 6 تا رو نمی زدیم چی می شد. بلکه به این فکر می کنم که شما بدبختا با اون 6 تایی که خوردین چی می کشین. و راتشو بخوای خیلی خیلی خوشحالم که جای شما ها نیستم. 6 تاییا.
  بعدشم که نازی جون برو از بزرگترات بپزس اتا بهت بگن هیچ تیمی رو تو هفته پنچم پادشاه نمی دونن. توپ گرده و حالا حالاها می چرخه واسه ما.

 20. آرش آبی says:

  دمت گرم نازنین.ببین اگه پرسپولیس تونست تو دربی ببره من که یک عمریه استقلالیم میشم پرسپولیسی.فکر کنم نازنین و بقیه بچه های استقلالی هم قبول داشته باشن ولی اگه استقلال برد که میبره از شیشتایی که ما خوردیم واستون بدتر میشه.امیدوارم مثل ما استقلالی ها شما آلزایمر نداشته باشین و یادتون باشه که فصل گذشته هم رفت هم برگشت استقلال از لنگی ها برده.

 21. کیانا says:

  پرسپولیس رو عشق است عاشششششششششقتم

 22. سپهر says:

  آرش نه شما استقلالی ها واقعا آلزایمر دارین.یادتون رفته هر دو تا مسابقه رو با کمک داور بردین؟در ضمن موقعیت های گل هم مال پرسپولیس 3برابر استقلال بود.دوست داری یه بار دیگه برو برنامه نود مربوط به بازی و ببین(-:

 23. زلزله سرخ says:

  آرش آبی تو دربی که می آییم و مثل همیشه سوراخ سوراختون می کنیم. اما بزار از همین الان بهت بگم ما هیچ اس اسی رو تو جمعمون راه نمی دیم. نگی نگفتین. بعد دربی دنبالمون راه بیفتی:)

 24. لنگ سوراخ ارتش سرخ says:

  مثل همیشه …‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها ها‌ها حتما فصل قبل جزو همیشهٔ شما ارتش سرخ نیست هست؟

 25. کیانا says:

  دمت گرم سپهر گل گفتی

 26. لنگی بمونین says:

  ببینین یه چیزیو به شما طرفدارای پرسپولیس یا پیروزی یا حالا هر چیزی که اسم تیم تونه بدونی، ۲۰ میلیون که نه ۲۰۰ میلیون هم باشین فرقی‌ نمی‌کنه، اول بشین، اصلا قهرمان جام باشگاه‌های جهان باشین بازم فرقی‌ نمی‌کنه خیلی‌ چیپین هم تیمتون، هم بازیکنتون از اصل و نسب بی‌ کلاسین، اونم از سلطان علی‌ پپپروین که آخر عمر ش دنبال کاسبی، خودتون آاونو با ناصر حجازی مقایسه کنین بفهمین چقد بی‌ کلاسین همون بهتر که لنگی بمونین تا آخر عمرتون

 27. کیانا says:

  پیروزی تکه سروره نه بچه ها ؟؟؟

 28. یاسین says:

  کیانای عزیز نگی جایی بهت میخندن استقلال رو عشق است چه اعتماد به نفسی دارن این طرفدارای پرسپولیس تیمتون سوراااااااخه

 29. زلزله سرخ says:

  سروره پرسپولیس
  لنگی بمونین، قاط زدی داداش؟

 30. یاسین says:

  هم با تو(زلزله سرخ) هستم هم با خانوم کیانا پرسپولیس هیچی نیست ……….

 31. negar says:

  :)) FORZA TIRAKHTOOR, YASHASIN BARBARI

 32. زلزله سرخ says:

  من فقط با تو هستم یاسین: سوراخین تاجیا سورااااااااااااااااااخ

 33. یاسین says:

  بالاخره زلزله تو طرفداره کدوم تیمی ؟

 34. کیانا says:

  زلزله وللش حالش خرابه بازم مثله همیشه قرصاشو نخورده !!!!بازم میگم پرسپولیس رو عشق است

 35. زلزله سرخ says:

  یاسین جان زلزله پرسپولیسه. سرخ هم که رنگ پرسپولیسه. نکته مبهم برات کجاست داداش؟
  کیانا جون این طفلکیا یه بار شیش تا خوردن هنوز حالشون جا نیومده حق بده بهشون.

 36. kiamars navidi says:

  دم همهٔ استقلالیا و پرسپولیسیا اینجا گرم که یه کلمه راجع به بابک معصومی چیزی ننوشتن یه هفتست عکسش صفحه اول این مجله است تا کی‌ میخوایین با هم کل کل الکی‌ بکنین؟

 37. کیانا says:

  اخ راست میگه کیامرث انقدر دلم براش سوخت بازیکن خوبی بود روحش شاد

 38. یاسین says:

  حالا امشب پیروزی میبازه به همتون میگم

 39. کیانا says:

  دیدی که برد هه هه هه هه حالا بگو ببینم میخوای چی بگی !!!!!!

 40. ساسان says:

  پرسپولیس 3-1 نفت
  یاسین خیت

 41. زلزله سرخ says:

  اس اس صداش در نمیاد. 6 تاییا طوفان سرخ الان رو نوار برده.

 42. کیانا says:

  بیچاره دلم واسه یاسین سوخت !!!!!زلزله سرخ اسمه واقعیت چیه ؟

 43. زلزله سرخ says:

  کیانا جان اسمم دیگه از اسراره:)
  می بینی اصلا خبری از این اس این نیست؟

 44. کیانا says:

  خب حق داره بیچاره منم بودم نمیومدم !!

 45. کیانا says:

  ااخی حالا یاسین اشکال نداره بیا قول میدم بچه ها اذیتت نکنن !!!!

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد