این هفته هم مطابق هفته های قبل نگاهی متفاوت داریم به دنیای ورزش. ما را همراهی کنید.

خبری جالبی از فوتبال تراکتور سازی که بعد از تیم محبوب پرسپولیس، استقلال را به پله سوم انداخت و دومین تیم محبوب ایران شد. سایت هواداران تراکتور سازی لینک نظر سنجی یک سایت بین المللی درباره پرهوادارترین تیم ملی ایران را بر روی صفحه اش قرار داد. دوازده ساعت بعد از قرار گرفتن این فراخوان در سایت هواداران تراکتور سازی، این تیم جای استقلال را در نظر سنجی گرفت و بعد از تیم همیشه محبوب پرسپولیس دوم شد. شایان ذکر است که تیم های ماشین سازی و شهرداری تبریز در رده های چهارم و پنجم هستند.

تراکتور سازی این هفته هفته خبر سازی را داشته است. سایت باشکاه تراکتور سازی از عرضه سیم کارت ویژه این باشگاه خبر داد: با توجه به توافقات انجام شده با شرکت ارتباطات سیار، به زودی محصول جددی به نام تراکتورسل به صورت به صورت سیم کارت به بازار عرضه خواهد شد. به توجه به محبوبیت فراوان تراکتور سازی حتی از تیم استقلال این یسم کارت با فروش خوبی مواجه خواهد شد.

محمد مایلی کهن و علی دایی مدتی است که علیه یکدیگر موضع گرفته اند و این موضوع باعث شده کار به شکایت کشیده شود. چند سال پیش نیز دایی از مایلی کهن شکایت کرده بود اما مایلی کهن بعد از انتخابش به عنوان سر مربی تیم ملی با رفتن پیش دایی برای آشتی کردن با او اقدام کرد. با این حال بعد از گذشت زمان باز هم روابط این دو دچار مشکل شده است. علاوه بر علی دایی، باشگاه پرسپولیس هم از مایلی کهن شکایت کرده.

مربیان فوتبال ملی جهان باری دیگر مسی را بهترین بازیکن جهان شناختند.مراسم فیفا گالا برای انتخاب بهترین بازیکن سال فوتبال جهان در سال ۲۰۱۱ به انتخاب فیفا امروز در مقر این نهاد برگزار شد تا مشخص شد این جایزه این بار به کدام ستاره پرطرفدارترین ورزش جهان تعلق می‌گیرد. همانطور که از قبل انتظار می‌رفت لیونل مسی،بار دیگر بهترین بازیکن جهان شد .

ژاوی، ملی پوش اسپانیایی تیم فوتبال بارسلونا به عنوان بهترین بازیساز سال ۲۰۱۱ انتخاب شد. فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال جهان در سایت اینرنتی خود ژاوی را با ۲۳۲ امتیاز به عنوان بهترین بازیساز سال ۲۰۱۱ معرفی کرد. لیونل مسی با ۱۴۷ و آندرس اینیستا با ۱۱۰ امتیاز در رده دوم و سوم قرار گرفتند.

آرسن ونگر، سرمربی فرانسوی تیم آرسنال، در صدر رده بندی برترین مربیان دهه نخست قرن بیست و یکم قرار دارد.

سایت فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار جهان روز جمعه ۱۶ دی (۶ ژانویه) در رده بندی خود آرسن ونگر را با ۱۵۶ امتیاز از بین ۱۷۶ مربی از ۵۰ کشور در رده نخست قرار داد. پس از او آلکس فرگوسن با ۱۴۸ و خوزه مورینیو با ۱۳۵ امتیاز در رده دوم و سوم قرار دارند.

ادوين فان درسار، دروازه‌بان سابق منچستريونايتد در صحبت‌هايی اعلام كرده برای بازگشت به دنيای فوتبال وسوسه شده است. فان در‌سار روز شنبه در ديداری دوستانه به ميدان رفت و بعد از آن بود كه در صحبت‌هايی از احتمال بازگشتش به زمين چمن گفت. دروازه‌بان سابق منچستريونايتد و تيم ملی هلند در ديداری دوستانه كه سالانه ميان ستاره‌های سابق تيم ملی هلند و تيم آماتور رويال اچ اف سی برگزار مي‌شود، حضور داشت.در پايان اين ديدار دوستانه فان درسار به «آنزاورنج» گفت كه از بازگشت مجدد به دنيای فوتبال لذت برده است. اين در حالی است كه او آخرين بازی اش را در ماه آگوست انجام داده بود و اكنون اعلام كرده كه علاقه زيادی دارد تا در آينده نزديك در بازی های بيشتری حضور پيدا كند.

از هفته‌ ششم ليگ برتر تکواندوی ايران، بازيکنان تيم گاز فجر جم به دستور هادی ساعی محل مسابقه را ترک کردند و حاضر به ادامه مبارزه با تيم راه و ترابری زنجان نشدند.

هادی ساعی عضو شورای شهر تهران و مدير تيم‌های ملی تکواندو است. کميته‌ برگزاری ليگ تکواندو، تيم گاز فجر جم را بازنده معرفی کرد. 
اين اتفاق همزمان با تصميم سرمربی تيم ملی کشتی آزاد ايران در بيرون کشيدن تيمش از تشک مبارزه در ليگ برتر کشتی آزاد ايران رخ داد.

رقابت‌های لیگ بر‌تر کشتی آزاد ایران که با میانگین چهار هزار تماشاچی برای هر مسابقه از پرتماشاگر‌ترین رقابت‌های ورزشی ایران محسوب می‌شود، با جنجال‌های بی‌سابقه‌ای به مرحله نیمه نهایی رسیده است.
دیدار تیم‌های نفت تهران با شهرداری ملایر و خونه به خونه بابل با شهرداری ملایر نیمه تمام ماند. صنعت برق گلوگاه هم به رغم میزبانی، حاضر به انجام مسابقه با سایپا تنکابن نشد.

و خبری هم از مسابقات گرند پی. بسیاری از نهاد های حقوق بشری غیر دولتی، از تیم های فرمول یکی خواستند تا امسال مسابقات گرند پی بحرین را تحریم کنند.ای رقابت در تقویم سال 2012 وجود دارد و قرار است در 22 آوریل برگزار شود. سال 2011 به دلیل نا آرامی هایی که در این کشور وجود داشته این رقابت ها منحل شد.

مسابقات جايزه بزرگ شمشيربازیبانوان از 19 تا 21 بهمن، با ميزبانیتهران برگزار مي‌شود. اين رقابت‌ها در رده سنیبزرگسالان برگزار مي‌شود و شمشيربازان تمامیاستان‌هایكشور در هر سه اسلحه اپه، فلوره و سابر مي‌توانند در آن شركت كنند. همچنين هفته دوم رقابت‌هایليگ برتر شمشيربازینيز از هفتم بهمن آغاز مي‌شود. ادامه اين مسابقات با 9 تيم پيگيریمي‌شود. در حال حاضر تيم شركت هواپيمايیتابان تهران در صدر جدول رده‌بندیقرار دارد. هواپيمايیتابان، موسسه رسانه برتر اصفهان، باشگاه فرهنگی- ورزشیشهدایشهرداریهمدان، كانون شمشيربازیاردبيل، هيات چهارمحال‌وبختياري، باشگاه حمل‌ونقل اروميه، هيات يزد، هيات سمنان و هيات آذربايجان شرقیتيم‌هایشركت‌كننده در اين رقابت‌ها هستند.

تيم‌های ملی واليبال نوجوانان و جوانان دختران ايران تمرينات خود را برایحضور در مسابقات قهرمانیآ سيايی چين و تايلند، از 28 دیآ غاز مي‌كند. پس از وقفه‌ دوماهه در تمرينات اين تيم‌ها، دور جديد اردویا ين ملی پوشان به مدت هشت روز از 28 دیدر مجموعه ورزشی آزادی آغاز مي‌شود. پيش از اين، اردوی تيم‌های ملی نوجوانان و جوانان به دليل امتحانات بازيكنان و همچنين نبود سالن، خوابگاه و اختصاص آن به ساير رشته‌ها به مدت دو ماه تعطيل شده بود. در اردوی تيم‌ملی نوجوانان 30 بازيكن حضور دارند كه تمرينات خود را زير نظر پروين يادآور پيگيری می كنند. رقابت‌های آسيايی نوجوانان از 20 تا 28 مهر به ميزبانی چين برگزار مي‌شود. در اردوی تيم‌ملی جوانان نيز 30 بازيكن حضور دارند كه زير نظر پروانه شريف‌زاده به تمرين مي‌پردازند. مسابقات جوانان آسيا هم از 9 تا 17 مهر در تايلند برگزار خواهد شد.

نظرات

One response to “مروری بر ورزش در هفته سوم دی”

  1. mitra says:

    matalebe jalebi gozashte budid mamnun

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد