در آخرین هفته مهرماه، ورزش ففته اخیر را مرور می کنیم با خبر برکناری رضا مهماندوست، سرمربی تیم ملی تکواندوی کشور، موفقیت زنان ووشوکار ایران در مسابقات قهرمانی ووشو در ترکیه، قهرمانی تیم های کشور در رقابت های قایقرانی آب های آرام، محرومیت بازیکنان خاطی تیم شاهین بوشهر به مدت 7 جلسه و فوت  دن ولدون، راننده بریتانایی طی حادثه ای در مسابقات ایندی.

25 مهر 1370 پرسپولیس در حضور بیش از 100 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی مقابل المحرق بحرین پیروز شد و برای اولین بار قهرمانی آسیا را تجربه کرد. 25 مهر بیستمین سالگرد قهرمانی تیم فوتبال پرسپولیس را به همه طرفداران این تیم تبریک می گوییم و برای این تیم محبوب آرزوی موفقیت می کنیم.


 

در حالی‏که کم‏تر از یک سال به آغاز بازی‏های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن باقی است، فدراسیون تکواندوی ایران، ورزشی که در کنار کشتی، یکی از بخت‌های اصلی کسب مدال برای کاروان ورزشی ایران به ‏حساب می‏ آید، در اقدامی ناگهانی، سرمربی خود را از کار برکنار کرد. رضا مهمان‏دوست که در چهار سال اخیر سرمربی‏گری تیم ملی تکواندوی ایران را بر عهده داشته، در حالی از سوی فدراسیون کنار گذاشته شد که موفق شده تیم ملی تکواندوی ایران را به مقام قهرمانی جهان برساند که این افتخار تا به‏ حال در تاریخ تکواندوی جهان، نصیب تیم دیگری غیر از کره‏ جنوبی نشده بود. این اتفاق در حالی افتاد که رضا مهماندوست خواهان پرداخت حقوق ماهیانه اش بود. واقعا اگر کسی خواهان حق خود شود باید برکنار شود؟ در این صورت تکلیف تیم ملی چه می شود؟!


 

زنان ووشو کار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان درخشیدند. در پنجمین روز از این مسابقات که در کشور ترکیه برگزار می شود تیم بانوان ایران موفق به کسب سه مدال طلا شد.


 

چهاردهمین دوره مسابقات قایقرانی آب های آرام قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک تهران با قهرمانی تیم کشورمان در رده بزرگسالان، جوانان و معلولان به پایان رسید. تیم ملی قایقرانی ایران در حالی با کسب 32 مدال و دو سهمیه المپیک 2012 لندن به کار خود در این رقابت ها پایان داد که برای نخستین بار موفق شد عنوان قهرمانی این رویداد معتبر آسیایی را از آن خود کند.


 

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال دو بازیکن تیم فوتبال شاهین بوشهر را به دلیل انجام اعمال غیر ورزشی در ورزشگاه 7 جلسه محروم کرد. براساس حکم کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال صادق کرمی به چهار جلسه محرومیت و 10 میلیون تومان جریمه نقدی و میثم منیعی به سه جلسه محرومیت و 7 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند.


 

خبر جالب این هفته هم تیم شدن علی دایی و مجری جنجالی برنامه 90 عادل فردوسی پور است. تیم فوتبال دانشگاه صنعتی شریف با درخشش این دو بازیکن خود توانست تیم دانشگاه تهران را شکست بدهد. عادل دو گل به ثمر رساند و دایی هم که وزن خود را کم کرده بود، هت تریک کرد.


 

دن ولدون، راننده بریتانیایی و از قهرمانان مسابقات اتومبیلرانی روز یکشنبه در یک حادثه تصادف در مسابقات ایندی ۳۰۰ در شهر لاس وگاس کشته شد. در پی اعلام خبر درگذشت ولدون، سایر رانندگان شرکت کننده در این رقابت به افتخار او ۵ بار با سرعت پایین به دور مسیر مسابقه گشتند. ولدون ۳۳ سال سن داشت و در ماه مه به عنوان قهرمانی مسابقه ایندی ۵۰۰ دست پیدا کرده بود. او یک بار دیگر نیز در سال ۲۰۰۵ این عنوان را کسب کرده بود.


و سخن این هفته را مسی بازیکن جوان آرژانتین زد وی گفت: با ندیدین بازی های پله چیزی از دست نداده ام.

 

 

 

 

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد