در دومین هفته آذر به روال هر هفته، مروری بر ورزش در هفته گذشته خواهیم داشت. ابتدا از حال دو نفر فوتبالی اروپا که اخیرا دست به خودکشی زدند شما را مطلع می کنیم. در ادامه عدم بازتاب مراسم انتخاب برترین های آسیا از رسانه ملی را مرور می کنیم و در ادامه اخباری از تیم های ملی تکواندو، ووشو و روییینگ بانوان خواهیم داشت. در پایان اخبار جام تنیس آزاد تهران را بررسی می کنیم. با ما همراه باشید.

مثل اینکه خودکشی در دنیای فوتبال مد شده است. در هفته قبل خودکشی نا فرجام بابک رفیعی را خواندیم و این هفته سرمربی تیم ولز که البته نتوانست جان سالم به در ببرد. گری اسپید، سر مربی 42 ساله تیم ملی ولز صبح روز یکشنبه خود را در خانه اش به دار آویخت.فدراسیون فوتبال ولز هم خبر مرگ وی را تائید کرد. گری اسپید یکی از محبوب ترین بازیکنان ولز بود که سال گذشته با پیراهن شفیلد یونایتد از دنیای فوتبال خداحافظی کرد.


بابک رفعتی که چندی پیش دست به خود کشی زد، اعلام کرد که افسرده بوده است. این داور مقیم شهر هانوفر هفته است.رفعتی که در حال حاضر زیر نظر مراقبت های روانپزشکی قرار دارد، از همگان خواست او را به حال خود بگذارند. او در این مورد گفت: در حال حاضر فقط نیاز مند آرامش و تنهایی هستم تا دوباره سلامتی خود را به دست آورم و بازی های فوتبال را سوت بزنم.


و حالا خبری هم از گزارشگران فوتبال. خیلی ها دوست دارند تمام مسابقات را عادل فردوسی پور گزارش کند. اما باید به آنها بگوییم که گزارشگرانی نیز هستند که علاوه بر گزارش می توانند شما را بخندانند. مثلا گزارشگر بازی ذوب آهن و پرسپولیس هنر نمایی های بسیاری کرد و بعد از اتمام نیمه اول و تساوی دو تیم برگ برنده خود را رو کرد و گفت: با این نتیجه بازی به نیمه دوم کشیده می شود.


با وجود پخش گزارش ها متعدد از مراسم انتخاب برترین های سال آسیا، خبری از پخش تصویر هادی عقیلی در تلویزیون نبود. غیبت عجیب مرد دوم فوتبال آسیا در میان گزارش های پر آب وتاب تلویزیون از کوالالامپور این شائبه را به وجود آورد که عقیلی برای شرکت در این مراسم از کروات استفاده کرد و همین مسئله باعث پخش نشدن تصاویر مربوط به حضورش در این مراسم شد.در سال های گذشته صدا و سیما به دلیل مشابه از پخش تصاویر علی کریمی هنگام دریافت جایزه مرد سال فوتبال آسیا هم امتناع کرده است.


وحالا نوبت باخت تیم والیبال از تیم انتهای جدول

تیم ملی والیبال ایران صبح روز سه شنبه با نتیجه 3 بر صفر مقابل چین شکست خورد ، آن هم در روزی که می توانست خود را تا رتبه چهارم جدول رده بندی بالا ببرد. این باخت در حالی به دست آمد که تیم چین تا قبل از این بازی بتوانسته بود پیروزی کسب کندو در رده آخر جدول قرار داست. سه شنبه همه چیز آماده بود تا ایران برنده این بازی شود اما همه چیز بد پیش رفت و کاری از دست ولاسکو هم بر نیامد.


خبر هایی از ورزش بانوان

تکواندو کاران زنان ایران در سومین فرصت حضور خود در بازی های المپیک، بدون نماینده نیست. چرا که روز یکشنبه دومین روز رقابت های تکواندوی انتخابی المپیک قاره آسیا برای ایران یک سهمیه داشت. سوسن حاجی پور به فینال وزن سوم مسابقات رسید تا دومین زن تکواندو کار ایرانی باشد که به المپیک می رود.


تنیس بازان راه یافته به مرحله نیمه نهایی رقابت های تنیس آزاد تهران مشخص شدند. مریم مظاهری، مدونا نجاریان، غزاله ترکمن و آرزو یولقونی تنیس بازان راه یافته اند.

در مرحله نیمه نهایی مریم مظاهری به مصاف مدونا نجاریان رفت و غزاله ترکمن و آرزو یولقونی با هم مسابقه دادن تا چهره فینالیست های این دوره از رقابتها مشخص شوند.

غزاله ترکمن با برتری مقابل مدونا نجاریان عنوان قهرمانب این مابقات را به خود اختصاص داد.

آخرین دوره مسابقات آزاد برای ارزیابی تنیسورهای برگزیده ایران از اول آذر در باشگاه تنیس استقلال در حال برگزاری بود.


مسابقات انتخابی تیم ملی روئینگ شنبه در پایگاه سنگچین مالزی برگزار می شود. قایقرانان سابق تیم ملی با سایر نفراتی که برای حضور در این مسابقات اعلام آمادگی کردند، با هم مسابقه می دهند و در پایان چهار نفر برتر به اردوی تیم ملی دعوت می شوند. روئینگ سواران در این رقابت ها در رده سنی بزرگسالان و در موارد یک نفره سبک و سنگین وزن در مسابقات 2 هزار متر مسابقات می دهند.


اولین اردوی تیم‌ملی ووشوی بانوان برای حضور در مسابقات آسیایی ویتنام از 23 اردیبهشت سال 91 آغاز می‌شود. در رده سنی بزرگسالان و در بخش بانوان 28 سانداكار در هفت وزن به اردوی تیم‌ملی دعوت شدند كه از این بین، چهار وزن به مسابقات آسیایی هوشی‌مینه اعزام می‌شوند. در تالو 32ورزشكار در اردو حضور خواهند داشت كه نفرات برتر كه امید مدال‌آوری نیز داشته باشند راهی مسابقات می‌شوند. بنابراین، ایران از سهمیه كامل خود در تالو استفاده نخواهد كرد. ملی‌پوشان ووشوكار بزرگسال 23مرداد راهی هوشی‌مینه می‌شوند. اردوی تیم‌ملی نیز از 23اردیبهشت سال آینده آغاز می‌شود. در رده سنی جوانان زمان برگزاری اردو برای حضور در مسابقات جهانی ماكائو مشخص نشده است. در این رده سنی و در بخش بانوان 16سانداكار در چهار وزن و 45تالوكار به اردوی تیم‌ملی دعوت شدند كه از این بین، سه وزن به مسابقات اعزام می‌شوند.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد