لیلا اسفندیاری كوهنورد ایرانی و اولین زن فاتح قله نانگابارپات در حین بازگشت از قله كاشربورم 2 دچار حادثه شده و جان باخت.

لیلا اسفندیاری كوهنورد ایرانی و اولین زن فاتح قله نانگابارپات در حین بازگشت از قله كاشربورم 2 دچار حادثه شده و جان باخت.

به گزارش جام جم آنلاین، لیلا اسفندیاری كه اوایل تیر ماه سال جاری به منظور صعود به قله 8 هزار و 35 متری كاشربورم 2 راهی پاكستان شده بود پس از یك ماه تلاش امروز جمعه بعد از ظهر موفق به صعود این قله از رشته‌های كوههای هیمالیا شد.

لیلا اسفندیاری عضو باشگاه کوه نوردی و اسکی دماوند که برای صعود قلل گاشربروم 1 و 2 به منطقه قراقروم پاکستان رفته بود پس از صعود قله گاشربروم 2، به هنگام بازگشت در حین فرود از مسیر دشوار یخی در زیر قله، سقوط کرده و متاسفانه جان باخته است.

بر اساس گزارشات تلفنی سایر همنوردان ایرانی و خارجی که همراه لیلا در صعود قله شرکت داشته¬اند پیکر لیلا پس از 300 متر سقوط در ارتفاع نزدیک به 7700 متری جبهه¬ی پاکستان در مکانی خارج از مسیرمتوقف می شود.

هم اکنون سایر صعودکنندگان در صحت و سلامت در کمپ سوم مستقر می باشند.

لیلا اسفندیاری پیش از این، با سرپرستی تیمی 6 نفره موفق شده بود قله دشوار نانگاپاربات به ارتفاع 8126 متر را صعود کند و سال گذشته نیز بر قله ی کی 2، دشوارترین کوه جهان ، تلاشی ستودنی انجام داده بود.

نظرات

6 responses to “مرگ بر بام دنیا”

 1. kosar says:

  ezraiel oftade donbale varzaeshkaraye keshvaremun, aval hejazi, bad dadashi o zahra faraji, rasti bayad be ezraeel yadavari konim mayelikohan ham varzeshkar bude

 2. الهام says:

  چه ناراحت کننده

 3. تنبل says:

  va hamin tor ali daei.

 4. behnazl says:

  خدا نکنه تنبل جان، یه قهرمان بین‌المللی داریم اونم عزراییل بگیر، تواین صفّ زیادن کسایی که لیاقتشون بیشتره

 5. ehsan says:

  خدا بیامورزتش *#

 6. علی سعیدی says:

  روحش شاد

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد