مطابق معمول همیشه دنیای ورزش را با فوتبال و دربی پایتخت شروع می کنیم و در با بسکتبال و والیبال و بازیکنان دو پینگی جودو  ادامه می دهیم و در آخر هم ورزش بانوان.

 


اولین خبر ورزش این هفته را با دربی 74 پایتخت و پیروزی پرسپولیس آغاز می کنیم. هر چند که این دیدار بر خلاف دربی های قبلی با استقبال کمتری از طرف تماشاچی های دو تیم رو به رو شد، اما شگفتی های بسیاری را آفرید. قبل از آغاز مسابقه بازیكنان دو تیم به مناسبت درگذشت 74 تماشاگر فوتبال در كشور مصر یك دقیقه سكوت كردند. در بین دو نیمه برق ورزشگاه آزادی قطع شد و به مدت هفت‌دقیقه استادیوم در تاریكی مطلق فرو رفت. بعد از چند ثانیه موبایل‌های روشن تماشاگران فضای زیبایی را به وجود آورده بود، به‌نظر می‌رسید ستاره‌ها از آسمان پایین آمده‌اند و در ورزشگاه آزادی می‌درخشند.

در دقیقه 47 هنكه مربی آلمانی استقلال به دلیل اعتراض به داور از زمین اخراج شد. بازی سرد پرسپولیس در نیمه دوم و دریافت دو گل تا دقیقه 60 و علاوه بر آن 10 نفره شدن سرخپوشان باعث شد تا بسیاری از هواداران این تیم اقدام به ترك ورزشگاه كنند. اما به یك‌باره و با دو گلی كه «ایمون زاید» مهاجم تازه‌وارد پرسپولیس در دقایق 82 و 84 به استقلال زد بسیاری از هوادارانی كه در راهروهای ورزشگاه بودند به سكوها برگشتند. آنها تا پایان مسابقه در ورزشگاه ماندند و در مقابل هواداران استقلال پس از پایان این دیدار در ورزشگاه آزادی و خیابان‌های اطراف آن به جشن و پایكوبی پرداختند. گل سوم پرسپولیس باعث شد نیمكت‌نشینان پرسپولیس به سمت زمین چمن هجوم بیاورند.


 

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس موفق شد مدرك مربیگری «آ» یوفا را كسب كند. به گزارش ایسنا، وحید هاشمیان پس از شركت در كلاس مربیگری در آلمان موفق شد با كسب نمره كامل بخش نظری كه 70‌درصد كل نمره را تشكیل می‌دهد، مدرك «آ» مربیگری یوفا را كسب كند. نمره بخش عملی نیز در آینده نزدیك اعلام خواهد شد. بر این اساس، اگر هاشمیان یك سال سرمربی یك تیم حرفه‌ای باشد، می‌تواند مدرك مربیگری حرفه‌ای یوفا را نیز اخذ كند. مدرك مربیگری حرفه‌ای یوفا بالاترین درجه مربیگری در فوتبال اروپاست.


 

بنابر اعلام سایت كنفدراسیون فوتبال آسیا، در قرعه‌كشی مرحله نهایی رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی برای مشخص كردن سیدها از رده‌بندی فیفا استفاده خواهد شد. به همین خاطر فیفا قصد دارد جدیدترین رده‌بندی تیم‌های ملی فوتبال جهان را در تاریخ هفتم مارس (17 اسفند) اعلام كند تا نتایج بازی‌های آخر تیم‌های آسیایی در رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی 2014 برزیل در این رده‌بندی لحاظ شود. این یك خبر خوب برای ایران به شمار می‌رود، چرا كه با این شرایط ایران در سید دوم قرار می‌گیرد، اما اگر قرار بود نتایج تیم‌ها در رقابت‌های انتخابی جام‌جهانی 2010 ملاك قرار گیرد، ایران به سید سوم منتقل می‌شد و احتمال داشت در یك گروه سخت گرفتار شود.


 

به نقل از سایت گل باشگاه بارسلونا و نوواک جوکوویچ، جوایز لاروس را مال خود کردند. دیوید کامرون ،نخست وزیر انگلیس و ساندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا، عکسی را با پیراهن بارسلونا گرفتند. تیم آبی اناری به عنوان تیم منتخب لاروس در سال 2011 برگزیده شد.

ساندرو روسل، رئیس باشگاه بارسلونا به عنوان نماینده باشگاه، جایزه بهترین تیم دنیا درسال 2011 را دریافت کرد.


 

تیم مهرام در نخستین دیدار از مرحله پلی‌آف مسابقات باشگاهی غرب آسیا میهمان تیم آرامكس اردن در شهر امان بود و این شاگردان مصطفی هاشمی بودند كه با نتیجه 91-52 میزبان خود را شكست دادند. با این اوصاف باشگاه مهرام در دومین دیدار از مرحله پلی‌آف مسابقات باشگاهی غرب آسیا میزبان این تیم اردنی خواهد بود و با توجه به پیروزی به دست آمده به نظر می‌رسد كه شرایط راحت‌تری در تهران خواهد داشت. اگرچه مهرام موفق شد تا در فرصت بسیار كم تیمش را برای دیدار نخست مرحله پلی‌آف آماده كند و با موفقیت به تهران بازگردد، اما آنچه بیش از پیروزی مهرام مورد بحث قرار گرفته، اعتراض اهالی بسكتبال و رسانه‌ها به سكوت رییس این فدراسیون است.


 

هفته بیستم لیگ برتر والیبال باشگاه‌های ایران یكشنبه‌شب با برگزاری هفت دیدار و صدرنشینی دوباره پیكانی‌ها به پایان رسید. نخستین دیدار میان دو تیم صدر و ته‌جدولی برگزار شد. تیم‌های پیكان و مناطق نفت‌خیز روبه‌روی هم صف‌آرایی كردند. شاگردان اكبری موفق شدند با نتیجه 3 بر صفر از سد میهمان خود عبور كنند و با كسب سه امتیاز شیرین همچنان صدرنشین لیگ برتر باشند. تیم مناطق نفت‌خیز با شكست از خودروسازان پیكانی با شرایط دشوارتری را در هفته‌های آینده روبه‌رو خواهد بود. دیگر تیم خودروسازان یعنی سایپا كه اكنون در رده دوم جدول رده‌بندی قرار دارد، با پیروزی برابر كاشان جایگاه خود را حفظ كرد.


 

جودوكارانی كه نتیجه تست دوپینگ آنها از سوی آزمایشگاه كلن مثبت اعلام شده است، معرفی شدند. به گزارش مهر، مسعود حسن‎زاده، رضا ولی‎پور و مصطفی سالاری جودوكارانی هستند كه نتیجه نمونه‌گیری آنها از سوی آزمایشگاه كلن آلمان مثبت اعلام شده است. حسن‎زاده جودوكار 100+ كیلوگرم است و ولی‎پور و سالاری هم به ترتیب در اوزان 73 و 60 كیلوگرم كار می‌كنند. این ورزشكاران یك ماه پیش در رقابت‎های جودو قهرمانی كشور شركت كرده بودند و در جریان همین مسابقات بود كه از آنها نمونه‎گیری شد. شورای صدور رای ستاد ملی مبارزه با دوپینگ پس از درخواست احتمالی آنالیز نمونه B از سوی این ورزشكاران و ارایه مدارك و مستندات پزشكی لازم نسبت به تشكیل جلسه برای رسیدگی به پرونده آنها و صدور رای نهایی اقدام می‌كند اما طبق قوانین تا آن زمان هر سه جودوكار دوپینگی محروم بوده و حق شركت در هیچ یك از رویدادهای داخلی و خارجی را نخواهند داشت. هنوز نام ماده ممنوعه مصرف‌شده توسط جودوكاران دوپینگی اعلام نشده است.


 

به نقل از سایت فدراسیون پینگ‌پنگ، مسابقات دسته برتر پینگ‌پنگ بانوان بزرگسال (انتخابی تیم‌ملی) برای حضور در مسابقات جهانی آلمان، روز جمعه با حضور 15 راكت به دست در تهران آغاز شد و هفت دور آن تا شب به پایان رسید. این مسابقات تا بعد‌از‌ظهر یکشنبه ادامه خواهد داشت و در نهایت با جمع‌بندی مرحله اول و دوم، سه نفر برتر به عضویت تیم‌ملی برای حضور در مسابقات جهانی آلمان درخواهند آمد و دو نفر نیز از سوی كمیته فنی فدراسیون انتصاب خواهند شد. با انجام هفت دور تا‌كنون ندا شهسواری ‌با 7 برد و بدون باخت در صدر جدول قرار دارد؛ محجوبه عمرانی با 7 برد و یك باخت در تعقیب ندا شهسواری است.


 

هفته سیزدهم مسابقات لیگ برتر والیبال با قهرمانی تیم گیتی‌پسند اصفهان به پایان رسید. این هفته از مسابقات با انجام سه دیدار پیگیری شد. تیم گیتی‌پسند در حالی عنوان قهرمانی خود را به دست آورد كه هنوز یك هفته به پایان مسابقات باقی مانده و تیم‌ها باید برای مشخص شدن تیم نایب قهرمان تا هفته آخر به رقابت بپردازند. تیم گیتی‌پسند اصفهان بانوان پیش از برگزاری مسابقات این هفته با 31 امتیاز در صدر جدول رده‌بندی قرار گرفت و حتی با باخت 3 بر 2 هم قهرمانی را می‌توانست به دست بیاورد. اصفهانی‌ها كه برخلاف تیم مردان‌شان در نخستین حضورشان در لیگ بی‌رقیب ظاهر شدند، قهرمانی خود را در نصف جهان و با برد سه بر صفر برابر بانوان فارس جشن گرفتند.

 

رکورد دو ۴ در ۴۰۰ متر تیمی بانوان ایران در چارچوب رقابت‌های بین المللی دوومیدانی داخل سالن دهه فجر شکست. 
به گزارش ایلنا، تیم دانشگاه آزاد موفق شد با ثبت زمان ۳ دقیقه و ۵۶ ثانیه و ۳۴ صدم ثانیه رکورد این ماده را پس از ۴ سال یک ثانیه و ۷۷ صدم ثانیه بهبود بخشد. رکورد پیشین سه دقیقه و ۵۸ ثانیه و ۱۱ صدم ثانیه بود که در سال ۸۶ توسط تیم ملی بانوان کشورمان در مسابقات آسیایی داخل سالن ماکائو بدست آمد. 
پس از تیم دانشگاه آزاد، تیم ارمنستان با ۳ دقیقه و ۵۹ ثانیه و ۷۰ صدم ثانیه در جایگاه دوم ایستاد و فارس با ۴ دقیقه و ۱۰ ثانیه و ۳۳ صدم ثانیه به مدال برنز اکتفا کرد.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد