تیم ملی فوتبال زنان ژاپن برای نخستین بار به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.

تیم ملی فوتبال زنان ژاپن برای نخستین بار به عنوان قهرمانی جهان دست یافت.

تیم ملی فوتبال زنان ژاپن برای نخستین بار به عنوان قهرمانی جهان دست یافت. ملی‌پوشان ژاپن یکشنبه شب ۲۶ تیر ماه در بازی فینال برابر تیم ملی آمریکا با برتری در  ضربات پنالتی به عنوان قهرمانی دست یافتند.

دو تیم از کم شانس ترین تیم های حاضر در این رقابت ها یعنی آمریکا و ژاپن در حضور بیش از ۴۹ هزار تماشاگر در ورزشگاه فرانکفورت برای کسب مقام قهرمانی به مصاف هم رفتند. آمریکا درحالی به این مرحله راه یافت که  درمرحله‌ی نیمه‌نهایی فرانسه را پشت سر گذاشته بود.

پس از یک نیمه بازی ضعیف تیم ملی ژاپن و تلاش های بی فایده تیم امریکا در گشودن دروازه ژاپنی ها، الکس مورگن، ستاره جوان این تیم در پی دریافت پاسی بلند و تماشایی، گلی زیبا را برای تیمش به ثمر رساند.

در حالیکه از جشن شادی طرفداران تیم آمریکا لحظاتی نگذشته بود،  در پی اشتباه خط دفاع آمریکا ، ” آیا میاما”، ملی پوش تیم ژاپن، در دقیقه ۸۱ دروازه  تیم آمریکا را باز کرد و با زدن گل تساوی هیجانی مضاعف به بازی بخشید. در دقایق پایانی این دیدار هیچ یک از دو تیم موفق به زدن گل نشدند.به این ترتیب بازی به وقت ها ی اضافه کشیده شد.

در وقت اضافی نیز که با برتری کیفی ملی‌پوشان آمریکا همراه بود، وومبک، بازیکن ارزشمند آمریکا در دقیقه ۱۰۳ بازی در پی دریافتی سانتری تماشایی با ضربه سر گلی زیبا را برای تیمش به ثمر رساند. اما این بار نیز بخت با ژاپنی ها یار بود ،در دقایقی پایانی بازی هوماره ساوا، کاپیتان تیم ملی فوتبال ژاپن توپ را با ضربه سر وارد دروازه آمریکا کرد تا با تساوی ۲ بر ۲ در وقت اضافی سرنوشت بازی پس از ۰ ۱۲ دقیقه در ضربات پنالتی رقم بخورد.

در این مرحله‌ی پرهیجان از بازی، ملی‌پوشان ژاپن در به ثمر رساندن ضربات پنالتی موفق‌تر بودند و در نهایت با نتیجه  ۳ بر ۲ در این ضربات به  نخستین پیروزی برابر آمریکا و همچنین اولین قهرمانی خود در جام جهانی فوتبال زنان دست یافتند.

روز شنبه ۲۵ تیر ماه نیز تیم ملی فوتبال زنان سوئد با پیروزی ۲ بر یک بر ملی‌پوشان فرانسه، عنوان سوم این مسابقات را از آن خود کرده بود.

مجموعا بیش از ۸۴۴ هزار نفر برای دیدن ۳۲ بازی این دوره از مسابقات در استادیوم های مختلف حضور یافتند. دوره‌ی بعدی مسابقات جام جهانی فوتبال زنان در سال ۲۰۱۵ در کانادا برگزار می‌شود.

بهترین بازیکن دیدار نهایی آیا میاما زننده نخستین گل ژاپن بود، همچنین دروازه‌بان ژاپن که با مهار دو پنالتی سهم بزرگی در موفقیت تیمش داشت، دیگر بازیکن موفق بازی بود.

داوری این دیدار بر عهده  بابیانه اشتاین‌هاوس از آلمان بود.

نظرات

3 responses to “ژاپن قهرمان جام جهانی فوتبال زنان شد.”

  1. mardsalar says:

    bayad beheshun tabrik goft, be ma afsus

  2. abbas says:

    ما هم میتونیم داداش

  3. ti ti says:

    omrannnnnnnnnn abbas.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد