اگر بعد از بیدار شدن از خواب کمر شما درد دارد این آسانا به بهبود درد در ناحیه کمر شما کمک می کند.

اگر بعد از بیدار شدن از خواب کمر شما درد دارد این آسانا به بهبود درد در ناحیه کمر شما کمک می کند.

بعد از اینکه حرکات پا را انجام دادید، پاهای خود را بر روی زمین دراز کنید. حالا پای راست خود را بلند کرده، خم کرده و داخل شکم بیاورید و با دست نگه دارید. مدتی ایست کرده و دم و بازدم بگیرید. حالا دست های خود را رها کنید و پای خود را به آرامی صاف کرده و روی زمین بگذارید. این کار را با پای چپ انجام بدهید. بعد از اینکه با این پا نیز حرکت تان را تمام کردید، یک بار دیگر پای راست را به همان شیوه در شکم قرار بدهید و با دست بگیرید. در این حین سرتان را بلند کرده و نزدیک پایتان ببرید و در این حین دم بگیرید. 3 ثانیه تحمل کرده و سر را به حالت اولیه بازگردانید و بازدم را انجام دهید. این حرکت را با هر دو پا و 3 بار انجام دهید.

حالا می توانید پاهای خود را روی زمین بگذارید و بدن را رها کنید بعد از چند ثانیه، هر دو پای خود را در درون شکم جمع کرده و با دو دست بگیرید. سپس سر را به پا نزدیک کنید و بعد از چند ثانیه آن را رها کنید. زمانی که 3 بار این حرکت را انجام دادید، در همان حالت بدون اینکه دستهای خود را باز کنید، کمر خود را کمی روی زمین، به سمت راست و چپ، بغلتانید. سعی کنید مانع کمک گرفتن از آرنج دستتان موقع غلتیدن شوید و بگذارید بدن تان وزن خود را نگه دارد تا به این ترتیب فیله دو طرف کمر شما که منبع کورتون در بدن است، قوی شود.

این آسانا برای کسانی که مشکل گودی کمر دارند بسیار مناسب است و بعد از انجام این حرکات علاوه بر استراحت در این ناحیه، بعد از مدتی که در انجام آن مبادرت بورزید، می بینید که گودی کمر شما نیز بهتر شده است.

نظرات

6 responses to “آسانا های مقدماتی 3”

 1. shabnam says:

  گودی کمر به اندازش خوبه.. برای اینکه همون گودی کمر هم خوش ترکیب شه باید همون قسمت فیله ی کمر رو تقویت کنیم

 2. سروش says:

  خوشحالم که باز به مطلب یوگا رسیدم. این تمرینات به آرامی باعث سلامت می شه.

 3. shoja says:

  این تمرین دقیقا برای اونایی که مشکل روده هم دارن خوبه

 4. shahab says:

  yoga bar har dardi darmane.. ham roohi ham jesmi

 5. sina says:

  کی حال داره این کارارو بکنه…

 6. atefe says:

  baraya man ke yuga mojeze karde modatha kamar dard va migren dashtam vali hala khobam

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد