در ادامه آساناهای مقدماتی، همانطور که بر روی شکم خود دراز کشیده اید و پاهایتان 90 درجه می باشد، به آرامی آن ها را بر روی زمین بگذارید و بدن تان را به همان شیوه های گفته شده رها سازید.

در ادامه آساناهای مقدماتی، همانطور که بر روی شکم خود دراز کشیده اید و پاهایتان 90 درجه می باشد، به آرامی آن ها را بر روی زمین بگذارید و بدن تان را به همان شیوه های گفته شده رها سازید.

حالا پاها را به اندازه عرض شانه هایتان باز کنید، دست ها را کنار بدن و روی زمین قرار دهید. حالا دم گرفته و در حین انجام دم، سر و گردنتان را از زمین بلند کنید و به روبه رویتان و یک نقطه مستقیم نگاه کنید. حواستان باشد که سرتان متمایل به سمت راست یا چپ نشود. به اندازه چند ثانیه به همین حالت باقی بمانید و سپس با یک بازدم سر را پایین بیاورید و بدن را ریلکس کنید.

این حرکت را 3 بار انجام دهید. برای کسانی که بدنشان آمادگی دارد و از قبل یوگا کرده اند، حبس دم و بازدم الزامی نیست و می توانند دم و بازدم را در حین انجام حرکت و با مکث های طولانی تر انجام دهند.

برای ادامه بعد از اینکه بدن آرام شد ( حدود 30 ثانیه رها سازی کافی است)، دست ها را از پشت به هم قلاب کنید. ( نه دست کشیده باشد و نه خیلی به هم نزدیک باشند) حالا به همراه دم، همزمان پاها و بالا تنه را بلند کنید. برای چند ثانیه توقف و تحمل کنید و سپس به همراه بازدم به حالت اولیه برگردید. رها سازی کنید و سپس برای انجام مجدد آن تا 3 نوبت آماده باشید. کسانی که یوگا را حرفه ای انجام می دهند می توانند دم و بازدم را در حین انجام حرکت انجام بدهند و نیازی به حبس دم ندارند.

این حرکت برای کسانی که بدن شان آمادگی لازم را ندارد کمی سخت به نظر می رسد، اما به تدریج این حرکت باعث قوی شدن عضلات پشتتان می شود.

نظرات

6 responses to “آساناهای مقدماتی 6”

 1. bita says:

  mamnun harakatetun dare yavash yavash sakht mishe. fekr mikonam in harekat baraye kasani ke ghuoz daran monasebe

 2. شهنام says:

  آره درست میگی بیتا جون. داره کم کم سخت میشه. من که نفسم بند اومد. قلبم حسابی می زد. به نظر نمی رسید سخت باشه

 3. bihosele says:

  yani shomaha hame inaro anjam midid? che hali darid baba.

 4. سهند says:

  پ ن پ مثل تو همین جوری یلخی میاییم این جا یه کامنت میذاریم میریم؟ خب انجام میدیم دیگه

 5. الهام says:

  خب معلومه که انجام میدیم. یه بار به جای غر زدن انجام بدید ببینید چقدر حوصلتون میاد سر جاش

 6. nasrin says:

  age har ruz sobhe zud bidar shid va harakate yugaro be tartib anjam bedid ta shab por az enerzhi hastid .tanbalio bezarid kenar emtehan konid

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد