معماری جدید به گونه ای است که اتاق نشیمن و پذیرایی را در یک راستا . مرتبط با هم در نظر می گیرند. در بعضی از خانه ها فاصله بین در ورودی و پذیرایی خیلی کم است و به محض ورود به منزل به اتاق پذیرایی می رسیم.

معماری جدید به گونه ای است که اتاق نشیمن و پذیرایی را در یک راستا . مرتبط با هم در نظر می گیرند. در بعضی از خانه ها فاصله بین در ورودی و پذیرایی خیلی کم است و به محض ورود به منزل به اتاق پذیرایی می رسیم.

انرژی چی که می بایست از در ورودی منزل وارد خانه شود، نیاز دارد علاوه بر آن که ورودی منزل تمیز و مرتب باشد، پذیرایی هم انباشته نبوده و مبلمان ورودی خانه را سد نکرده باشد.

اتاق پذیرایی یا محلی که شما با دوستان و مهمانان تان ملاقات می کنید، نمونه ای از زندگی اجتماعی شماست. مرتب و دلباز بودن این اتاق بر روابط اجتماعی و دوستانه شما هم اثر می گذارد.

اتاق پذیرایی راحت و دلباز به عمیق شدن پیوندهای دوستی می انجامد. بر عکس پذیرایی که با مبلمان سنگین و پرده های تاریک تزیین شده باشد توانایی شما را در یافتن روابط جدید و حفظ دوستی های قدیمی جدا محدود می کند. اتاق های به هم ریخته پر وسیله و آشفته به تدریج نمادی از روابط اجتماعی ناموفق شما خواهند شد.

اتاق نشیمن یعنی مکانی که مرکز ثقل زندگی خانوادگی شماست جاییست که شما با افراد خانواده تان دورهم جمع می شوید تلویزیزن می بینید و با هم صحبت می کنید. این فضا شادی و سلامت شما را نمایندگی می کند.مبلمان ساده و روشن فضای باز و مرتب اتاق نشیمن در زندگی شما اثر خواهد گذاشت.

چگونه اتاق نشیمن بهتری داشته باشیم؟

مبل ها را پشت به در نچینید. وقتی مبل ها رو به در باشند افراد رفت و آمدها را می بینند و بهمین خاطر احساس آرامش بیشتری می کنند.

هیچیک از مبل ها را به گونه ای نچینید که رفت و آمد را مختل کند.

اتاق پذیرایی و نشیمن عمدتا محل هایی برای گفتگو هستند، سعی کنید این امکان را با نوع چیدمان مبل ها فراهم کنید. مبل ها را طوری قرار دهید که افراد برای صحبت باهم دچار مشکل نشوند و برای آنکه صدایشان بهم برسد ناچار نباشند خم شوند.

برای رسیدن به در و پنجره و کمد ها در اتاق فضایی را خالی بگذارید  تا عبور از آنها آسان باشد.

حتما چند آباژور یا چراغ زمینی برای مطالعه در اتاق نشیمن قرار دهید.

نظرات

11 responses to “فنگ شویی- اتاق نشیمن”

 1. nima says:

  vay are,bazi az otaghale paziraei adamo yade tonel vahshat mindazan

 2. ti ti says:

  in rooza in ghadr gheymate khone rafte bala ke fekr konam baraye in ke mardom betonan khone bekharan bayad faghat ye otaghaei besazan ke tosh servise behdashti ham dashte bashe.
  dige khabari az halo paziraei nist

 3. mehraveh says:

  راست میگی تی تی جون.من آرزوم خونم مثل خونه های قدیمی ویلایی باشه ولی این یه آرزوی محال

 4. camelia says:

  shoma khodet tonel vahshati agha nima

 5. nima says:

  man!!!!!!!!etefaghan in ghadr mehrabono dost dashtaniam

 6. ti ti says:

  bachehaei ke binande paro pa ghorse ladieezam,biyayn ba ham ye meeting bezarimo hamo bebinim.az meeting ham ax begirim befrestim baraye ladieez ke bezaran ro siteshon
  kia movafrghan

 7. mehraveh says:

  منم می یام. خیلی برام جالب همه رو ببینم

 8. camelia says:

  agar nima biyad man nemiyam

 9. مهرنوش says:

  خیلی خیلی خیلی
  مطلب خوبی بود
  خیلی کاربردی و خوبه. مرسی

 10. نوشین says:

  فنگ شویی بسیار تاثیرگذار است. کاشکی مردم جدی بگیرند مباحث انرژی ها را

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد