همان طور که در مطالب قبلی خواندیم ، عناصر طبیعت در حکمت فنگ شویی 5 عنصر آتش، زمین، آب، چوب و فلز است. هریک از این عناصر در محیط زندگی و دکوراسیون منزل یا محیط کار شما، نماینده ای دارد.

همان طور که در مطالب قبلی خواندیم ، عناصر طبیعت در حکمت فنگ شویی 5 عنصر آتش، زمین، آب، چوب و فلز است. هریک از این عناصر در محیط زندگی و دکوراسیون منزل یا محیط کار شما، نماینده ای دارد.

آنچه به رنگ قرمز و نارنجی است نمادی از آتش است. لوازم برقی و اجسام مثلث شکل نیز چنین وضعیتی دارند. چراغ، آباژور، شمع، شومینه، بخاری، گاز، تلویریون، کامپیوتر و لوازمی از این قبیل در زیرمجموعه آتش قرار می گیرند.

عنصر زمین را در رنگ های زرد یا قهوه ای و اجسامی به جنس سنگ، سفال و سرامیک و مربع شکل می یابید. کلیه لوازم منزل و دکوری مرمر و سنگی مثل چینی آلات، گلدان، کوزه و غیره نمایندگانی از زمین هستند.

همانطور که حدس می زنید رنگهای آبی و سیاه رنگ هایی هستند که عنصر آب را یادآوری می کنند. اجسام شیشه ای و مواج نیز اینگونه اند. دستشویی، سینک ظرفشویی، آکواریوم،حوض، فواره، استخر و اجسام شیشه ای عنصر آب را در محیط نمایندگی می کنند.

اگر می خواهید بدانید چوب در کدام قسمت منزل شما وجود دارد کار ساده ای در پیش دارید. رنگ های سبز و آبی نفتی را جستجو کنید. اجسام چوبی و کاغذی و اشکال مستطیلی شما را در این کار راهنمایی می کنند. گلدان های گل و بطور کلی گیاهان، لوازم چوبی،کتاب و روزنامه عناصر چوبی هستند.

رنگهای سفید و خاکستری و نقره ای و اشکال دایره ای شکل شما را به عنصر فلز نزدیک می کنند. طبیعتا اجسام فلزی مثل قابلمه، قاشق چنگال و …نمایدگان عنصر فلز در محیط شما هستند.

نظرات

13 responses to “فنگ شویی؛ عناصر 5 گانه در محیط کدامند؟”

 1. mehraveh says:

  میشه لطفا بگید کدوم عناصر بیشترین انرژی مثبت رو در فضا ایجاد می کنه؟

 2. ti ti says:

  mehraveh rast mige,har kodoma in anasor tasirate khasi daran,lotfan tasire har kodomeshono joda tozih bedin,mer30

 3. nima says:

  siyah bishtar felezo yadavari mikone ta ab ro :O

 4. nima says:

  range sefidam ab ro yadavari mikone.
  fekr konam bayad jaye in 2ta ro avaz mikard 😀

 5. شیوا says:

  یه سوال ببخشید اینا هر کدوم مکان دارن یعنی جهت دارن؟

 6. mardsalar says:

  baba in mataleb chie,rajebe tarze tahie ghazaha masalan dizi benevisid

 7. کیانا says:

  عزیزم من میدونم که آتش جنوبه.
  خاک شرقه
  آب غربه
  و هوا شماله

 8. سمانه says:

  جالبیش به اینه که کسایی که میدونن عنصر خودشون چیه میتونن رو به اون جهت بشینن و اگر مراقبه یا مدیتیشن بلدن اون کارو بکنند

 9. alireza says:

  man motevalede mordadam va onsoram atashe
  hamishe say mikonam roo be jonoub medit konam
  va tasire khayli khubiam dare

 10. سکوت says:

  تاثیری که جهات مختلف روی الکترون های بدن و حوزه های مغناطیسی بدن میذاره بی نهایت قابل توضیحه . برای همینه که نماز رو رو به قبله میخونن. چون علم ثابت کرد که تاثیر و جذب مغناطیسی که از قبله و جهت میاد، بر روی بدن قابل انکاره ….
  موفق باشید.

 11. سیما says:

  وای اینم خیلی خوبه مرد سالار نگو تروخدا…. چقدر غذا بپزیم یه خورده هم اطلاعاتمون بره بالا چی میشه … اونم به جای خودش

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد