هر سال در آستانه فصل خانه تکانی برای جابجا کردن و مرتب نمودن منزل دچار گرفتاری هایی می شویم. طبیعتا نخریدن علاج کار نیست، پس بهتر است در چیدمان وسایل تمهیداتی بکار گیریم تا بتوانیم از حداکثر فضای منزل مان استفاده کنیم.

یکی از معضلات زندگی آپارتمانی، میزان بیشتر لباس ها و وسایل مان نسبت به فضایی است که در اختیار داریم.

هر سال در آستانه فصل خانه تکانی برای جابجا کردن و مرتب نمودن منزل دچار گرفتاری هایی می شویم. طبیعتا نخریدن علاج کار نیست، پس بهتر است در چیدمان وسایل تمهیداتی بکار گیریم تا بتوانیم از حداکثر فضای منزل مان استفاده کنیم.

روش چیدن وسایل و لباس ها داخل کمدهای دیواری بسیار مهم است. اگر کمد دیواری منزل شما بزرگ نیست می توانید با قفسه بندی کردن آن، فضای زیادی برای گذاشتن لباس ها به شکل تا کرده ایجاد کنید.

شلوار جین ها، تی شرت ها، شال ها و روسری ها را در قفسه های جداگانه تا کنید. باین ترتیب هم آنها جلوی چشمانتان قرار دارند و پیدا کردن شان راحت خواهد بود و هم از شلوغی و بی سامانی کمد تان جلوگیری کرده اید.

برای خرده ریزهای تان بهتر است یک جعبه زیبا فراهم کنید و آنها را درون آن بریزید.

از در کمدتان هم می توانید بعنوان رخت آویز استفاده کنید، با نصب گیره هایی که بوسیله چسب روی در یا دیوار قرار می گیرند، کمربندها، کراوات ها و شال های ظریقتان را از بی جایی نجات دهید.

با آغاز هر فصل لباس های فصل قبل را مرتب تا کنید و در یک کیسه پارچه ای بگذارید تا هم جای کمتری اشغال کند و هم در معرض آفتاب و گرد و خاک نباشد.

در یک فرصت مناسب، لباس هایی که بیش از 6 ماه از آخرین باری که آن ها را پوشیده اید می گذرد را جدا کنید و برای همیشه با آنها خداحافظی کنید.

لباس‌های تان را طوری داخل کشو بچینید که به‌راحتی امکان برداشتن آن‌ها را داشته باشید. می‌توانید آن‌ها را با دیوایدر از هم تفکیک کنید.

اگر کمدهای شما هیچ جایی برای کفش هایتان ندارند، می توانید آنها را داخل جعبه قرار داده و زیر تخت تان بگذارید.

نظرات

5 responses to “سر و سامان دادن کمدها و کشوها”

 1. سحر says:

  من همیشه بیشترین دردسرم تو خونه کمبود جای لباسه. خیلی سخته تو این خونه های کوچیک همه چیز رو جای خودش بذاریم

 2. شراره says:

  khanuma az bas lavazemeshun ziade dg

 3. mana says:

  khunehaye ghadimi vaghean khub bud. koli ja dashtan

 4. اشک says:

  ای بابا خوشم میاد دختراا خیلی مرتب هستند این به من خیلی ارامش میده
  http://www.manoashk.blogfa.com

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد