در ادامه مطلب خانه داری گذشته، امروز خانه تکانی آشپزخانه را دنبال می کنیم. حتما همچنان درگیر قفسه ها هستید، پس بهتر است با خواندن این مطلب مرتب کردن قفسه ها را به شکلی درست انجام دهید.

در ادامه مطلب خانه داری گذشته، امروز خانه تکانی آشپزخانه را دنبال می کنیم. حتما همچنان درگیر قفسه ها هستید، پس بهتر است با خواندن این مطلب مرتب کردن قفسه ها را به شکلی درست انجام دهید.

غلاتی مثل برنج، لوبیا، نخود و حتی انواع پاستا سرشار از ماده ای به نام ریبوفلاوین هستند. ریبوفلاوین و فولیک اسیدی که در غلات وجود دارند، با قرار گرفتن در نور مستقیم به سرعت کاهش می یابند. به همین دلیل باید آنها را حتما در دمای اتاق و دور از نور قرار داد.

غلات پس از آنکه یک روز در معرض آفتاب باشند نیمی از مواد غذایی شان را از دست می دهند. بهترین محل نگهداری از غلات، کابینت و ظرف هایی هستند که نور از آنها عبور نمی کنند بهترین ظروف، طروف سفالی یا سرامیکی هستند. غلات را در یخچال و همینطور گرما نگهداری نکنید تا مقوی و مغذی بماند.

اگر اهل نوشیدن چای سبز هستید حتما می دانید که این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان است که در پیشگیری از برخی سرطان ها بسیار موثر است. حالا که مشغول خانه تکانی هستید در یک جای خشک و دور از آفتاب فضایی را برای نگهداری آن در نظر بگیرید.

آنتی اکسیدان موجود در چای سبز یکسال پس از بسته بندی ازبین می رود. پس بهتر آن است که آن را در یک بسته بندی آلومینیوم دار نگه دارید تا نه نور به آن برخورد کند و نه هوا به داخل آن راه یابد. بهترین کار این است که چای سبز را به مقدار کم مثلا به اندازه حداکثر یک ماه تان تهیه کنید. ضمنا میتوانید چای سبز را در یخچال هم نگه دارید.

روغن زیتون هم یکی دیگر از مواد غذایی بسیار مفید است که در اکثر خانه ها نگهداری می شود. اما آنتی اکسیدان روغن زیتون نیز خیلی زود دچار افت می شود. دقت کنید که تاریخ مصرف روغن زیتونی که خریداری می کنید کمتر از شش ماه باشد. چون اینمدت برای آنکه آنتی اکسیدانی از روغن زیتون تان نمانده باشد، کافیست.

روغن زیتون نسبت به نور، گرما و هوا حساس است. آن را در کابینت و در شیشه در بسته نگهداری کنید. هر چه مقدار روغن زیتونی که خریداری می کنید کمتر باشد بهتر است.

نظرات

3 responses to “خانه تکانی قفسه های آشپزخانه 2”

 1. مریم says:

  ایول نمیدونستم چایی سبز هم خاصیتشو از دست میده

 2. sileyman says:

  cheghadr badeha
  ma roghan zeytenemun ye ye sal o nimi hast ke munde

 3. مینو says:

  اینجوری باشه ما هیچ چی نخوردیم که

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد