لکه خون

لکه را زیر آب سرد قرار داده و آن را با آب سرد بشورید تا لکه از بین برود. در صورت عدم تاثیر میتوانید از محلولی از نشاسته با کمی آب استفاده نمایید و به صورت خمیری غلیظ روی لکه بمالید. بعد از خشک شدن نشاسته، آن را از پارچه جدا نمایید و سپس لباس را بشویید.

لکه آدامس

برای از بین بردن لکه آدامس با یک تکه یخ چند مرتبه روی آدامس بکشید تا از روی لباس جدا شود، اگر آدامس از پارچه جدا نشد میتوانید از بنزین استفاده کنید.

لکه رژ لب

خمیر دندان را روی لکه بمالید و سپس با آب گرم شستشو دهید یا محل لکه را در گلیسیرین بخیسانید سپس روی لکه را الکل یا بنزین بمالید، سپس بشویید و آبکشی نمایید.

لکه شکلات

ابتدا باقی شکلات را از روی لباس بردارید و سپس یک پارچه سفید را چند لایه تا کنید و زیر پارچه در محل لکه قرار دهید. حال به مقدار مساوی الکل و سرکه را مخلوط کرده با پنبه روی محل بکشید و با پنبه ای دیگر خشک کنید چنانچه پاک نشد میتوانید از آب اکسیژنه استفاده نماییید و در آخر پارچه را با اب گرم  و صابون بشویید.

لکه بستنی

پارچه لک شده را با اب و مایع لباسشویی خیس نمایید و بعد پنبه ای آغشته به بنزین را روی آن بکشید و سپس آبکشی نمایید.

لکه جوهر

برای از بین بردن لکه جوهر میتونید لکه را 5 دقیقه در شیر یخوابانید سپس آب کشی نمایید، لکه براحتی از بین می رود.

لکه زردی اتو

اگر لباس کتانی بر اثر گرمای زیاد اتو زرد رنگ شده است میتونید پیاز را به دو نیم کرده و روی لکه بمالید سپس لباس را 10 دقیقه در آب سرد خیس کنید و بعد آن را بشویید یا از محل آب اکسیژنه استفاده نمایید.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد