اگر یکی از همین روزها می خواهید میزبان یک سفره افطار باشید، بد نیست کمی تنوع به سفره تان اضافه کنید.زولبیا و بامیه عالی هستند اما خامه میوه ای را هم امتحان کنید.

اگر یکی از همین روزها می خواهید میزبان یک سفره افطار باشید، بد نیست کمی تنوع به سفره تان اضافه کنید.زولبیا و بامیه عالی هستند اما خامه میوه ای را هم امتحان کنید.

در مجلات و روزنامه ها در مورد فصل تابستان  و کیک ها و مسمومیت های ناشی از ترش شدن خامه  زیاد خوانده ایم. حال که در ماه مبارک رمضان هستیم،  خامه میوه ای را برای سفره ی افطاری پیشنهاد می کنیم. هم به این دلیل که درپایان یک روز روزه داری مواد و چربی لازم بدن را تامین کنیم و هم اینکه شیرینی های سالم و مواد قندی به حفظ اشتهای شما در وعده سحری کمک می کنند.

اگر  مادر هستید و فرزند کوچک دارید، قطعا ترجیح می دهید تا جایی که می توانید مواد اصلی غذاها و حتی کیک ها و شیرینی ها و خامه را خودتان تهیه کنید. به همین خاطر، تهیه خامه ی هلویی را که هم یک خوردنی مناسب و سالم برای سفره های افطاری شما و هم یک میان وعده دوست داشتنی برای بچه هاست را در اینجا یاد می گیریم.

یک راه ساده  که اگر می خواهید طعم لایت تری از خامه داشته باشید این است که پودر خامه را خریداری کنید و با آب یا شیر مخلوط کنید و با  استفاده از همزن خامه را خوب بزنید.

راه دیگر و سنتی تر این است که برای هر 200 گرم خامه4  قاشق غذا خوری پودر قند و به اندازه ی سر قاشق غذا خوری وانیل  به آن اضافه می کنید.  بعد از اینکه همه ی مواد را اضافه کردید تمامی مواد را در جا یخی بگذارید و فقط نیم ساعت قبل از استفاده آن را از فریزر خارج کنید تا نرم شود و بعد به وسیله ی همزن خامه را حسابی می زنید.

حالا برای آن که طعم میوه ی مورد نظر را در خامه داشته باشیم هلو را برداشته آن را پوست می کنیم و بعد تمامی مواد را داخل میکسر می ریزیم. بعد مقداری آب  کمپوت هلو را در مخلوط خامه می ریزیم و با بقیه ی مواد در فریزر می گذاریم تا در موقع نیاز آن را آماده کنیم.

اگر نمی خواهید دسرتان خیلی شیرین شود می توانید شکر کمتری بریزید چون آب کمپوت هلو به اندازه کافی شیرین است.

میوه های دیگر نیز به انتخاب خودتان به همبن شیوه تهیه می شود. به عنوان مثال توت فرنگی را نیز به بعد از ریختن در میکسر , آن را یا به صورت کامل با خامه مخلوط می کنیم و یا به عنوان تزیین بر روی خامه می ریزیم. انتخاب و سلیقه ی آن به خود شما باز می گردد.

این دسر خوشمزه و مقوی ،  کمبود لبنیات و املاح معدنی را در ایان ماه رمضان جبران  کرده و برای بچه ها نیز بسیار لذیذ و دوست داشتنی است.

نظرات

14 responses to “خامه هلویی”

 1. sanaz says:

  باید خوشمزه باشه

 2. mirka jooooooooooo says:

  سلام دوست جونی
  کلی با وبت حال کردم!!!!
  پستات همیشه عالیه
  میسی که بهم سریدی
  تشکرات فراوااااااااااااااان[نیشخند][گل]
  بازم بیا عزیزم
  راستی
  رای که یادت نمیره؟

 3. سحر says:

  واي دهنم اب افتاد دستتون درد نکنه حتما درست ميکنم

 4. keyvan says:

  man tarjih midam masmoum besham ama inhame zahmat nakesham…ama bara emtehan bad nist..shayad tamaye digaram tajrobe kardam

 5. پریسا says:

  من دیشب کلی مهمون داشتم و با یه عالم ترس و لزر اینخانه رو درست کردم. باید بگم خیلی خوب شد. حالا نمی دونم مال دستور خوبش بود یا من دستپختم خوبه؟

 6. hannane says:

  چه خوووب شد. منم درست کردمو البته نمی دونم شاید به خاطر تازگی هلوش بود. فکر کنم با انبه هم خوب بشه. هر وقت درست کنم به شما هم میگم خوب شد یا نه.

 7. ساسان یا سوسن! says:

  ما مجردا که کسی واسمون درست نمیکنه اما شما دخترا اگه درست کردین به جای منم بخورین !!!

 8. golnar says:

  پس کشف شدی پسری آقا ساسان:)))))

 9. ساسان یا سوسن! says:

  خسته نباشی باهوش جان. مگه من گفتم دخترم؟

 10. golnar says:

  جوابت رو دادم . مشکل حل شد.

 11. ساسان یا سوسن! says:

  بد اخلاق. با این اخلاقت میترشیا !

 12. mina says:

  negarane golnar jan nabash.. faghat ye soal kard..to chera bad akhlaghi?

 13. alia says:

  yummmm
  دلم خواست:(

 14. کیانا says:

  وااااااای من که خیلی بدم میاد از ماسته میوه ایش بدم میاد اینکه خامشه… من فقط با خامه کاکائویی موافقم به جونه من بستس !!!

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد