شک ندارم که شما هم  یکی از طرفداران فالوده ایرانی هستید. پس به جای اینکه برای خوردن فالوده کلی توی صف بستنی فروشی ها بایستید بهتراست  که در خانه و با آرامش خودتان با مواد درجه یک آن را تهیه کنید.

در گرم ترین روزهای  تابستان که با ماه رمضان مصادف شده، باید از هر خوراکی خنکی استقبال کرد. چه بهتر که این خوراکی های خوشمزه خانگی هم باشند. شک ندارم که شما هم  یکی از طرفداران پرو پا قرص فالوده ایرانی هستید. پس به جای اینکه برای خوردن فالوده کلی توی صف بستنی فروشی ها بایستید بهتراست  که در خانه و با آرامش خودتان با مواد درجه یک آن را تهیه کنید.

اول آب(یک لیوان سرخالی)  و شکر( نصف لیوان) و گلاب( یک سوم لیوان) را با هم  مخلوط کنید و در یک ظرف  فلزی بریزید که زودتر سرد و کمی غلیظ  بشود.

در این حین نودل چینی که در همه سوپر مارکت ها موجود است و سریع آماده میشود  را روی گاز بذارید . مراقب باشید که نودل ها خوب پخته شوند، چون اگر خام باقی بمانند بعد از اینکه در فریزر قرارشان می دهیم سفت میشوند.

بعد از 8 دقیقه که حسابی پخته شدند آنها را با آب سرد آبکش کنید و بگذارید تا آبشان کاملا خارج شود.

بعد از 4 یا 5 ساعت ظرف مخلوط شکر و گلاب را از فریزر خارج کنید و بعد نودل ها را به آرامی به مخلوط اضافه کنید.

 

مخلوط نودل ها و گلاب و شکر را بمدت یکی دو ساعت داخل فریزر قرار داده سپس لیمو ترش تازه را به فالوده اضافه کرده و نوش جان کنید.

ضمن تهیه فالوده به چند نکته دقت کنید، اول اینکه  میزان گلاب وآبلیمو و شکری که مصرف می کنید به ذائقه خودتان بستگی دارد. اگر بوی گلاب را دوست دارید می توانید نصف لیوان گلاب مصرف کنید، همینطور شکر و آبلیمو به سلیقه شما در ترش یا شیرین بودن فالوده بستگی دارد.
نکته بعدی این است که  هرچند متوسط زمان پخت نودل 3 تا 5 دقیقه است ، اما بهتر است مدام نودل در حال پختتان را چک کنید تا بیش از حد پخته نشود.

نوش جان.

نظرات

10 responses to “فالوده خانگی”

 1. علی سعیدی says:

  من فالوده میخوام

 2. اشک مهتاب says:

  ممنون مفید بود…من به فالوده علاقه ی زیادی دارم

 3. farhad says:

  manam mesle ali jan.faloouude mikham. delemun o bordid ke

 4. maryam says:

  akh akh.. che havas kardam man

 5. alia says:

  من وقتي برگردم لبنان درستش مي كنم (:

 6. sina says:

  مگه تو هتلی که نمی تونی همین جا درست کنی؟

 7. elham says:

  vaaay delam faloode khast

 8. مهدیه says:

  تو این هوای گرم آبادان واقعا میچسبه

 9. پدرام says:

  الان آبادان حتما پر گرد و خاکه، ها ولک؟؟

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد