شرکت اتومبیل سازی ولوو اقدام به ساخت ماشینی کرده که مخصوص استفاده خانم‌هاست. این اولین اتومبیلی است که فقط به سفارش زنان و برای زنان ساخته شده است.  اگر می خواهید کاملا مد روز باشید  به فکر پس انداز باشید و به شرکت ولوو نمونه ای با رنگ دلخواه تان سفارش دهید.

شرکت اتومبیل سازی ولوو اقدام به ساخت ماشینی کرده که مخصوص استفاده خانم‌هاست. نام این اتومبیل “ماشین مفهومی شما” ست که از واژه Concept Car Your گرفته شده است. این اولین اتومبیلی است که فقط به سفارش زنان و برای زنان ساخته شده است. متاسفانه قیمت این اتومبیل بسیار بالاست و برای خیلی از خانم ها امکان خرید وجود ندارد البته از وجود نمونه ای از آن در ایران هنوز اطلاع دقیقی در دست نیست اما اگر می خواهید کاملا مد روز باشید و به خانم های دیگر یک پز اساسی دهید به فکر پس انداز باشید و به شرکت ولوو نمونه ای با رنگ دلخواه تان سفارش دهید. این اتومبیل نکات جذاب و بامزه ای دارد که خانم ها را برای خریدن به شدت قلقلک می دهد.

1. هیچ راهی برای دسترسی راننده ( خانم ها ) به موتور و قسمت های حساس وجود ندارد یعنی کاپوت ماشین باز نمی شود. ( البته اگر هم باز می شد خیلی فرق نمی کرد چون عموما خانم های محترم از مسائل فنی ماشین چیزی سر در نمی آورند )

علت اش این است که این ماشین فقط در هر 50.000 کیلومتر نیاز به تعویض روغن دارد و در صورت نیاز به هر نوع سرویس ، خودش توسط فرستنده بی سیم به نزدیک ترین تعمیرگاه مجاز خبر می‌دهد.

2. با لاستیک پنچر قادر به ادامه حرکت است یعنی راننده نیازی به توقف و تعویض لاستیک ندارد. ( این نکته مهمی ست چون دیگر نیاز نیست منت آقایان بد اخلاق را بکشیم )

3. راننده فقط می تواند به ماشین بنزین بزند و یا آب شیشه شور را پر کند. باک و مخزن شیشه شور طراحی خاصی دارد که با بیرون کشیدن سرشلنگی خودبه خود بسته می شود ( این به نظرم عیب کوچکی ست . باید بی نیاز به بنزین و پمپ های شلوغ ساخته می شد )

4. قبل از اینکه راننده بخواهد پارک کند سیستم هوشمند تشخیص می دهد آیا جای کافی برای پارک هست یا نه و در صورت وجود جای خالی به راننده برای پارک کمک می کند ( این آن دلیلی ست که من را به خریدن این ماشین وسوسه می کند )

5. چون خانم ها معمولا آن قدر خرید می کنند که دست های شان کاملا پر است و برای بازکردن در به خصوص در مواقع بارندگی دچار مشکل می شوند سیستم درها طوری طراحی شده که با رسیدن راننده کنار ماشین خود به خود ، نزدیک ترین در باز می شود ( باید ای میل بزنم بپرسم هوشمند رانندگی هم می کند یا نه ؟ )

6. کاپوت جلو و گلگیرها و قوس سقف طوری طراحی شده که راننده بتواند فاصله های جلو و عقب ماشین را کاملا تشخیص دهد. ( یعنی از تصادف هایی که ما زن ها اصلا مقصر نیستیم جلوگیری می کند )

7. پدال ها در صورت تصادف جمع می شوند تا صدمه ای به پای راننده وارد نشود. ( این مورد می تواند درباره آقایان محترم هم صدق کند )

8. فرمان و صندلی و پدال ها و پنل جلو با راننده به صورت خودکار تطبیق داده می‌شود.( این همان موردی نبود که موقع امتحان رانندگی یادمان می رفت و رد می شدیم ؟ )

9. از آن جا که خانم ها تمایل زیادی به تغییر دکوراسیون و مبلمان خانه دارند برای تامین این نیاز روکش صندلی ها و تودوزی به راحتی قابل تعویض است ( می شود رنگ داخل ماشین را با رنگ ناخن های تان هم هماهنگ کنید )

از طراحی این اتومبیل راضی ام . اگر می شد با وام طولانی مدت با اقساط کم خرید شاید درصدی از دردسر ما خانم های محترم کم می شد. باید برای قیمت اش فکر اساسی می کردند. کاش کارخانه های خودروسازی وطنی به فکر تولید بیفتند و مهم تر از همه این ها برای ساکت کردن بچه ها هم خلاقیتی به خرج دهند . در آن صورت با کمال میل این ماشین را خواهم خرید و سفارش می دهم رنگ اش را زرافه ای بزنند. زرد با لکه های سیاه.

نظرات

5 responses to “اتومبیلی مختص خانم ها”

 1. fateme says:

  bebakhid lotf konid be fekr aghayonam bashid dast farmonashon hachin tarifi nadare khodrosazaye irano bikhia ona mikhan dar tolid praid be khod kafai beresan mozaheme na nash pool dari bede hamon kharj barat besazanl

 2. zizi says:

  منم از اون ماشینا می خوام.

 3. marco pollo says:

  هلو برو تو گلو

  یا مثل دیگه ای هم هست که قدیمیا وقتی مهمون سر زده می رسید و می خواستن غذا درست کنن می گفتن
  منو دم کن سفره رو پهن کن
  البته منظورشون پختن برنج سفید بوده

 4. نسترن says:

  این اتوموبیل تو ایران هست؟

 5. amir ali sobhani says:

  in mashin rasman be darde teh mikhore va khanumaye ranande
  good luck

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد