به دنبال افزایش چشمگیر اعتیاد نوجوانان آمریکایی به سیگارهای الکترونیکی، ایالت کارولینای شمالی از شرکت های تولیدکننده این سیگارها به خاطر فروش محصولات‌شان به کودکان، رسما شکایت می‌‌کند.

به گزارش رادیوی عمومی ملی «ان‌پی‌آر»، جاش استاین، دادستان کل ایالت کارولینای شمالی، روز سه شنبه (۵ شهریور) اعلام کرد که دفتر او پرونده شکایت علیه هشت کمپانی سازنده سیگارهای الکترونیکی را در دادگاه ایالتی باز خواهد کرد. دفتر او این کمپانی‌‌ها را به «هدف‌گیری فعالانه کودکان که سن مشخصی برای خریدن این محصول اعتیاد آور و خطرناک برای آنها تعیین نشده» متهم کرده است.

قانون کارولینای شمالی فروش تنباکو و سیگارهای الکترونیکی به افراد زیر ۱۸ سال را ممنوع کرده است.

بسیاری از شرکت های تولیدکننده سیگارهای الکترونیکی ادعا می‌‌کنند که سیگارهای آنها به افراد زیادی در ترک سیگار کمک کرده است. این در حالی است که بیشتر نوجوانانی که به این سیگارها معتاد شده‌‌اند، قبلاً هرگز سیگار نمی‌کشیدند.

بسیاری از سیگارهای الکترونیکی حاوی نیکوتین هستند که یک ماده شیمیایی بسیار اعتیادآور در تنباکو – و طبیعتاً در سیگارهای معمولی – است. این ماده شیمیایی نه تنها اعتیاد آور است، بلکه بنا به گزارش جراح کل ایالات متحده آمریکا، به رشد مغز – به ویژه در کودکان، نوجوانان، و جوانان – آسیب می‌‌زند.

 

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد