زندگی زناشویی یکی از پیچیده ترین و ظریف ترین روابط انسانی است. شناخت چندین ساله تضمین کننده دوام یک رابطه نیست. دلیل واضح است. چند بار کاری کرده اید که باعث تعجب خودتان شده؟ همسر شما هم می تواند گاهی غیرقابل پیش بینی باشد. پس هر چه بیشتر بدانید کم تر غافلگیر می شوید.

زندگی زناشویی یکی از پیچیده ترین و ظریف ترین روابط انسانی است. شناخت چندین ساله دو نفر نسبت به هم اصلا تضمین کننده دوام یک رابطه نیست. دلیل واضح است. چند بار کاری کرده اید که باعث تعجب خودتان شده؟ همسر شما هم می تواند گاهی غیرقابل پیش بینی باشد. پس هر چه بیشتر راجع به ازدواج بدانید کم تر غافلگیر می شوید.

موفقیت های یکدیگر را جشن بگیرید.

محققان می گویند: خبرهای خوب هم می توانند به اندازه مشکلات  چالش برانگیز باشند. شما با موفقیت های همسرتان چطور برخورد می کنید؟ با لبخند ضربه ای به شانه اش می زنید؟ البته این خوب است اما مسلما کافی نیست. گل و شکلات و شام در رستوران را هم امتحان کنید.

درباره رابطه جنسی تان با هم صحبت کنید.

تحقیقی که اخیرا انجام گرفته نشان می دهد که بسیاری از زوج ها دوست دارند که طرف مقابل شان درمورد مسائل اتاق خواب مستقیم صحبت کند. اما واقعیت این است که بیشتر زن  و شوهرها اینکار را نمیکنند و از صحبت در این مورد خجالت می کشند. بهتر است هر دوی شما فهرستی  از چیزهایی که ضمن سکس دوست دارید بشنوید یا کارهایی که دوست دارید همسرتان انجام دهد را تهیه کنید و این لیست را با هم مقایسه کنید و در میان بگذارید.

اگر لازم است بجنگید درست بجنگید.

بعضی وقتها فرق بین یک جنگ خوب و یک جنگ بد در چگونگی آغاز آن است. مستقیما گله گذاری کنید. مثلابگویید: من دلم می خواهد بیشتر با هم به رستوران برویم .” تله گذاری نکنید، مثلا نگویید:” تو هیچوقت منو به رستوران نمی بری.”

گاهی اوقات گام های کوچک شما را به موفقیت های بزرگ می رساند، امتحان کنید.

نظرات

12 responses to “بایدهای یک زندگی مشترک شاد”

 1. آرمين says:

  لاديز ، با اين نظرت موافقم “” هر چه بیشتر راجع به ازدواج بدانید کم تر غافلگیر می شوید “” ولي منظورتونو از اين جمله نفهميدم “” تله گذاری نکنید ” به نظر من انتخاب درستي نبود .

 2. شهرزاد says:

  فکر کنم منظور اینه که گله هاتونو بگین ولی برای هم تله نزارینو نامردی نکنین. مستقیم حرف بزنین.من اینجوری برداشت کردم. چون به نظر منم اگه آدم عوض اینکه صاف بگه چشه هی بهونه گیری کنه نامردیه.

 3. آرمين says:

  بايد ببينيم نويسنده مطلب ، برداشتش چي بوده . مرسي از نكته نظرتون شهرزاد خانم .

 4. sadegh says:

  ezdevaj chize khobi ast ama bayad osooi reayat shavad

 5. اشک مهتاب says:

  نکات خوبی بود اما بنظرم ازدواج از اینها هم پیچیده تره و اطلاعات بیشتر وحیاتی تری لازمه کتابهای خوبی در این زمینه توی بازار هست اما نمیدونم چرا صداسیما یا اموزش پرورش کاری نمیکنند واقعا درکنار کتاب درسی بچه ها کتابی که به شناخت جنس مخالف کمک کنه لازمه (برای دختران شناخت پسران وبرای پسران شناخت دختران)وهمچنین کتابی که امادگی بچه ها را برای ازدواج بالا میبره مخصوصا درمقاطع بالای تحصیلی که امکان ازدواج افزایش پیدامیکنه مثل دانشگاه ودبیرستان نه اینکه یه دختر وپسر جوون که هنوز خام وکم تجربه اند به یکباره وارد این مرحله مهم در زندگیشون میشن(منظورم ازدواجه)

 6. رهی says:

  ای کاش از اول ابتدایی پسرا و دخترا باهم سر یک کلاس بشینن
  اینجوری شاید راحت تر میشد جنس مخالف رو شناخت

 7. اشک مهتاب says:

  بله افسوس وصد افسوس اگر یه فکری درباره شناخت جنس مخالف میکردن الان جوونای ما بجای اینکه تمام وقتشون را روی جنس مخالف متمرکز کنند خیلی عادی با این مسئله برخورد میکردن واینهمه عقده ای بازی(عذرمیخوام کلمه ای گویاتر پیدانکردم) درنمی اوردن

 8. رهی says:

  “اشک مهتاب” عزیز خوبی؟
  چند وقتی نبودی؟؟
  راستی از “نیلوفر”خانم خبری نداری؟

 9. اشک مهتاب says:

  سلام ممنون خوبم جاتون خالی مسافرت به یاد موندنی رفتیم
  نه منم خبر ندارم هرچی هم میل میزنم جواب نمیده منم نگرانش شدم

 10. رهی says:

  انشالله همیشه ازین مسافرتا برید
  حالا کجا رفتید که بیاد موندنی شد براتون؟؟؟!!!
  من فکر میکنم درگیر ثبت نام دانشگاه باشه
  چون بهرحال اینروزا زمان ثبت نام ورودی های دانشگاهاست

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد