یک زندگی زیبا بوجود نمی آید بلکه آفریده می شود. بعنوان یک زوج شما و همسرتان می بایست هر روز برای بهتر کردن ازدواج تان تلاش کنید. طبیعی است که بعضی راهکارها از نظر زن و شوهرها خیلی غیر واقعی بنظر برسد اما واقعیت این است که شما برای آزمون و خطا یک عمر فرصت دارید.

یک زندگی زیبا بوجود نمی آید بلکه آفریده می شود. بعنوان یک زوج شما و همسرتان می بایست هر روز برای بهتر کردن ازدواج تان تلاش کنید. طبیعی است که بعضی راهکارها از نظر زن و شوهرها خیلی غیر واقعی بنظر برسد اما واقعیت این است که شما برای آزمون و خطا یک عمر فرصت دارید. پس از روش هایی که توسط مشاوران و متخصصان توصیه شده استفاده کنید و اگر احسا س می کنید زندگی تان در جایی قرار گرفته که با این قبیل توصیه ها تغییری نمی کند، وقت آن رسیده که از یک مشاور ازدواج کمک بگیرید.

به یکدیگر احترام بگذارید و به هم توجه کنید
ابتدایی ترین قدم شما باید احترام قلبی نسبت به همسرتان و توانایی ابراز آن باشد. وقتی همسرتان با هیجان صحبت می کند و از اهداف و برنامه هایش سخن می گوید توی ذوقش نزنید. حتی اگر افکارش بلند پروازانه و غیر عملی بنظر می رسد بگذارید سخنش را تمام کند. زمان هایی که در خانه هستید را با هم بگذرانید و از صحبت کردن طفره نروید. همیشه در جمع به او توجه کنید و اگردر موردی با هم اختلاف نظر داشتید، دوستانه و با لبخند آن را بیان کنید. شاید باور نکنید ولی در جمع شما پشتگرمی او هستید، پس پشت او را با بی محلی و بی توجهی، مخالفت افراطی و تمسخر خالی نکنید.

به یکدیگر تحکم نکنید
شوهر شما ازدواج کرده تا با همسرش زندگی کند. اگر می خواست دستور بشنود در منزل والدینش می ماند. برای هر کس یک مادر کافی است. همسر شما یک پسر بچه 5 ساله نیست، شما هم مادرش نیستید. من شک دارم خود شما هم دوست داشته باشید که یک نفر مدام بگوید چه کار کنید، چکار نکنید. این واقعیت را بپذیرید که هرگز نخواهید توانست همسرتان را تغییر دهید و برای اثبات این ادعا کافی است امتحان کنید و ببینید چقدر می توانید خودتان راتغییر دهید.

وقت شناس باشید
برای هر کار زمان مناسبی پیدا کنید. اینکه شما بخواهید همه ماجراهای روزانه را برای همسرتان تعریف کنید صمیمیت شما را می رساند. اما اجازه دهید زمان مناسب آن فرا برسد. وقتی همسرتان تازه از سر کار برگشته ، یا به هردلیلی عصبی است، یا تازه از خواب بیدار شده وقت خوبی برای تعریف کردن شیرین کاری های پسر بچه همسایه نیست. اینکه چه زمانی مناسب است را خودتان باید پیدا کنید.

مستقیم صحبت کنبد
شما بعنوان یک خانم عاشق جزییات هستید. اما همسر شما قاعدتا یک مرد است و طبیعتا از حواشی گریزان. اگر احساس می کنید موضوعی هست که باید با شوهرتان در میان بگذارید، آن را در کمترین زمان ممکن بیان کنید. وقتی گفتن اصل داستان را طول می دهید در حقیقت زمانی را که برای صحبت دو نفره راجع به آن موضوع لازم دارید را از خودتان دزدیده اید.

به هم اطمینان ببخشید/ به هم اعتماد داشته باشید
شما بر اساس علاقه، اعتماد، اعتماد و باز هم اعتماد ازدواج می کنید. سعی کنید اطمینان خود را نسبت به همسرتان از دست ندهید. اما اگر این اتفاق افتاد و موردی برای بی اعتمادی بوجود آمد در جلد خانم مارپل نروید. با جاسوس بازی و پلیس بازی به هیچ نتیجه ای نمی رسید و تنها حرمت ها را می شکنید. بهترین کار این است که اگر می توانید مستقیم صحبت کنید، اگر به کسی از میان دوستان یا خانواده اطمینان دارید موضوع را در میان بگذارید و در غیر اینصورت به مشاور مراجعه کنید.

رفاقت کنید
شما عاشق می شوید و ازدواج می کنید. ازدواج می کنید و با هم دوستی را تجربه می کنید. یک زندگی مشترک بیش از عشق به درک عمیق و دوستانه نیاز دارد. برای هم زمان بگذارید، برنامه های تان را با هم دنبال کنید و مثل دو دوست خوب نیاز یکدیگر به تنهایی را درک کنید.

یکدیگر را باور داشته باشید
به همسرتان اطمینان بدهید که به توانایی های او ایمان دارید و می دانید که او همه تلاشش را برای تامین یک زندگی خوب برای شما و بچه ها می کند. اگر کار جدید را شروع کرده به او قوت قلب بدهید و تابلویی از موفقیت هایی که قبلا کسب کرده را پیش رویش ترسیم کنید.

بگویید دوستت دارم
برای دوست داشتن و ابراز عشق تان از متر استفاده نکنید. گروکشی نکنید و منت نگذارید. اگر همسرتان از شما طلب عشق نکند و از شما سخنان دلگرم کننده نشنود توقع دارید سراغ چه کسی برود؟ ضمنا همیشه برای ابراز عشق زمان مناسب است، بدنبال موقعیت های خارق العاده نگردید.

به سکوت های طولانی مدت متوسل نشوید
برای آنکه همدیگر را درک کنید باید باهم صحبت کنید. تنها نتیجه سکوت های خصمانه این است که شما را روز به روز از هم دورتر می کنند و کینه ای عمیق را در دلهایتان ایجاد می کند. روزانه 20 دقیقه زمان بگذارید که فقط و فقط راجع به خودتان و زندگی مشترک تان صحبت کنید. نحوه پرداخت شارژ ساختمان و روش های تربیتی پیشنهادی اصلا در این مجموعه قرارنمی گیرند.

یکدگر را تایید کنید
شما کسی هستید که همسرتان در پایان هر جمله تاییدش را می طلبد. هر کاری که انجام می دهد صرفا برای جلب رضایت شماست حتی اگر خودش نداند. پس به او نشان دهید که تلاش هایش را می بینید و اگر واقعا قدر آنها را می دانید و بنظرتان درست و کافی است به او نشان دهید . اما بخاطر داشته باشید همه قدرت تشخیص تشویق های واقعی از تقلبی را دارند. فقط وقتی از شوهرتان تعریف کنید که قلبا کار او را شایسته تشکر می دانید.

نظرات

6 responses to “10 راه برای بازسازی زندگی مشترک”

 1. nami behboudi says:

  شوهر شما ازدواج کرده تا با همسرش زندگی کند. اگر می خواست دستور بشنود در منزل والدینش می ماند. haha in kheyli jomleye khoobi bood

 2. PARIYA says:

  vaghean ye jomle doooooooooooosssssssssssssssssset daram cheghad ghashanghe vali che bad ke bazi az aghaun ba vojode alaghe ziyad be tarafeshon az goftane in jomle kotah ama por az ehsaso asheghane dori mikonan ke ye vaght ghororeshon kam nashe chera vaghean

 3. mahsa says:

  aali boud!kheyli mamnoun.vaghean mamnoun,injour mataleb vase ma moteahhela ke dar avala zendegi yekamii moshkel darim besiar mofide.
  bazam az in matalebe aleb bezarin,mamnoun misham.

 4. ASAL says:

  VAGHEAN AG GHURURO KHODKHAHI BERE KENAR VA ARZESHHA BE HAMDIGE BISHTAR BESHE,HICHKASI DOCHARE MOSHKEL NEMISHE HAMISHE IN KHODE ADAMAN KE MOSHKELSAZ MISHAN BARAYE HAM…

  MATLABE KHUBI BUD.TNX

 5. نگین says:

  من و همسرم تقزیباً همه این کار ها رو انجام می دیم البته هر وقت بخوام حرف بزنم کاملاً واسم وقت میزاره و به حرفام گوش میکنه و مهم نیست در چه حالتیه یا کجاست و هیچ وقت بی توجهی نمیکنه فقط یه مشکل داریم اونم اینه که به هیچ وجه نمی خواد بفهمه منم به تنهایی نیاز دارم و قسمت ((نیاز یکدیگر به تنهایی را درک کنید.)) رو اصلاً نداریم.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد