گربه ها واقعا حیوانات دوست داشتنی و بی آزاری هستند، همین دلیل خوبیست که بیشتر مردم داشتن گربه ها را به دیگر حیوانات خانگی ترجیح دهند، بنا به گزارشات تنها در ایالات متحده آمریکا تعداد بیش از 70 میلیون گربه در خانه ها نگهداری میشود که بیش از تعداد سگهایی است که در آن کشور نگهداری می گردد. گربه ها خصوصیات خاص خود را دارند از جمله:

1-      گربه ها بیش از 2/3 زندگی خود را در خواب می گذرانند. این بدان معنی است که اگر گربه شما 9 ساله است در حدود شش سال زندگی خود را در خواب گذرانده است، گربه ها در طول سعات معینی در جاهای مختلفی که احساس آرامش بیشتری می نمایند بخواب می روند.

2-      گربه ها احساساتی همانند انسانها دارند. این احساسات مشترک شامل حس خوشبختی، ترس، غم، عصبانیت، هیجان و بازیگوشی است. البته عمق برخی از این احساسات در برخی از گربه ها متفاوت است ولی بطور معمول گربه ها احساس مشترکی با صاحبانشان برقرار می نمایند.

3-      گاز گرفتن گربه ها  میتواند خطرناک باشد، باکتری موجود در دهان گربه ها می تواند باعث عفونت  گردد و برخی مواقع باید با پنی سیلین درمان گردد، البته بستگی به عمق جراحت و میزان زخم بوجود آمده و نوع گربه در اهمیت جراحت موثر است هر چند در موارد بسیار نادر گاز گرفتن گربه باعث مرگ انشان شده است.

4-      گربه ها توانایی استفاده از توالتهای فرنگی در منازل را دارند و می توانند بعد از کارشان سیفون توالت را بکشند، جالب است نه! البته اینکار نیاز به تمرین دادنشان و کمی حوصله در آغاز کار دراد ولی در کل گربه ها حیوانات تمیزی هستند و کارشان در فقط در خاک مخصوص خود در گوشه ای از خانه که عادت نموده اند انجام می دهند.

5-      گربه ها می توانند بپرند. گربه ها بطور معمول توانایی پرش تا 5 برابر قد خود را دارند، بهتر است چینی الات و وسایل تزیینی گرانقیمت خود را در جایی دور از دسترس گربه هایتان بگذارید.

6-      گربه ها با توجه به سایز بسیار کوچکترشان نسبت به انسانها دارای 290 استخوان و 517 ماهیچه هستند، در مقایسه انسانها با وجود داشتن سایز بزرگتر دارای 206 اشتخوان هستند، گربه ها کمتر دچار شکستگی استخوان می گردند و از ارتفاعات بلندتر با سلامت کامل به زمین برخورد می نمایند. بیش از 10% استخوانهای یک گربه در دم گربه قرار دارد.

7-      زبان کوچک گربه ها به بخشهای مختلفی تقسیم شده است که هر مسئول حس طعم بخصوصی است، گربه ها توانایی حس شیرینی را ندارند بنابراین اضافه نمودن شکر به شیرشان کاملا بی مورد است.

8-      چشمان گربه ها با بالا رفتن سنشان تغییر رنگ پیدا می نماید. گربه ها همچنین دارای بوهایی در هنگام تماس صورتشان با صورت صاحبانشان متصاعد می نمایند که معنی آن اینست که من مال توام و تو هم مال من هستی!

9-      گربه نر میتواند از هفت ماهگی و گربه ماده از 5 تا 9 ماهگی آمیزش جنسی برای تولید مثل را آغاز نماید. گربه ماده میتواند 3 تا 7 بچه گربه در هر زایمان بدنیا آورد و اینکار را می تواند در هر 4 ماه انجام دهد.

10-    پوست گربه ها دارای دو لایه سطحی و زیرین است به همین دلیل گربه ها بندرت دچار سرما خوردگی می شوند، گربه ها موجودات بسیار تمیزی هستند و تا 5 ساعت د شبانه روز را به لیسیدن و تمیز کردن خود مشغولند.

نظرات

One response to “10 نکته جالب در مورد گربه های خانگی”

  1. gol says:

    طبق آمار سازمان مربوط به دامپزشکی آمریکا تعداد سگها بیش از گربه ها هست. اول مطمئن بشید بعد آمار بنویسید.

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد