محققان آمریکایی به این نتیجه رسیده‌اند که در ایام کریسمس و عید فطر تمایل به رابطه جنسی بیشتر می‌شود و ۹ ماه پس از کریسمس یعنی در ماه سپتامبر، نرخ تولد بالا می‌رود. نتایج این تحقیق در مجله ساینتیفیک ریپورتز منتشر شده است.

رابطه جنسی در تعطیلات افزایش پیدا می‌کند” اگر این جمله تا کنون تنها یک شایعه بود حالا اما پایه علمی پیدا کرده است.

بر اساس گزارشی که در مجله تخصصی “ساینتیفیک ریپورتز” (Scientific Reports) منتشر شده‌است، پژوهشگران با تحقیق روی ۱۳۰ کشور در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۴ به این نتیجه رسیده‌اند که رابطه جنسی در ایام کریسمس و نیز نزد مسلمانان در تعطیلات چندروزه عید فطر افزایش پیدا می‌کند.

فضای دنج و گرم خانه و جمع شدن خانواده در کنار هم باعث افزایش میل جنسی و رابطه جنسی می‌شود. نتیجه آنکه ۹ ماه بعد رقم زاد و ولد ناگهان افزایش پیدا می‌کند.

کریسمس برای مسیحیان “عید عشق” است اما حالا معلوم شده که این مفهوم تنها شامل عشق افلاطونی نمی‌شود بلکه رابطه جنسی هم در ایام کریسمس افزایش پیدا می‌کند. محققان متوجه شده‌اند که جست‌وجو برای رابطه جنسی و سکس در این ایام در اینترنت زیاد می‌شود.

بر اساس این تحقیق همچنین در اعیاد فرهنگی و مذهبی میل به رابطه جنسی نیز به طور محسوسی افزایش پیدا می‌کند. همچنین جست‌وجو برای موضوعات مرتبط با رابطه جنسی در گوگل و توئیتر نیز در این ایام بیشتر می‌شود.

محققان آمریکایی و استرالیایی همچنین متوجه شده‌اند که در ماه سپتامبر در تمامی جوامعی که فرهنگ غربی در آنها تسلط دارد، میزان تولد نوزدان افزایش می‌یابد.

یکی از محققان عضو این تیم پژوهشی گفته که در ایام کریسمس واژه‌های در ارتباط با عشق و کادو دادن بیشترین واژه‌های به کار رفته در شبکه‌های اجتماعی هستند. به نظر او داستان تولد مسیح و “خانواده مقدس” احتمالا بسیاری از مردم را  به سوی حال و هوایی سرشار از حس خوشبختی، عشق و حس خانوادگی سوق می‌دهد.

محققان شرکت‌کننده در این پژوهش معتقدند که افزایش تمایل به تولید مثل در فصل‌های مختلف ربطی به تغییرات فصلی مثل طولانی شدن شبها یا درجه دما ندارد. افزایش زاد و ولد در ماه سپتامبر در کشورهای استرالیا، نیوزلند و آفریقای جنوبی نیز که در نیم کره جنوبی قرار دارند مشاهده شده است. در این کشورها که ماه دسامبر عمدتا ماه گرم و روشنی است باز هم تمایل به بارداری و رابطه جنسی زیادتر می‌شود.

پژوهشگران درباره کشورهای با اکثریت مسلمان نیز به این نتیجه رسیده‌اند که علاقه به رابطه جنسی در ایام عید فطر افزایش می‌یابد اما از آنجا که زمان این عید هرسال ۱۱ روز به عقب می‌رود، بنابراین تاریخ افزایش زاد و ولد در این کشورها نیز هرسال متفاوت است.

بر اساس این پژوهش در کشورهای مسلمان در دو مقطع میل به رابطه جنسی افزایش پیدا می‌کند: یکی هفته عید فطر و دیگری هفته عید قربان. قابل توجه اینکه این میل در طول ماه رمضان کاهش پیدا می‌کند که این البته به خاطر ممنوعیت‌های رایج در این ماه است. (بر اساس احکام اسلامی، رابطه جنسی منجر به ارگاسم روزه را باطل می‌کند)

یکی از پژوهشگران این گروه تحقیقی می‌گوید کریسمس و عید فطر هر دو از یک فضای جمعی مشترک برخوردارند و همین فضا باعث افزایش میل به زاد و ولد می‌شود.

کریسمس اصولا در همه جای دنیا یک عید خانوادگی است اما در مورد اعیادی مثل ایام عید پاک یا روز شکرگزاری در آمریکا این افزایش میل به رابطه جنسی به طور چشمگیر ثبت نشده است.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد