کلید یک زندگی شاد و با کیفیت بالا در حقیقت چیست؟ جنیفر ماس، یکی از موسسین شرکت کانادایی Plasticity Labs، که یک شرکت فناوری که نرم افزارسازمانی را برا ارتقاء شادی فراهم می کند می گوید: قدردانی کردن بهترین کلید برای زندگی شاد با کیفیت بالا می باشد.

همه چیز را ساده می توان انجام داد.

جنیفر می گوید قدردانی کردن یک عادت است که شما آن را می سازید و بهترین روش برای انجام آن این است که آن را هر روز انجام دهید، سعی کنید تشکر کنید و لبخند بزنید که می توانید زندگیتان را عوض کنید.

در مورد کارهای روزمره خودتان با خانواده و دوستانتان صحبت کنید، جنیفر ماس اعتقاد دارد که افراد می بایست از روزهای خوب و اتفاقات خوب زندگی با دستانشان صحبت کنند و روی اتفاقات خوب و مثبت تمرکز بیشتری کنند. اینکار باعث می شود که به مسائل خوب و مثبت فکر کنید و از مسائل بد و منفی دور باشید و کمتر به آنها فکر کنید.

شما در طول روز باید سعی کنید لیستی از چیزهایی که قدردان آن بودید را بنویسید، این یک قانون است که ما اطلاعاتی را که می نویسیم و یاد می گیریم را بهتر می توانیم درک کنیم. وقتی قدردانی می کنیم می توانیم بهتر روزمان را آغاز کنیم و شب راحت تر به خواب برویم.

در حقیقت سپاس گزاری کردن یکی از مهم ترین اصول یک زندگی شاد است که این چیزی است که در کودکان از سن بسیار کم بوجود می آید، آموزش قدردانی کردن به کودکان بسیار مهم است زیرا به آنها یاد میدهد که تشکر کنند برای آنچه که دارند.

کودکان می توانند مفهوم قدردانی کردن را از همان ابتدای کودکی درک کنند برای همین است که باید به آنها اموزش داد و این را هم بدانید که شیوه ی قدردانی کردن کودک شما با تغییر سن و رشد آنها تغییر می کند. زبان و چگونگی صحبت کردن آنها با بزرگتر شدن تغییر می کند و این را هم بدانید که کودکان شما در مرحله ای که رشد می کنند خودخواه هستند، بنابر این انتظارات خود را منطقی نگاه دارید و بدانید که قدردانی کردن یک هدف بلند مدت است نه چیزیکه بتوان آنرا در یک نشست انجام داد.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد