سال هاست که از عده بیکاران در آلمان به طور مستمر کم می شود ولی به موازات آن بازار کار این کشور هم سال به سال با کمبود شدیدتر نیروی کار حرفه ای و متخصص مواجه می شود. کمبود در کدام رشته هاست و قوانین مهاجرت آلمان برای جذب آنها چه تغییراتی کرده اند؟

در آلمان قوانینی به تصویب رسیده اند که راه آمدن متقاضیان کار از کشورهای غیر اتحادیه اروپا باز می کنند و امکانات جدیدی در برابر آنها قرار می دهند. این قوانین از ماه مارس سال ۲۰۲۰ میلادی به اجرا گذاشته می شوند.

سال گذشته ۸۰ درصد مشاغل در برخی حوزه های اقتصادی در آلمان خلی ماندند. یافتن نیروی کار مناسب برای این شغل ها یا بسیار دشوار بود یا اصلا ممکن نبود. این در بخشی از گزارش موسسه اقتصاد آلمان (کلن) آمده است. در همین گزارش آمار جالبی نیز ارائه شده است که نشان می دهد از سال ۲۰۱۰ یعنی ۹ سال پیش شمار بیکاران در آلمان یک و نیم میلیون نفر بود و تعداد مشاغل خالی ۲۱۵ هزار تا، در سال گذشته میلادی شمار بیکاران کمی بیش از نصف (۸۵۰ هزار نفر) شده و مشاغل خالی بیش از دو برابر (۵۰۰ هزار تا) شده است. منحنی ای که این کشور را وادار کرد قوانین خود را برای تطبیق با نیازها بازار کار تغییر دهد.

این حوزه ها کدامند؟

سارا پیرنبرگ، کارشناس این موسسه می‌گوید “در مجموع کمبود نیروی کار در رشته های فنی مانند مهندسی برق، مکانیک، مکاترونیک، علوم طبیعی و هم چنین در زمینه بهداشت و درمان و در حوزه خدمات در خانه های سالمندان بسیار شدید است.”

آلمان برای برطرف کردن این نیاز طرحی چند لایه ریخته است که هم شامل حال آموزش خود آلمانی ها در زمینه های مختلف و همینطور بهبود قوانین به نفع تلفیق خانواده و کار است و هم شامل حال ورود نیروی کار از خارج از اتحادیه اروپا و آلمان و آموزش آنهاست.

یکی از مهم ترین نکات این قانون این است که شرایط و امکانات را برای ورود میان متقاضیان کار با تحصیلات دانشگاهی و کسانی است که حرفه ای را آموخته اند تقریبا برابر کرده است. زیرا کمبود شدید نیروی کار در حرفه های مختلف فنی بیشتر از کسانی است که تحصیلات دانشگاهی دارند.

شروط ورود به بازار کار آلمان

در قوانین جدید این شرط که کارفرما تنها زمانی می تواند فردی را از خارج از کشورهای اتحادیه اروپا یا آلمان استخدام کند که متقاضی مناسبی از آلمان یا اتحادیه اروپا داوطلب آن شغل نشده باشد دیگر وجود ندارد. آنچه متقاضیان لازم دارند یک قرار داد کار و مدارک لازم برای نشان دادن سطح و محتوای رشته تحصیلی و حرفه ای است که آموخته اند. آشنایی به زبان آلمانی نیز طبیعتا از شروط ضروری است.

سارا پیرنبرگ می گوید: “کیفیت آموزشی و مدارک تحصیلی متقاضی با معیارهای آموزش در آلمان مطابقت داده می شود. در صورت هم تراز بودن این دو، هر کس از هر کشور دیگری می تواند مانند یک آلمانی یا یک شهروند اتحادیه اروپا وارد بازار کار این کشور شود.”

آلمان چه تسهیلات و امکاناتی در اختیار متقاضیان قرار می دهد؟

قوانین مهاجرت جدید طوری تنظیم شده اند که حتی اگر متقاضی قرارداد کاری ندارد یا مدارک او مطابق با معیارهای آموزشی در آلمان نیست، بازهم امکان یافتن کار برایش وجود دارد. به عنوان مثال متقاضی کار میتواند یک اقامت شش ماهه در آلمان بگیرد تا در این شش ماه کاری پیدا کند. البته به این شرط که در این مدت بتواند هزینه زندگی خود را بدهد زیرا به او اجازه کار بیش از ده ساعت در هفته و برای تامین هزینه زندگی اش داده نمی شود.

باستین محمودی، مشاور شرکت های آلمانی، در امور استخدام نیروی کار از کشورهای مختلف و امور مهاجرت از امکانات دیگری می گوید: “مثلا اگر فقط بخشی از مدارک متقاضی در اینجا پذیرفته شود این فرصت به او داده می شود که بقیه مدارک را با دیدن دوره های آموزشی در همینجا تکمیل کند و خود را به سطح کیفیت آموزشی قابل پذیرش برای بازار کار آلمان برساند.”

او اضافه می کند که برای افراد زیر ۲۵ سال در صورتی که زبان آلمانی را به خوبی بدانند، این امکان هست که برای گذراندن یک دوره آموزشی به آلمان بیایند. افراد بالای ۲۵ سال تنها در صورت داشتن قرارداد برای شرکت در یک دوره آموزشی می توانند وارد آلمان شوند. برای هر دو گروه آشنایی به زبان در سطح معینی (بسته به رشته آموزشی) لازم است ولی برای دسته دوم “حتی این امکان هست که با در دست داشتن قرارداد دوره آموزشی برای گذراندن یک دوره زبان آلمانی به اینجا بیایند تا خود را برای شرکت در دوره آموزش حرفه ای آماده کنند.”

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد