پیشنهاد ما این است اگر روزی خواستید با دوستان تان تفریحی داشته باشید حتما پینت بال را امتحان كنید و بعد از آن مشتری اش می شوید و حتا شاید دل تان بخواهید به طور حرفه ای آن را دنبال كنید.

بارها شده كه خسته از كارهای روزانه و روزمرگی دلت خواسته كاری كنی، تفریحی داشته باشی كه مانند همیشه نباشد، اما فكرت به جایی نمی رسد. واقعا در ایران تفریح واژه تعریف نشده ای است. اما پیشنهاد ما این است اگر روزی خواستید با دوستان تان تفریحی داشته باشید حتما پینت بال را امتحان كنید و بعد از آن مشتری اش می شوید و حتا شاید دل تان بخواهد به طور حرفه ای آن را دنبال كنید؛ چراكه اكنون پینت بال حتا تیم ملی هم دارد و در مسابقات جهانی شركت می كند.

اوایل دهه 1970 در وزارت كشاورزی امریكا ماشین هایی وجود داشت كه عقب آنها پمپی متصل بود كه رنگ را به مسافت های دور پرتاب می كرد و با این وسیله ، درخت هایی كه باید قطع یا هرس می شدند، علامت گذاری می كردند. ایده ی تبدیل این سیستم به صورت یك بازی از آن زمان آغاز شد.

پینت بال یک توپ (گلوله) ژلاتینی است که داخل آن با رنگ خوراکی پر شده‌است و پس از شلیک توسط تفنگ و برخورد به هدف ترکیده و رنگ آن پخش می‌شود که این نشانه مورد هدف قرار گرفتن است.

به سادگی می‌توانید تصور کنید در نگاه اول این ورزش به مانند یک میدان جنگ واقعی است که هر کس که مورد اصابت قرار گرفته و رنگی شود از بازی حذف می‌شود تا یک تیم کاملاً تیم دیگر را حذف کند. این تنها یکی از ۱۰۰‌ها سناریوی تعریف شده این ورزش است و یا حتی خود شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی خود یک سناریو تعریف کنید. از این ورزش به دلیل هیجان زیاد آن به عنوان دومین ورزش مهیج جهان یا شطرنج زنده به دلیل فکری بون آن یاد می‌شود.

پینت بال ورزش گروهی در قالب دو تیم حریف است كه با تفكر و تدبیر برای تسخیركردن پرچم تیم مقابل، به روش اختفا، جستجو، و نهایتا بدست آوردن پـرچم رقیـب است. پینت بال را میتوان حداقل دو نفره و حداكثر با دو تیم چهل نفره بازی كرد. ورزش پینت بال به جهت بهره گیری از قوانین ایمنی بسیار بالا، ورزشی امن محسوب می شود. به ادعای صاحب نظران صنعت پینت بال ، این ورزش اخیراً در جهان به عنوان چهارمین ورزش پُر تحرک محسوب می شود.

پینت بال در ایران از سال 1380 در سالن پینت بال مجموعه ورزشی انقلاب بنا نهاده شد. این مكان بزرگ ترین زمین سر پوشیده در جهان است و با داشتن رودخانه، غارها، پله هاى چوبى، سنگرها و كف ماسه اى زمین مسابقه، شما را كاملاً در فضاى فیلم هاى اكشن و بازی های کامپیوتری فرو مى برد.

با یك جست و جو در اینترنت می توانید باشگاه ها و مكانهایی كه پینت بال را دارند پیدا كنید ولی به طور مطمئن مجموعه ورزشی انقلاب این ورزش و بازی را در سانس های مختلف ارائه می دهد.

ورزش پینت بال در ایران با رشد خوب و سریعی روبه رو شده‌است و تقریبا در تمام نقاط ایران باشگاه‌های پینت بال وجود دارند و بسیاری از استان‌ها و شهرها مانند اصفهان، کرمان، ساری، قزوین، کرمانشاه و غیره دارای تیم حرفه‌ای هستند.

البته انجمنی هم به نام پینت بال به ثبت رسیده كه كلیه اطلاعاتی كه شما خواهان آن هستید را در اختیارتان می گذارد. به جای كافه نشستن یا خانه یكدیگر رفتن یك بار هم كاری خارج از روال زندگی روزانه انجام دهید و تا مدتی با هیجان بازی زندگی كنید.

نظرات

14 responses to “پینت بال را امتحان كنید”

 1. ti ti says:

  man ashegheeeeeeeeeeeee peint ballam.kheili khosh migzare

 2. آرش says:

  کی پایست برنامه بذاریم بریم؟

 3. ti ti says:

  man,berim ba bachehaye ladieez ashna ham mishi.key berim

 4. mehraveh says:

  من هم میام

 5. آرش says:

  بریییییم پس

 6. asal says:

  من هم می یام.فقط مختلط هم مگه هست؟

 7. ti ti says:

  key berim arash?!:O

 8. سوگند says:

  بهترین تفریح دنیا.

 9. mina says:

  che haliii mide!!!bah

 10. ابراهیم درخشان says:

  سلام .

  شما میتونید اطلاعات جامعی از این ورزش و بن تخفیف رو از انجمن اینترنتی پینتبال دریافت نمایید .

  http://www.xball.ir

 11. asal says:

  ki ghofte kamelan bikhatare?!man khodam 1bar sare bazi 1y az in tuphaye zhelatini be gardanam khordo ta alanam 1am jash munde unruzam kolli dard kard,albatte inam begam ke kolahesh 2ros hesabi andazam nabud va3 un…vali ensafi kheyli bahale kolli be adam khosh migzare…

 12. kiana says:

  varzeshe dardnakieeeee jaye tooppa mese tatu roye badanetoon mimooone

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد