آیا زمان سفر تنها راه اقامت در یک شهر جدید، داشتن دوست و آشنا یا مراجعه به هتل هست؟ خیر! حداقل از سال ۲۰۰۹  به بعد که ایده airbed and breakfast از حالت یک استارتاپ ساده تبدیل به یک بیزینس  10 میلیارد دلاری به نام Airbnb شد، شکل اقامت در زمان سفر نیز تغییر کرد.

در حال حاضر شما می توانید از میان دو میلیون خانه در ۳۴٫۰۰۰ شهر از ۹۰ کشور، یکی را برای اقامت خود برگزینید!

البته برخی حرف و حدیث ها در مورد وبسایت Airbnb وجود دارد – برای مثال میهمان های کابوس وار یک خانم در آمریکا آنقدر وی را اذیت می کردند که مجبور شد به آنها پولی بدهد تا دست از سرش بردارند و از خانه اش بیرون روند!- اما وقتی ۶ میلیون نفر به این وبسایت اعتماد کرده اند، قطعا ارزشش را دارد که در موردش چیزهایی بدانید.

Airbnb برای هر رزرو از میزبان ها ۳% و از میهمان ها بین ۶ تا ۱۲% کمیسیون می گیرد. شما در این وبسایت، گزینه های متنوعی در اختیار دارید. از یک اتاق مشترک بگیرید تا یک خانه کامل، می توانید استخر یا ماشین لباسشویی و هر چه که فکر می کنید داشته باشید. همچنین می توانید عکس های خانه، میهمان/میزبان و نقشه را مشاهده کنید.

پروسه رزرو کردن بسیار ساده است، فقط کافیست که یک پروفایل بسازید و یا از اکانت سایر شبکه های اجتماعی خودتان مثل فیس بوک یا جیمیل استفاده کنید. به صورت مستقیم می توانید با میزبان ها در ارتباط باشید و به صورت آنی اقامتگاه خود را رزرو کنید یا حتی درخواست خودتان را برای رزرو در روزهای بعد ثبت کنید. میزبان ها باید تقویمی از روزهایی که می توانند خانه خود را اجاره دهند، ارائه کنند. (که اکثر این تقویم ها به روز می باشند) به همراه مشخصات و تصویر هر کدام از محل های اقامت  لوازمی که می تونید داشته باشید مثل حوله، سشوار و … هم مشخص شده است.

مانند همه موارد در دنیای مجازی ممکن است واقعیت با عکس ها و توضیحات متفاوت باشد. اما شما می توانید با کمک گرفتن از بررسی های (Review) دیگر اعضا، انتخاب بهتری داشته باشید.

اگر حتی قصد سفر ندارید، گشت و گذار در این سایت را از دست ندهید.

بسیاری از میهمان ها دوست دارند که مثل شهروندان محلیِ شهری که در آن اقامت دارند، زندگی کنند. همچنین میزبان ها هم از اینکه افراد جدیدی را می بینند و خانه و زندگیشان را به رخ آنها می کشند، لذت می برند!

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد