رژ لب یکی از مهمترین عناصری است که در آرایش خانم‌ها استفاده می‌شود. با وجود تولید انواع رنگهای مختلف رژ لب توسط کمپانی‌های معروف جهان و بازگذاشتن دست خانم‌ها برای انتخاب رنگ آرایش لبهای خود اما هنوز استفاده از رژ لب‌های قرمز هنوز جایگاه خود را حفظ کرده‌ و طرفداران خاص خود را دارد و در پالت رنگهای متنوع رژ لب خانمها هنوز جایگاه خود را نگه داشته است.

علاوه بر علاقه خانمها به رژ لب قرمز، شاید دلیل دیگری که خانمها از این رنگ برای آرایش لبهای خود استفاه می‌کنند ریشه در روانشناسی آنها دارد. گفته می‌شود ژر لب قرمز به خانم‌ها قدرت و اعتماد به نفس می‌دهد. ان دلیلی است که بسیاری از خانم‌ها حتی در روزهای تلخ زندگی‌شان برای تغییر ظاهر خود به رنگ قرمز برای رژ لب پناه می‌برند و بی آنکه آرایش دیگری در چهره خود داشته باشند با یک رنگ قرمز رو لبهایشان حال و هوای خود را برای خودشان و حتی دیگران عوض می‌کنند.

اما به هر حال با وجود تنوع بسیاری زیادی که در رنگ‌ها رژ لبهای تولیدی توسط شرکتهای معروف و بزرگ لوازم آرایشی، همچنان رژ لب قرمز کاربرد خود را دارد. استفاده از رنگ قرمز برای آرایش لبها سن خاصی نمی‌شناسد و مصرف کنندگان آن از دخترخانم‌های جوان تا خانم‌های شیکی هستند که حتی شاید از آن برای آرایش روزمره خود چه در منزل و چه خارج از منزل استفاده کنند.

راز نهفته‌ای که در استفاده از رنگ قرمز وجود دارد و استایل شما را تکمیل و زیباتر می‌کند این است که بدانید از چه تناژی از قرمز استفاده کنید. رنگ قرمز طیف گسترده‌ای دارد و این کمک بزرگی است تا بتوانید طیف رنگی آن را با استایل و تیپ خود هماهنگ کنید. رنگ قرمز به عنوان رژ لب زمانی بر زیبایی چهره شما می‌افزاید که با رنگ پوست، رنگ مو و حتی رنگ لباستان هماهنگ باشد. در انتخاب رژ لب دقت کنید تا بنا به موقعیتی که از آن استفاده می‌کنید درخشان بودن یا مات بودن آن را درست انتخاب کنید یا حتی میزان تیرگی و روشنی آن با استایل شما هماهنگ باشد.

شما این قدرت را دارید که با رنگ قرمز آرایش خود را خاص کنید. سعی کنید اگر از رنگ قرمز برای رژ لب استفاده میکنید رنگ دیگر عناصر آرایشتان را کم رنگ انتخاب کنید. رژ لب قرمز در کنار رژگونه روشن و سایه‌های کم رنگ بسیار خودنمایی می‌کند پس اگر از رنگ‌های تیره و تند برای سایه چشم یا رژگونه استفاده کردید، یک خط قرمز به دور استفاده از رژ لب قرمز بکشید. یکی از دلایل زیبایی صد چندان و جلب نظر سلبریتی‌ها بر روی فرش قرمز توجه آرایشگر آنها به همین نکته است؛ اینکه درست انتخاب می‌کنند تا درست دیده شوند.

علاوه بر ظاهر و رنگ رژ انتخابی شما، کیفیت محصولی که استفاده میکنید هم بسیار مهم است. استفاده از محصولات بی کیفیت موجب می‌شود تا لوازم آرایشی به خوبی بر روی پوست شما بنشیند و در زیبایی شما بسیار مؤثر خواهد بود و باید به آن توجه داشته باشید.

نویسنده: مینا مکی

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد