ماجرای طاهره میان همه حوادث روزانه گم شد تا اینكه آمنه بهرامی قربانی اسید پاشی، مجید كسی كه به صورتش اسید پاشیده بود، را بخشید. آنوقت بود كه طاهره لب به سخن گشود. آنان یك شباهت دیگر هم دارند و آن این كه هر دو برای طرف مقابل خود در محكمه حكم قصاص گرفته اند. فقط یك تفاوت میان آنان وجود دارد و آن این كه طاهره می گوید نمی بخشد.

ماجرای طاهره میان همه حوادث روزانه گم شد تا اینكه آمنه بهرامی قربانی اسید پاشی، مجید كسی كه به صورتش اسید پاشیده بود، را بخشید. آنوقت بود كه طاهره لب به سخن گشود. آنان یك شباهت دیگر هم دارند و آن این كه هر دو برای طرف مقابل خود در محكمه حكم قصاص گرفته اند. فقط یك تفاوت میان آنان وجود دارد و آن این كه طاهره می گوید نمی بخشد.

چند لیتر اسید سولفوریك چهار هزار تومانی تمام زندگی خودش و آینده دخترش را نابود كرده است.

ماجرا یك سال و نیم پیش اتفاق افتاده است. روز 15 اردیبهشت ماه سال 1389. طاهره زن جوان 26 ساله باشنیدن صدای زنگ حیاط خانه به همراه دختر سه ساله اش در را باز می كند. زن ناشناسی پشت در است. زن دستكشی دارد و سطل آبی رنگی در دست، می گوید: این شیره انگور است و مادر شوهرت برای او فرستاده است و از طاهره می خواهد ظرف بزرگتری بیاورد.

طاهره به داخل خانه می رود. از آشپزخانه كه بیرون می آید، مونا، همان زن ناشناس را می بیند كه در راه ایستاده است. دست مونا بالا می رود و با آچاری كه در دست دارد بر سر طاهره می زند. به گفته كارشناسان هفت ضربه به سر طاهره زده می شود كه در نتیجهآن بینایی چشم راست و شنوایی گوش راست طاهره از شدت این ضربه ها از دست می رود.

بعد از ان كه طاهره به خاطر ضربه ها روی دو زانوی خود می نشیند، مونا چهار لیتر اسید سولفوریك را كه در سطل آبی بود بر روی بدن طاهره می ریزد كه بر اثر آن بالای 80 درصد صورت و گردن و 60 درصد بدن طاهره آسیب جدی می بیند.

درد آور این كه دختر سه ساله طاهره كه در این لحظات كنار مادر خود بوده از این حادثه در امان نمی ماند و او هم از ناحیه بینی، لب و پیشانی دچار آسیب شده وبخشی از پوست گردن و دست و پاهایش از بین رفته است.

طاهره در این مدت بارها تحت عمل جراحی قرار گرفته است و بیش از 100 میلیون تومان هزینه كرده است . این در حالی است كه منبع درآمد مناسبی هم ندارند. به گفته طاهره از همه خواهران و بستگان اش پول قرض كرده است، با این حال باز هم قادر به پرداخت هزینه های درمان نشده است. او می گوید: بارها به خاطر مبالغ بسیار ناچیزی با بدنی كه عفونت كرده بوده در بیمارستان گرفتار می مانده است. گاهی همراهان بیماران دیگر با مبالغ 50 هزار تومان و 100 هزار تومان به او كمك می كردند تا موقتا خلاص شود.

همه اینها در شرایطی است كه هنوز نتوانسته برای دخترش كاری كند، چراكه آنقدر هزینه های درمانی خودش بالا بوده و درمان اش اورژانسی كه نتوانسته برای درمان دخترش قدمی بردارد.

آخرین روزهای مرداد سال جاری دومین حكم قصاص اسید پاشی برای پرونده طاهره بهرامی صادر شد. درست 20 روز پیش از این روز آمنه بهرامی كه اولین حكم قصاص را گرفته بود در آخرین لحظه اجرای حكم مجید را می بخشد، اما طاهره می گوید كه به هیچ عنوان مونا را نمی بخشد و از آمنه هم برای بخشش اش گله می كند چرا كه معتقد است آمنه با این كار به كسانی كه در آینده قربانی اسید پاشی می شوند ظلم كرده است.

طاهره می گوید: در این یك سال خانواده مونا یك بار سراغ من نیامده اند. مونا هم در دادگاه به او گفته است كه خوشحالم چیزی كه داشته ای را از تو گرفته ام. آمنه بخشید تو هم مجبور می شوی كه مرا ببخشی.

اما به نظر می رسد كه عزم طاهره برای اجرای قصاص حتمی است. می گوید:هیچ كس به فكر قربانی اسید پاشی نیست همه به اسید پاش فكر می كنند و این كه نباید خشونت كرد اما یك لحظه اینان خود را جای من بگذارند. من داشتم مانند بقیه مردم زندگی ام را می كردم. ناگهان در یك لحظه دنیا برایم تمام شد. من كه 26 سال داشتم تبدیل به پیرزنی شدم كه مجبور است صورتش را ببندد و در گوشه خانه پنهان شود و درد بكشد و دخترش را ببیند كه زیبایی اش را از دست داده و آینده اش تباه شده است. اگر كسی می تواند در این شرایط ببخشد به من هم بخشش یاد دهد.

حالا همه نگاه ها به پرونده طاهره است. زنی كه می گوید نمی بخشد.

*به دلیل دلخراش بودن تصاویر واقعی این حادثه، لادیز از انتشار آن معذور است.

نظرات

15 responses to “این زن نمی بخشد”

 1. vida says:

  vaghan in joor adama ro nabayad bakhshid taherei aziz barat az khoda sabr va ghodrat arezoo mikonam be omid roozi k asid pashi to iran nabashe

 2. اشک مهتاب says:

  نبخش
  اگه طاهره متهمو بخشید ظلم بزرگی کرده باتوجه به اینکه بخشش قربانیهای قبلی اسید پاشی خاطر مونا را جهت قصاص نشدن تخت کرده واقعا یک سر سوزن جای بخشش نیست باید مونا درس عبرت بقیه ادمهای روانی که دست به اینکار میزنند بشه
  بدون شرح

 3. arezoo says:

  در جامعه وحشي و بي قانون ايران بخشش جايي ندارد چون جبران فاجعه از طرف دولت و قانون صورت نمي گيرد . من هم نمي بخشيدم . من اگه خودم جاي قرباني بودم حتما خودكشي مي كردم . من به عنوان دختر ايراني ديگر مي ترسم تو خيابون راه برم حتي چون آدم ديووانه زياد شده
  قصاص بايد صورت گيرد

 4. رها says:

  lماکه شنیدیم پدرشوهر طاهره خانم اسید پاشیده کدومش درسته؟

 5. M A R Y A M says:

  CHE BEBAKHSHE CHE NABAKHSHE , TA MOGHEYI KE MASALEYE GHEYRAT (BEKHOONID ADAM ETEMAD BE NAFS,BEKHOONID HESADAT) TOO RAGAYE MARDAYE MA JARYAN DARE IN GHESE TEKRAR KHAHAD SHOD

 6. یاس says:

  مثلا آمنه خانوم که بخشید چه جوابی از آقا مجید گرفت…بله بعد از چند لحظه مجید گفت که حق آمنه بوده….خواهر من طاهره جون هرگز نبخشش.حتی اگه تو هم ببخشی خدا هرگز این زن وحشی تر از حیوون رو نمیبخشه…امیدوارم خدا روز به روز عذابشو زیاد کنه که زندگی تو و دخترت رو به خاطر نفس و شهوت خودعوضیش به این روز انداخت.. خدا با توست عزیزم وهمه چیز رو میبینه.

 7. ندا says:

  نباید ببخشی طاهره نبخش …هرگز نبخش…. اگه ببخشی جواب دخترتو چی باید بدی…..منم بودم نمی بخشیدم

 8. ندا says:

  طاهره جان واقا سخته. خدا صبرت بده!!
  اميدوارم خيلي زود خودت و دختر ماهت سلامتي کاملتونو بدست بياريد.
  بخشش کلا سختهومخصوصا وقتي از نظر جاني آسيب ديده باشي.
  اميدوارم خدا کمکت کنه و راه درست رو انتخاب کني، هر چند از نظر منم همچين آدم هايي رو بايد با قير داغ بسوزونن تا براي سايرين عبرت بشن!!!!

 9. ستاره says:

  بسیار متاسف شدم.انشاالله هرچه زودتر سلامتیتو بدست میاری. به خدا توکل کن.خدا جای حق نشسته.برات از ته دل دعا میکنم.قصاص حق توست.بنظرمن نبخش.اما در پاسخ به نظر بعضی دوستان لطفا انصاف داشته باشید.

 10. الهام says:

  ما زنها هم باید از دسته مردها بکشیم هم از دسته هم جنسای خودمون!!!
  کمترین مجازات این آدما قصاصه
  امیدوارم موفق باشی طاهره عزیز

 11. گل پری says:

  دلم براش میسوزه یعنی من دختر چه قدر تحمل دارم

 12. SUBZERO says:

  aha yadam omad midonam ke kare badi dar haghet karde amma to besparesh be khoda azizam bakhshesh azbozorgane vaghean motasefam

 13. .. says:

  طاهره نبخش نبخش کسی رو ک اینده خودت و دخترت رو تباه کرد نیخش کسی رو ک بابی شرمی میگه توام باید مثل امنه ببخشی قوی باش هر چند سخته ولی این ماده گرگو نبخش….

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد