انجام این تست به شما نشان می دهد که از زندگی شخصی و کار و تحصیلات تان تا چه حد احساس رضایت می کنید.

انجام این تست به شما نشان می دهد که از زندگی شخصی و کار و تحصیلات تان تا چه حد احساس رضایت می کنید. به سوالتیکه از شما پرسیده می شود با صداقت پاسخ دهید. هر چند این قبیل تست ها مبنای دقیق و کاملا علمی ندارند اما در شناختن خودمان با ما کمک می کنند.

1- نسبت به خودم احساس خوبی دارم.

2- به ندرت مضطرب می شوم.

3- من شخص سالمی هستم.

4- از کارم رضایت داردم و فضای شغلیم را دوست داشتنی می دانم.

5- آینده شغلی درخشانی برای خودم پیش بینی می کنم.

6- از برقراری ارتباط با دیگران لذت می برم و نگران روابطم نیستم.

7- حتی اگر دیگران گاهی مرا ناراحت کنند دوست ندارم در انزوا بمانم. چون معتقدم همیشه همه چیز بر وفق مراد نیست.

8- عقیده دارم لیاقت دوستی و محبت اطرافیانم را دارم.

9- از زندگیم کاملا راضی هستم و شکایت چندانی ندارم.

10- اکثرا لبخند به لب دارم.

11- خودم را فردی برنده می بینم. حتی اگر در ظاهر اینطور به نظر نرسد.

12- در تصمیم گیری فرد سختگیری نیستم و عملکردم عمدتا بر اساس تصمیماتم است.

13- زندگی بطور کلی با من خوب برخورد کرده و من از اینکه زنده هستم خیلی خوشحالم.

14- من خوشبختم.

15- خودم را خیلی دوست دارم و احساس می کنم فرد خاصی هستم.

هریک از سوالات را با هرگز 1 امتیازی، به ندرت 2 امتیازی، گاهی 3 امتیازی، اکثرا 4 امتیازی و همیشه 5 امتیازی پاسخ دهید.

امتیاز بین 75 تا 60:

سطح زندگی شما مطلوب است. شما شرایط زندگی را به خوبی شناخته اید و توانایی مواجهه با آن را دارید. فردی قدرشناس بوده و از اشتباه کردن و تجربه کردن هراسی ندارید. این نکته مثبتی است که شما نسبت به اکثر افراد دارید. شما شخصی مستقل، انسان دوست و با تمایل بالا برای یادگیری هستید. درک شما از شرایط اطرافیان زبانزد است.

امتیاز بین 59 تا 45:

کیفیت زندگی شما نیز قابل توجه است. شما از لحاظ عاطفی نگرانی ای ندارید. از زندگی لذت برده و عموما با موقعیت های مناسبی مواجه می شوید. به اطرافیان و نظر آنها اهمیت زیادی می دهید. شما توانایی خاصی در حل مسایل دارید. اکثرا در چنین شرایطی جای خالی شما احساس می شود. به روابط تان احترام می گذارید. در انجام کارها اکثرا موفقیت با شماست. هرچند گاهی در مورد استعدادها و توانایی های تان دچار شک می شوید اما از لحاظ احساسی به راحتی متزلزل نمی شوید.

امتیاز بین 44 تا 35:

زندگی شما همواره در نوسانات شدید است. این امر با مسایل عاطفی و افرادی که با آنها در ارتباط هستید مرتبط است. هرچند از لحاظ عاطفی فردی مستقلید اما نیاز همیشگی تان به کسب رضایت از شما چهره ای لجوج می سازد. همین امر اطرافیان تان را از شما دور می کند. از صحبت در جمع یا ظاهر شدن در میان افراد ناآشنا نگرانی دارید و همین امر موفقیت های شما را حد زیادی محدود می کند. اگر می خواهید به رضایت عاطفی برسید باید یاد بگیرید خودتان را بیش از پیش دوست داشته باشید. و از همه مهمتر اینکه بجای آنکه منتظر باشید تا کسی از شما حمایت کند باید به خودتان و استعداد هایتان تکیه کنید.

بین 34 تا 25:

شما توانایی کافی برای پذیرفتن بهترین ها را ندارید. سطح اولویت های زندگی تان روز به روز پایین تر می آید. همواره آماده واگذاری شرایط به دیگران هستید. طبیعتا بهمین دلیل کیفیت زندگی بالایی ندارید. با آنکه خیلی بخشنده هستید اعتماد به نفس پایین تان ازشما چهره ای وابسته ارایه می کند. دیگران هرگز چندان متوجه میزان بخشنده بودن شما نیستند. چرا که نوع بخشش شما با نوعی ادای دین همراه است. بهمین خاطر به مهربانی های شما ارزش چندانی داده نمی شود. هراس های زیادی دارید. شما برای آنکه احترامی که شایسته آن هستید را به دست بیاورید به تلاش زیادی نیاز دارید.

بین 25 تا 15:

متاسفانه احساس رضایت شما از زندگی بسیار پایین است. سطح خودتان را خیلی پایین نشان داده اید و حالا باید به خودتان فشار زیادی بیاورید تا دیگران متوجه شما شوند. نگرانی و استرس های بیشماری دارید. نسبت به آینده و آنچه ممکن است برای تان پیش بیاید بسیار بی اعتماد هستید. نسبت به هر آنچه پیش از این انجام داده اید احساس پشیمانی می کنید. قبل از هر چیز باید یاد بگیرید که گذشته از دست شما خارج است. شاید بد نباشد کمی با دیگران صمیمی شوید و از تفکر دایم در مورد خودتان دست بردارید. کمال گرایی را کنار بگذارید، هیچکس کامل نیست.

کمتر از 15:

خودتان خوب می دانید که فردی بسیار منزوی و تنها هستید. ارتباط شما با دیگران در سطحی نامطلوب قرار دارد. حقیقت این است که شما خیلی خودتان را دوست ندارید. نگرانی های شما از امور ملموس و واقعی به اموری که هرگز امکان وقوع شان وجود ندارد رسیده است. اعتماد بنفس شما در سطحی نامطلوب وجود دارد. عزت نفس چندانی ندارید و متاسفانه باید بدانید اکثرا افراد از اینکه با شما باشند طفره می روندو هنگام ناراحتی غیر قابل تحمل می شوید. اگر می خواهید از اینوضعیت خلاص شوید باید نقشی که بعنوان یک قربانی پذیرفته اید و در حال بازی ان هستید را کنار بگذارید. با اطرافیان تان ارتباط یرقرار کنید و دیگران را به شکل کسانی که می خواهند به شما آسییب برسانند نگاه نکنید.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد