این که آیا این یک مشاجره زود هنگام است و یا فقط یک صحبت صریح اوایل آشنایی، فرقی نمی کند داشتن اختیار ادامه یک رابطه جدید یا قطع آن باید به اختیار خودتان باشد. گاهی اوقات وقتی می خواهیم مکالمه به پایان برسد، می خواهیم از آن امکان ادامه و زنده نگه داشتن رابطه رو محک بزنیم. ما می خواهیم نظر خود را به خوبی بیان کنیم و احساس می کنیم که نظر طرف مقابل برایمان اهمیتی ندارد. یا برعکس، ما به شدت خواهان ادامه مکالمه هستیم، اما در آخر میدانیم که تمایلات ما به طرف مقابل مرده و این رابطه بدون آینده است.  پس چه باید گفت؟ ما می گوییم … هیچ چیز! گاهی هیچ بهترین حرف است!

میشل آفونت ، کارشناس روابط ، وکیل طلاق و نویسنده چند کتاب چاپ شده در رابطه با روابط زوجین که آخرین اثرش “فاکتور دانگ” است، می گوید هیچ چیز نگو! سکوت فرزند قدرتمند اختیاراست. امتناع از تعامل با کسی که برایش آینده ای نمیتوانید متصور باشید می تواند یکی از رهایی بخش ترین لحظات زندگی شما باشد. تمایل به خودداری از ارسال پیام کوتاه یا ارسال پیام در شبکه های اجتماعی، یک نقطه عطف بزرگ و اولین قدم برای پس گرفتن قدرت کنترل آینده شما است.

درست است، هیچ پاسخی یک حرکت قدرت بزرگتر از یک پاسخ نیست. این مقاله می گوید، من بزرگتر از بی احترامی های کوچک و بزرگ شما یا رفتار منفعلانه – پرخاشگرانه شما هستم. آن می گوید، شما دیگر نمی توانید به من صدمه بزنید، زیرا من اهمیتی نمی دهم. در قسمتی از آن آمده است، من وقت این مزخرفات کوچک و بچه بازی شما را ندارم.

یا، بیشتر تشویق می کند. اگر می خواهی توجه من را حفظ کنی، باید بیشتر از این کارها  بکنی عزیزم. در آن می گوید: چیز جالبی به من بگویید، چون حوصله ام زود سر می رود.  در این مقاله آمده است: من  منتظر شما می مانم تا ببینم چطور میتوانید من رو به خود جذب کنی اما اگر نتونستی منتظر شانس دوم نباش لطفا! من وقتم رو از سر کوچه نیاوردم!

و اگر در شرایطی هستیم که واقعا از همان اول به آخر خط رسیده ایم، Afont آن را نقطه ارزشمند بی تفاوتی می نامد. رسیدن به نقطه بی تفاوتی در یک رابطه بالقوه بسیار مهم و نشان قدرت است. بی تفاوتی یعنی بی توجهی. بی توجه بودن به معنای این است که اکنون احساسات و اعمال خود را کنترل می کنید. عمل پاسخ ندادن، رهایی بخش است. این تعیین کننده شرایط جدید است. هیچ! پاسخی به این معنی است که شما به جایی رسیده اید که می توانید کنترل کنید چه کسی وقت و انرژی خود را هدیه می دهید.

داشتن اختیار آخرین حرف یا دائماً تلافی کردن لزوماً به معنای بی رحمی در رابطه نیست. این می تواند دستیابی به قدرت کنترل آینده خود را به نمایش بگذارد، اما لزوماً بی رحمی یا بی حرمتی به او نیست. بسیار مهم است که هنگام تصمیم گیری درمورد تعامل با شخصی که با شما میخواهد رابطه جدی تری داشته باشد، به حرف صادقانه دل خود گوش دهید، قلب شما به شما دروغ نمی گوید. ممکن است چیز کوچکی دیده اید که باعث شده شما نخواهید پاسخ دهید. بیشتر مواقع پاسخ دادن مساوی است با طولانی شدن و ادامه یافتن یک رابطه بی معنی. با پاسخ دادن، شما به سادگی پایان ناگزیررابطه بدون آینده را طولانی می کنید.

این ممکن است خشن و بی رحمانه بنظر برسد، اما چرا باید وقت خود و او را تلف کنیم؟ وقت ما گرانبهاترین دارایی ما دختران است اگر آنها نتوانند خود واقعی خودشان را در وحله اول بما نشان دهند و یا برای ما جذاب نباشند، بعدی! اگر آنها فقط می توانند ما را ناراحت کنند، بعدی! با سکوت آن رابطه مضر را تمام کنید، یا آنها را وادار کنید که خودی نشان دهند و سعی کنند که  برای دفعه آخر رابطه رو نجات دهند. سکوت جواب آنهاست. بگذارید سکوت شما حرف دل شما را بزند.

یادمان باشد سکوت پر است از ناگفته ها!

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد