همه ما عادت هایی در هنگام ارسال پیامک داریم که بعضی اوقات ما را عصبانی می کند. بنابراین بهتر این است که قبل از ارسال پیامک بعدی  چند نکته در ارتباط با باید ها و نبایدهای ارسال پیام کوتاه بپردازیم. البته اینها صرفاً نظرات تیم و نظرات شخصی ما است. در ادامه مطلب بخوانید تا بدانید چه چیزی دکمه های اعصاب و روان ما را فشار می دهد ویا باعث ایجاد متن یک پیام کاملاً درست و حسابی می شود.

  1. مخاطبان خود را بشناسید.

آیا شخص یا گروهی که من برای او پیام می دهم با جملات من ارتباط کامل و جامع برقرار می کند یا مستقیماً به همان موضوع ارتباط دارد؟ از لحاظ انتخاب جمله بندی و ارایه بیان و منظور خود من شخصاً طرفدار صرفه جویی در وقت و کوتاه کردن پیام هستم.

2-  اگر پینگلیش تکست میفرستید، حروف بزرگ انتخاب نکنید.

مانند این است که سر طرف در حال فریاد کشیدن هستید. باهمان اندازه تهاجمی ظاهر می شوید و به نظر می رسد شما از گیرنده عصبانی هستید  یا از دنیا طلبکارید؟! البته، برای این لحن همیشه زمان و مکان و مهمتر از همه دریافت کننده درستش وجود دارد.)

3- از ارسال پاراگرافهای طولانی خودداری کنید.

اگر برای توضیح احساس و نظرات خود باید یک کتار را در واتس آپ یا تلگرام ارسال کنید   بهتر است تلفن را بردارید و آن را شفاهی بگویید. 4- پیام های متنی یا اخبار و جکها را در گروه بفرستید. این کار را برای همه افراد درگیر راحت تر می کند. اگر وقت اضافه برای تلف کردن نداریدآن شخصی نباشید که دائماً موضوع را تغییر نام می دهد و میفرستد، میتوانید با تشکیل گروه های کوچک هم مرجع تشکیل دهنده گروه باشید و هم در وقت خود صرفه جویی نمایید. (به نکته اول مراجعه کنید: مخاطبان خود را بشناسید.)

4-  بلافاصله پیگیری نکنید

اگر برای کار باشد، مطمئناً موارد استثنایی وجود دارد. اما اگر گیرنده بخواهد پاسخ می دهد بنابراین اصرار زیاد و پیگیری مداوم فقط شما رو کوچیک میکنه!

5-  سه بار قبل از ارسال عکس صفحه یا عکس خود فکرکنید.

قبل از اینکه از متن دوستانتان اسکرین شات بفرستید یا عکس از خود برای (آن شخص اکنون محترم) عکس بفرستید سه بار با خود بالا پایین کنید، اجازه ندهید بعد از ارسال قلبتون بیاد تو دهنتون.)

6- هنگام رانندگی پیامک ندهید.

به اندازه کافی واضح هست دیگه نه؟

7- قدرت شکلک ها را دست کم نگیرید.

در صورت لزوم از آنها استفاده کنید. همه ما می دانیم که یک شکلک ساده می تواند معنای واقعی را به پیام پشت متن اضافه کند. همه ما همچنین شخصی را می شناسیم که بیش از حد از شکلک استفاده می کند. بنابراین دوباره،  خود و مخاطبان خود را بشناسید.

8- از ساعت زمان ارسال پیام برای گیرنده مطم باشید.

این اتفاق می افتد – شما یک متن دیرهنگام ارسال می کنید زیرا نمی خواهید فراموش کنید. اما این کار را عادت نکنید، مگر اینکه اطمینان داشتع باشید که این مسئله باعث آزار او نمی شود.

9-پس از گذشت لحظه در یک موضوع گروهی، پاسخ ندهید.

همه ما این لحظه را تجربه کرده ایم – مشغول کار بودیم و وقتی می توانستیم شوخی گروهی را شروع کنیم، شوخی ما در گروه بصورت مثبت از طرف همه بازخورد نداشت و اکنون در حال فکر کردن در مورد این موضوع هستیم. به خودت لول (قهقهه) کن و ولش کن، نیازی نیست که وقتت رو بیشتر تلف کنی. لحظه اوج دریافت پیام گذشت در مورد بعدی حتما بهتر دریافت میشود.

10-  از طریق پیامک حال خانواده و دوستان خود را بررسی کنید.

یک متن روزهای جمعه خانوادگی را در گروه دوستان و خانواده شروع کن و هر هفته پیام های مثبت یا متفکرانه ای بفرست تا لبخند بر لب همه بنشاند. این یک چیز کوچک است که باید منتظر آن می مانند و به گروه یادآوری کنیم که همه ما یک هفته دیگر را تجربه کردیم و باید با انرژی زیاد و تفکر مثبت هفته پیش روی بهتری بسازیم.

11- اگر متنی متأسفانه ارسال کردید خیلی سخت نگیرید.

اگر هر هفته اتفاق می افتد، بله، زمان ارزیابی مجدد خود و روابطی که دارید است، اما اگر سوالهای زیادی دارید یا حالتان بد است و احساس می کنید احساسات خود را بیرون می دهید، بگذارید همینطور باشد. زندگی کوتاه است. اجازه ندهید که چیزی حس خوب شما را پایین بیاورد. همه ما فقط انسان هستیم و بعضی اوقات دوست داریم خودخواه و بی فکر باشیم . همه ما مثل هم هستیم!

وقتی صحبت از آداب و پیام کوتاه می شود چه چیزی بیشتر از همه شما را آزار می دهد؟ ما می خواهیم در بخش نظرات در پایین این مطلب دیدگاه شما را بدانیم.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد