اگر در دوراهی این تصمیم سخت هستید این مقاله را بخوانید

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا ازدواج شما به پایان رسیده است یا اگر هنوز حس مبارزه برای نجات زندگی مشترک در شما باقی مانده است انتخابی نیست که به راحتی انجام شود، مخصوصاً بعد از اینکه تلاش کردید برای نجات آنچه احساس یک رابطه عاشقانه است، تلاش کنید. در اینجا برخی از رایج ترین نشانه هایی وجود دارد که نشان می دهد شما می توانید آماده رفتن به فصل بعدی زندگی خود و تشکیل پرونده طلاق باشید.

1- با هم بحث نمی کنید

باور کنید یا نکنید ، شما قرار است بحث کنید. سکوت و اجتناب می تواند برای یک رابطه مضر باشد. دکتر جولیانا موریس ، متخصص روابط می گوید: “وقتی دیگر دیگر نمی توانید اذیت شوید ، به این معنی است که چیزی از دست رفته است.” اگرچه همه دعواها مثمر ثمر نیستند ، اما اینکه بتوانید بحث را به گونه ای حل کنید که به نفع ازدواج باشد ، سالم است ، اما او می گوید: “شما برای همدیگر می جنگید. برای رابطه می جنگید. بزرگترین مشکل این است که هیچ دلیلی برای درگیری باقی نمانده باشد.”  اگرچه هرگز دعوا و جر و بحث ممکن است یکی از نشانه های طلاق قریب الوقوع باشد، اما نحوه بحث و جدال شما هنگام اختلاف، نشانه دیگری است. موریس می گوید: در حالت ایده آل، شما می خواهید درگیری به گونه ای حل شود که رابطه را حفظ کند. “اگر جنگ بیشتر نشان دادن انگشتان، مقصر دانستن و نیاز به” پیروزی “باشد ، تمرکز به قدرت تبدیل می شود و نه اتصال.” و او می گوید، این یک پرچم قرمز است.

2- شما می خواهید همسرتان را تحریک کنید.

هنگامی که متوجه می شوید دائماً در حال آزمایش هستید که چقدر می توانید ازدواج خود را قبل از اینکه کاملاً خرد شود،  تحت فشار قرار دهید، در حال قمار بازی با طلاق هستید. سانی جوی مک میلان، نویسنده کتاب Unhitched می گوید که به محض این که تلاش کنید آستانه همسرتان را فشار دهید، ممکن است ناخودآگاه بخواهید به کارها پایان دهید اما از انجام این کار می ترسید.  به عنوان مثال، اگر موبایل یا لپ تاپ خود را برای نشان دادن تبادل ایمیلهایا تکستهای نامناسب (بخوانید: معاشقه)با دیگران باز بگذارید، ممکن است به طور مخفیانه باشید که همسرتان آن را پیدا کرده باشد تا آنها درباره اینکه چرا ناراضی بوده اید گفتگویی را آغاز کنند.

 3- آنچه بدن شما می گوید مهم است.

ما در حال صحبت کردن در مورد تکانه های عشق نیستیم. منظور مااسترس کامل، ضربان قلب بالا وناراحتی حضور مشترک است. مک میلان می گوید، اگر هنگام ورود همسرتان به اتاق واکنش فیزیکی منفی دارید، توجه به آنچه بدن شما به شما می گوید مهم است.   در همین راستا، اگر هر وقت به فکر ماندن در ازدواج خود هستید، قلب شما سنگین می شود و شکم شما به یک گره تبدیل می شود، بدن شما به شما اطلاع می دهد که زمان آن فرا رسیده است. مک میلان می گوید: “مغز ما می تواند به ما دروغ بگوید.” “از طرف دیگر، بدن ما حقیقت گوی فساد ناپذیر است.”

  4-شما خود واقعی خود را پنهان می کنید.

لورن لیک، کارشناس روابط و قاضی دادگاه خانواده می گوید، اگر احساس کنید اگر همسرتان “همه” آن چیزی که هستید را ببیند و بشناسدشمارا طرد خواهید کرد، بنابراین داشتن رابطه ای راضی کننده غیرممکن خواهد بود   “وقتی شما دائماً باید خود را فیلتر کنید، یا اعتقادات خود را از همسرتان دور نگه دارید، در بلند مدت احساس کمبود احترام از طرف مقابل خواهید داشت و هضم این مسئله دشوار است.”

  5- از طرف مقابل شما شروع به وقت گذرانی در شبکه های اجتماعی خواهید کرد.

 شبکه های اجتماعی حس خوبی بشما میدهد. این یک نسخه بسیار معمولی از اتفاقاتی است که در زندگی ما می افتد. همچنین می تواند یک اسب تروا باشد واقعیت یک ازدواج ناخوشایند را پنهان کند. به گفته موریس ، هنگامی که شما یا همسرتان ناگهان شروع به گذراندن وقت و اشتراک گذاری بیش از حد در شبکه های اجتماعی می کنید، این معمولاً تلاشی برای پوشاندن حقیقت است. احساس دائمی نیاز به نشان دادن رابطه عالی شما به جهانیان، در حالی که در واقعیت می دانید این رابطه نیست، ممکن است نشانه از بین رفتن اوضاع باشد.

  6- بچه ها (یا محل کار، یا دوستان) حرف اول را می زنند.

همه این تأثیرات بیرونی می تواند به طور مثبت بر ازدواج تأثیر بگذارد. کیت و دانا کاتلر، وکلای متاهلی که به عنوان داور در نمایش برنده جایزه امی (دادگاه زوجین با کاتلرها )ریاست می کنند، می گوید، اما هنگامی که هر چیز زیاده روی کنید، فضای کمی برای شریک زندگی برای اختصاص دادن وقت و توجه به رابطه باقی می ماند، این می تواند اثر خود را بگذارد. کاتلرها عنوان می نمایند که “وقتی این تأثیرات در مورد تمام صحبت هایشان باشد و به هر آنچه فکر می کنند، باعث ایجاد دوری هر چه بیشتر در بین همسران می شود. شکاف می تواند به حدی سریع گسترده شود که احتمال طلاق باعث سورپریز شدن خود زوجین شود.”

 7- این “من” و “من” است و هرگز “ما” نیست.

ازدواج کار گروهی را می طلبد و این به معنای گرد هم آمدن برای یک هدف مشترک است. موریس که زوج ها را تشویق می کند به جای “من” به روابط “ما” فکر کنند، می گوید: “وقتی ذهنیت تیمی متوقف میشود، ممکن است نشانه توقف ازدواج شما باشد.” دکتر جاستین لهمیلر، محقق تحقیقاتی در موسسه کینزی و نویسنده کتاب به من بگو چه می خواهی، موافق است. وی می گوید زبانی که هنگام صحبت درباره روابط خود از آن استفاده می کنیم می تواند گسست را نشان دهد. “ضمایر انتخابی شما (من، مال من ، خود من، ما) نشانه احساس نزدیکی شما با شریک زندگی خود است.” بنابراین، بررسی کنید که خود (یا همسرتان) چه عباراتی را به کار می برید.

 8- .زوج شما نفر اول خبر های خوب یا بد شما نیست

وقتی روز خوبی دارید با چه کسی تماس می گیرید؟ چه کسی اولین شخصی است که با شنیدن خبرهای خوب به او پیام می دهید؟ رنگین کمان شگفت انگیزی در خارج از پنجره شما وجود دارد … چه کسی – علاوه بر اینستاگرام – می خواهد عکس را برای او ارسال کنید؟ موریس می گوید: “شریک زندگی شما باید اولین کسی باشد که به سوی او می روید، در بحران یا جشن، در خوشی یا ناخوشی.” “وقتی هر یک از شما دیگر نمی خواهد لحظات مهم را به اشتراک بگذارد، دیگر احساس ارتباط نمی کنید.” این قطع ارتباط می تواند باعث تنهایی عمده ای در رابطه شود که اغلب می تواند منجر به طلاق شود.

 9- به نظر نمی رسد بخشش یک گزینه باشد.

خیانت در ازدواج قطعاً سد راه است، اما همیشه یک معامله گریز نیست. لیك می گوید: “ادامه دادن و داشتن یك رابطه سالم ممكن است.” با این حال، “اگر هر دو همسر ازدواج خود را انتخاب کنند، ضروری است که کاملاً شریک زندگی خود را ببخشید و صلح کنید.” اگر هر بار که مشاجره ای پیش می آید، مسائل گذشته را لایروبی می کنید یا کینه ای را تحمل می کنید، به احتمال زیاد ازدواج دوام نخواهد آورد.

10- شما در حال حاضر یک استراتژی خروج دارید.

آیا پول را به حساب های مختلف منتقل می کنید؟ آیا به دنبال کار جدیدی هستید تا استقلال مالی بیشتری داشته باشید؟ موریس می گوید: “همین كه شروع به برنامه ریزی آن كردید، این نشانه این است كه شما اعتقاد دارید ازدواج شما موثر نیست.”اگرچه وی اذعان می کند که برداشتن گام هایی برای اطمینان از اینکه به کسی اعتماد ندارید و پس انداز خود را نیز دارید مطمئناً می تواند چیز خوبی باشد، اما این بدان معنی است که ممکن است یک پا از در بیرون باشید بدون اینکه متوجه شوید و هنگامی که شما تمایل ندارید “با تمام وجود در خدمت خانواده خود باشید”، ازدواج شما ممکن است در بحران قرار داشته باشد.

11- شما مدام از خود می پرسید که آیا باید بروید؟

اگر متوجه شدید که مرتباً در مورد اینکه آیا باید یا نباید طلاق بگیرید، گیج شده اید، مک میلان توصیه ای سنگدلانه اما صادقانه دارد:  او می گوید: “یک چیز در مورد سردرگمی وجود دارد.” “این معمولاً دروغ است. وقتی به خود بگوییم که نمی دانیم در حقیقت نمی خواهیم جواب خود رابشنویم.” به گفته مک میلان، “شما در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهید گیج نیستید، اما از عملی که می دانید احتمالاً باید انجام دهید می ترسید.” به عبارت دیگر، اگر دائماً تعجب می کنید، پس احتمالاً از قبل پاسخ خود را می دانید.

نظرات

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد