من چند تایی نازنین رفیق دارم که دل ام با بودن شان قرص است. همان هایی که از نان شب واجب ترند. آن ها همان هایی هستند که دکمه نقطه ضعف من دست شان است اما هرگز آن را فشار نمی دهند که مرا خشمگین کنند.

این روزها چندین بار برایم پیش آمده که از دوستی برای رفتارش رنجیده ام و چند ساعتی درگیری ذهنی داشته ام. نازنین دوستی دارم که وقت هر دلتنگی سوی او دارم دست. تلفنی حرف زدیم و گفتم ماجرای دلگیری ام از دوست مشترک مان را. حرفی زد که برایم بسیار جذاب بود. گفت تو از آن آدم خشمگینی برای همین هر حرفی به تو می زند تو را بهم می ریزد و می رنجاند. یا با او حرف بزن و برای همیشه سنگ هایت را بکن یا این آدم را کم کم از زندگی ات حذف کن و فراموش اش کن. گفتم نمی خواهم رابطه ام را قطع کنم بلکه می خواهم خودم را دریغ کنم و اصلا برایم مهم نیست که بفهمد چه می کنم یا نه. من حدود دوستی ام را محدود می کنم و سعی می کنم از خودم مراقبت کنم. گفت من همه حرف های این آدم یا شاید بدترش را به تو می گویم اما تو دلگیر نمی شوی .هیچ به این نکته فکر کردی ؟

تلفن را قطع کردم و چند ساعتی با خودم کلنجار رفتم که جواب سوال را پیدا کنم. گاهی دوستان خیلی نزدیک ام برای بودن با من وقت ندارند یا برای بیرون آمدن حوصله نمی کنند اما من نه تنها ناراحت نمی شوم که حس خوبی دارم که چقدر دوستان ام با من راحت اند که خودشان را در معذوریت نمی گذارند اما از آدم های کمی دورتر ناراحت می شوم یا توقع ندارم که خیلی حرف ها را بزنند یا بعضی رفتارها را بکنند. فهمیدم که وقتی کسی در اصطلاح عامیانه برادری اش را در رفاقت به من ثابت می کند دیگر من از رفتارهایش نمی رنجم. چند سال پیش با فلامک جنیدی گپ می زدیم. گفت که من سه دوست صمیمی دارم که هرچه پشت سرم بگویند نه تنها ناراحت نمی شوم بلکه کنجکاوی ام قلقلک می آید که چرا این دوستان درباره من این حرف را زده اند. حرف فلامک خیلی برایم جالب بود خصوصا اینکه هر سه نفر را می شناختم. من هم فکر کردم که چند تا دوست صمیمی دارم که هرچه درباره من بگویند مرا ناراحت نمی کند و امروز خوشحالم که بگویم من هم چند تایی نازنین رفیق دارم که دل ام با بودن شان قرص است. همان هایی که از نان شب واجب ترند. آن ها همان هایی هستند که دکمه نقطه ضعف من دست شان است اما هرگز آن را فشار نمی دهند که مرا خشمگین کنند. شما هم فکر کنید ببینید چند تا از این دست نازنین دوستان دارید.

نظرات

20 responses to “من از تو خشمگین نمی شوم”

 1. mina says:

  are vaghean manam fekr konam in hessse shomaro mifahmam . daghighan hamintore

 2. صبا says:

  این یه مورد رو واقعا درک کردم. آره از دست کسی که عصبانی هستیم زیباترین حرفشم رو اعصاب آدم میره

 3. gisou says:

  delam gereft . che nasre zibaie . dousesh dashtam

 4. سعید says:

  سلام
  منم میتونستم شخصی رو داشته باشم که هر چی بهم بگه ناراحت نشم . برام دعا کنید که روزی بتونم ببینمش مـثل روز یکشنبه 4/5/88 که آخرین بار که دیدمش و بهش بگم که چقدر دوسش دارم.

 5. سونا says:

  سعیداقا واستون ارزوی کامیابی میکنم….اره واقعا همینطوره…حتی اگه بخواد منو بکشه هم ازش ناراحت نمیشم وبازم بهش میگم چقدر دوسش دارم….

 6. سمیه نصیری ها says:

  مرسی از شماها که دوستی ها انقدر براتون مهمه که وقت گذاشتین و این مطلب رو خوندین. امیدوارم ابدی باشه دوستی هاتون.

 7. فرنوش کیانی says:

  سمیه جون دوستت که می تونم حدس بزنم کی بوده کاملا درست گفته.باهاش موافقم.امیدوارم همیشه پاینده باشی عزیزم.

 8. سمیه نصیری ها says:

  فرنوش کیانی : تو هم جز همون گنجینه دوستان خوب منی. خوشحالم که هستی. بمون لطفا همیشه .

 9. Fama says:

  مث همیشه عالی بود
  عالی
  عالی
  نوشته هاتو دوست دارم

 10. سمیه نصیری ها says:

  فاما : نوشته هام تو رو دوست دارن یار همیشگی.

 11. شهره says:

  چه سایت زردی…این حرف‌های خاله زنکی چیه؟

 12. سوگند says:

  شهره جان تو خوبی.

 13. شهره says:

  آره خوبم سوگند جان. این متن رو بخون، ببین مثلا نویسنده اش اصلا چی نوشته؟ من از دست فاطی دلخور بودم به سکینه زنگ زدم گفت غصه نخور، بعد فلامک جنیدی گفت من سه تا رفیق فابریک دارم (تاکید بر فلامک جنیدی برای این که بگه بعععله ما دو تا هنرپیشه می شناسیم). خب که چی؟ از سر تا ته این نوشته چی در می آد؟
  والله به خدا.

 14. سوگند says:

  شاید منم خیلی عاشق این نوشته نباشم ولی می بینی که خیلیا دارن حال می کنن. لطفا الان نیا از عوام زدگی و اینا بنویس. یکی خوشش اومده یکی خوشش نیومده یکی حالش به هم خورده. به نظر من آدم اگه با چیزی حالی نمی کنه مجبور نیست بیاد داد بزنه بگه.

 15. سینا says:

  همچون مادری که از فرزندش ناراحت نخواهد شد….دوستی های قوی هم میتونه مثه یه رابطه ی خونی باشه

 16. سمیه نصیری ها says:

  خانوم شهره از سر تا ته این نوشته این برمیاد که قدر دوستی هامون رو بدونیم اما به هر حال اگه اینو نرسونده یعنی قلم من الکن بوده. مرسی که وقت گذاشتین و خوندین. امیدوارم یه چیزی بنویسم شما هم خوشتون بیاد.

 17. niki says:

  vaghan . khob tabia tan hese ma nesbat be adama ru raftaremun khob tasir dare .
  vaghti yeki barat ta hade maarg azize khob az kheili az raftarash narahat nemishi ta uni k beyne khodetun hado marzayi bahash dari
  ama in dusta…. in rabete ha … kheili ba arzeshe
  man khodam tamame talashamo mikonam in rabete haro hefz konam .
  unam man …k b dust kheili vabastam 🙂
  merc.ali buuuud

 18. سمیه نصیری ها says:

  نیکی : خوشحالم که قدر دوستی هاتو میدونی. دوست خوب مثل سرمایه خوبه. به نظرم تو آدم ثروتمندی هستی. خوب باشی همیشه.

 19. روشنک says:

  بسیار متن مزخرفی بود. یعنی خانم نصیری ها شما از هیچ دوست دیگه ای جز فلامک جنیدی نمی تونستی همچین جمله مسخره ای رو شنیده باشی؟ خیلی حسرت به دلین به خدا. رسما مزخرف بود.

 20. fateme says:

  hichi nagam sangintarm

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد