فصل حراج خوب است. مانتویی را که دو ماه پیش خریده اید 90 هزار تومان را ، حالا شخص دیگری می خرد 45 هزار تومان. اما همیشه این طور نیست که خریداران فصل حراج برنده باشند. خرید کردن در حراجی ها، مهارتی می طلبد که با تجربه به دست می آید.

فصل حراج خوب است. مانتویی را که دو ماه پیش خریده اید 90 هزار تومان را ، حالا شخص دیگری می خرد 45 هزار تومان. اما همیشه این طور نیست که خریداران فصل حراج برنده باشند. خرید کردن در حراجی ها، مهارتی می طلبد که با تجربه به دست می آید.

 

به عنوان شخصی که سالها در حراجی های آخر فصل خرید کرده ام و گاه برنده و گاه بازنده بوده ام نکاتی از تجربیات ناقابل را در اختیارتان می گذارم.

1- مطمئن باشید به عنوان مثال مانتو یا شلواری که قرار است در حراج فصل خریداری کنید باقی مانده از مد سال گذشته نباشد. بسیاری از لباس هایی که چوب حراج به سرشان می خورد عموما لباس هایی هستند که از سال قبل مد شده اند. اگر دقت کنید لباس های ساده تر و کلاسیک بسیار

کم شامل درصد تخفیف و حراج می شوند. پس جنسی را بخرید که سال آینده نیز بتوانید از آن استفاده کنید.

 

2- این نکته شامل حال شال ها و روسری ها هم می شود. اما اگر زیرک باشید می توانید در میان شکسته شدن قیمت ها، شالها و روسری هایی را پیدا کنید که چندان متاثر از مد روز نبوده و صرفا به دلیل تک افتادن و یا تکمیل نبودن سری رنگ ها برای قرار گرفتن در ویترین شامل حراج شده اند. یادمان باشد هر جنسی که حراج شد ارزش خریدن ندارد.

3- فصل حراج که می رسد بهترین زمان برای کوچک پاها و بزرگ پاها است. به نظر من برای این دسته از افراد همیشه شانس برد وجود دارد. بسیاری از کفاشی های معروف چه دست دوزها و چه برندها، برای آوردن فصل جدیدی از کارهای خود کفش های باقی مانده از سایزها را در این روزها حراج می کنند که به سادگی می توان با درصد بسیاری پایینی این کفش های گران قیمت را خرید. اما برای کسانی که همچون من سایز پاهایشان 38 یا 39 است اصلا پیشنهادی برای مراجعه ندارم. خیالتان راحت، پیدا نمی کنید. این روزها شانس با کسانی است که سایز پاهایشان 36 و 37 و یا 40 و 41است.

4- بسیاری را می شناسم که زمان حراج که می شود فقط می خرند. چرا و به چه علت و برای چه کسی مهم نیست. تصور می کنند چون ارزان شده است پس باید بخرند. اما همیشه هم این طور نیست. بسیار پیش آمده است که بسیاری از فروشگاه ها فقط نمایش حراج را اجرا می کنند. در حقیقت هیچ تغییری روی قیمت اجناس اعمال نشده است. فقط لیبل ها تغییر کرده تا شما تصور کنید این جنس شامل حراج است پس می توان آن را خرید. دوستی دارم که بلوزی را که من در زمان غیر حراج خریداری کردم، در فصل حراج با چند هزار تومان افزایش قیمت خریداری کرد. تازه خوشحال هم بوده که فکر می کرده ارزان تر از

من همان بلوز را خریداری کرده است. پس حواستان باشد که همه شکسته شدن قیمت ها واقعی نیست و گاهی یک تله است.

 

5- فصل حراج که می رسد بهترین زمان برای خرید کادوهای تولد دوستان است. اما با حساب و کتاب و هدفمند این کار را انجام دهید. می توانید برآورد کنید که تا 6 ماه آینده قرار است برای چه کسانی هدیه بخرید. یکی یکی افراد را مجسم کنید و آنگاه به اقتضای شخصیت و علایق او از میان فروشگاه ها کادوی او را خریداری کنید. اما مراقبباشید اگر تولد او در بهمن ماه و وسط آن همه سرما است یک تی شرت تابستانی نخی را برای او خریداری نکنید.

6- نکته دیگر این که بسیاری از فروشگاه ها در فصل حراج جنس فروخته شده را حتی تعویض هم نمی کنند. پس هنگام خرید به این نکته توجه کنید تا متضرر نشوید.

نظرات

4 responses to “در فصل حراج برنده اید یا بازنده؟”

 1. مسعود says:

  ممنون استفاده کردیم

 2. شاهین says:

  حراجه واقعی تو ایران نیست که.. هرچی اجناسه بونجوله رو می کنن

 3. mina says:

  daghighan hamine… haraj tu iran baraye foroukhtane ajnasiye ke moshkel daran. khayli bayad havasemun jam bashe

 4. paymn says:

  baraye hamin ke avaz nemikonan ajnaso malum mishe ke ye rigi be kafsheshune

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد