خانم های بسیاری را می شناسم که همراه با مد، طلاهای خود را عوض کرده و تغییر می دهند. پای صحبت آنها که می نشینم تازه مدعی هم می شوند که این طلا سرمایه ای است برای روز مبادا و تازه از این طریق کمی هم از تعویض و تغییر آن لذت هم می برند.

خانم های بسیاری را می شناسم که همراه با مد، طلاهای خود را عوض کرده و تغییر می دهند. پای صحبت آنها که می نشینم تازه مدعی هم می شوند که این طلا سرمایه ای است برای روز مبادا و تازه از این طریق کمی هم از تعویض و تغییر آن لذت هم می برند.  اما اتفاقی که در این میان رخ می دهد علاوه بر کارمزدهای زیادی که در هر بار تغییر باید از سوی مشتری پرداخت شود احتمال خرید طلای تقلبی نیز وجود دارد.

رواج سکه های تقلبی در دوره ای بسیاری از خانواده های ایرانی را با بحران اقتصادی کلانی مواجه ساخت. شاید در این شرایط بهترین راه، خرید از واحدهای طلافروشی‌ای باشد که زیر نظر اتحادیه طلا و جواهر هستند.

البته به طور معمول طلاهای همه واحدهای طلافروشی هر ماه یک‌بار توسط بازرسان اتحادیه طلا و جواهر کنترل و نمونه‌برداری می‌شوند تا طلای تقلبی ساخته نشود. علاوه بر آن در فاکتور فروش قید می‌شود که عیار طلا 18 است و مارک سازنده طلا هم مشخص است که نشان‌دهنده هویت فروشنده آن است.

از سوی دیگر تمهیداتی هم برای بالابردن ضریب اطمینان خریداران پیش‌بینی شده است.گویا قرار است با مؤسسه استاندارد هماهنگ شود تا در آینده‌ای نزدیک علاوه بر انگ 750 که درون محصول حک می‌شود، انگ استاندارد (کدی از طریق مؤسسه استاندارد) هم به خود تولیدکنندگان داده شود تا این انگ نیز علاوه بر انگ 750 درون محصول حک شود.

نکته دیگر این که اگر خیلی اهل تجملات نیستید و می خواهید پولتان را با خرید طلا پس انداز کنید پس بهتر است از فروشنده بخواهید تا طلای کهنه یا استفاده شده را به شما بفروشد. طلایی که جلا خورده و دوباره تمیزو براق می شود. نکته مهم در اینجاست که شما دیگر مجبور نیستید اجرت ساخت را همراه با قیمت طلا پرداخت کنید.

با توجه به افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی یکی از بهترین راه های افزایش سرمایه خصوصا برای خانم ها خرید طلا است، به خاطر داشته باشید برای خرید سکه های طلا نیز حتما سکه های پرس شده همراه با مهر برجسته داخل کارت و نه مهر چاپی روی آن را، خریداری کنید.

نظرات

2 responses to “طلا؛ زیور یا سرمایه”

  1. آرمين says:

    سلام
    لطفا قيمت روز به روز سكه طلا رو هم در سايت خود بگذاريد .
    بدليل بالا رفتن روز به روز آن . الان سكه تمام حدود 500 تومان شده

  2. آرشاک says:

    قیمت سکه امروز 650 تومان ها ها ها

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد