روزهای آخر شهریور می توان از همه فروشگاههای لوازم التحریر متنفر بود. با انواع و اقسام مدادها و روان نویس ها و دفترها که هر کدام به تنهایی فریاد می زنند” من رو بخر، من رو بخر” و تو طلسم می شوی.

گاهی می توان از مجموعه های شهر کتاب متنفر بود. به خاطر اینکه همیشه آدمی ناچار است تا ریال آخر ته جیبش را در این فروشگاههای دوست داشتنی خرج کند و بیرون بیاید و تازه آن هنگام است که متوجه می شویم حتی پولی برای کرایه تاکسی نمانده و از سر ناچاری واژه ” دربست” را به کار می بریم تا برای به خانه رسیدن چند برابر پول بدهیم.

روزهای آخر شهریور که می رسد می توان از همه فروشگاههای لوازم التحریر متنفر بود. با انواع و اقسام مدادها و روان نویس ها و دفترها که هر کدام به تنهایی فریاد می زنند” من رو بخر، من رو بخر” و تو طلسم می شوی.

زمانی اوضاع بدتر می شود که این چنین عاشق لوازم التحریر باشی و اکنون آمده باشی تا برای فرزند دبستانی ات هم لوازم التحریر بخری. باید گفت وا مصیبتا.

اما، همیشه یک راه حل برای جلوگیری از وقوع فاجعه وجود دارد. بهترین کار در این جور مواقع مدیریت ذهن و خرید است. شاید بهتر باشد قبل از هر امری فهرست لوازم مورد نیاز را بنویسید.

مداد، خودکار، پاک کن، تراش، خط کش با همه مخلفاتش، دفتر مشق، مداد رنگی و ماژیک، جا مدادی، کیف مدرسه.

من اگر جای شما بودم ابتدا یک نگاه کلی به همه اجناسی که این روزها داخل فروشگاهها روی هم سوارند، می انداختم بعد تصمیم می گرفتم که کدام را و به چه دلیل بخرم.

یادمان باشد، خوشگلی روکش مداد به نسبت نرمی مغز آن چندان مهم نیست. اگر فرزندانتان دوست دارد تا مدادی با طرح و نقش شخصیت های کارتونی داشته باشد می توانید کل ماجرا را با خرید یک مداد فانتزی حل کنید. مهم این است که برای چند ماه آینده او مدادهای نرم و مقاوم داشته باشد. تا هم به راحتی بنویسند و هم به سادگی پاک شوند. در مورد جا مدادی ها هم همینطور.

با وجود این که فرزندانتان حتما اصرار خواهد داشت تصویر روی جا مدادی از کارکتر انیمیشن های مورد علاقه اش باشد، اما در میان آنها، جامدادی را انتخاب کنید که قابلیت شستشو و نظافت برای یک سال تحصیلی پیش رو را داشته باشد. به حجم جا مدادی نیز توجه کنید که قرار است چه تعداد قلم را در خود جا دهد.

انتخاب مداد رنگی و ماژیک هم بسیار مهم است. بسته مداد رنگی را بر اساس سن فرزندتان انتخاب کنید. مطمئن باشید بسته مداد رنگی 36 تایی هیچ کاربردی برای فرزند کلاس اول و دومتان ندارد. به خاطر داشته باشید که میزان درک و چگونگی استفاده از رنگ های ترکیبی در سنین بالاتر امکان پذیر است. در این میان مداد رنگی هایی که در جعبه های فلزی یا پوشش های پلاستیکی قرار دارند امکان نگه داری طولانی تری نسبت به بسته های مقوایی دارند. پس این نکته را هم مورد توجه داشته باشید.

به تازگی به لطف پیشرفت در مواد پلیمری، خط کش های ژلاتینی به بازار آمده که اگر فرزندتان آن را گم نکند می توانید مطمئن باشید که شکستنی در کار نخواهد بود.

و اما مهم تر از همه خرید کیف است. بله، تصاویر “وینکس” و “بن تن” همه کیف های دخترانه و پسرانه سال جدید تحصیلی را قبضه کرده اند. در این باره انتخاب با خودتان و فرزندتان است. اما با توجه به این که سایز کتاب های تحصیلی تغییر کرده، کیفی را تهیه کنید که کاربردی باشد. مهم تر ازهمه قابلیت شستشو داشته و سبک باشد. توجه داشته باشید که کیف مورد نظر چندان برای مدرسه، فانتزی نباشد. چرا که دراین صورت بسیار زود پاره شده و شما ناچار خواهید بود 20 تا 30 هزار تومان دیگر برای خرید کیف مدرسه هزینه کنید. فرزندتان را مجاب کنید که کیف سبک و راحتی را انتخاب کند.

بررسی های آماری نشان می دهد که بسیاری از دانش آموزان ایرانی به علت استفاده نادرست از کیف های مدرسه دچار ناهنجاری های قامتی شده اند. پس لازم است به این مسئله بیش از سایر لوازم مدرسه توجه نشان دهید.

نظرات

5 responses to “کیفی پر از مدرسه”

 1. آرمين says:

  سلام خانم آفاق
  يكم توضيح بيشتر مي دهيددر مورد “” ناهنجاری های قامتی “”
  با تشكر

 2. اشک مهتاب says:

  با خوندن این مطلب یاد دفتر نقاشیم تو اون سالها افتادم بااینکه خیلی وقته از اون موقعها میگذره اما هنوز هم مداد رنگیا رو دوست دارم

 3. paymn says:

  in nahanjari ro hame bacheha daran… mage mishe az paseshun bar biaiem ke ye kifo nakharim barashun

 4. amir says:

  ketab naghashi filiya .. yadeshun bekheyr

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد