زندگی مشترک هم یک  جور شراکت است مثل همه شراکت های دیگر. وقتی با کسی شریک می شویم اول باید قواعد شراکت را یاد بگیریم تا بتونیم هم خودمان و هم شراکت رو خوب اداره کنیم.

زندگی مشترک هم یک  جور شراکت است مثل همه شراکت های دیگر. وقتی با کسی شریک می شویم اول باید قواعد شراکت را یاد بگیریم تا بتونیم هم خودمان و هم شراکت رو خوب اداره کنیم.

شاید به نظرتان این دید خیلی کاسب کارانه باشد ولی باور کنید همگی بعد از مدتی به این نتیجه می رسیم و اگر این قواعد رو درست اجرا کنیم نه مظلوم خواهیم بود و نه ظالم. متاسفانه اکثر مواقع این رفتارهای غلط ماست که از شریک زندگی مان ، یک آدم ظالم می سازد . برای جلوگیری از این احساس بهتراست که یک سری نکات را رعایت کنیم .

نکته اول : هر وسیله ای را که برای زندگی مشترک خریداری می کنید حتما به نام خودتان باشد و فاکتورش به نام شما صادر شود. یادتان باشد در زمان بروز مشکل ، اصل بر این است که شریک زندگی شما تمام وسایل را خریده و برای اثبات این که او نخریده ، باید دلیل داشته باشید. صدور اولین فاکتور به نام خودتان سخت است اما دفعات بعد عادی می شود و باعث می شود افسوس وسایلی که شما خریدید و دیگری صاحب اش شده را نخورید.

نکته دوم : از جهیزیه تان حتما لیست تهیه کنید و تا قیام قیامت این لیست را داشته باشید. شاید نسل های قبل از ما دراین مورد بیشتر از خودمان آگاهی داشتند که این کار رو انجام می دادند.

نکته سوم : اگر اقساط خرید ماشین یا خانه یا پول پیش اجاره خانه را پرداخت می کنید حتما به اندازه سهمی که پرداخت می کنید  ،خانه ، ماشین یا قراداد اجاره را به نام خودتان منتقل کنید. مطمئن باشید زمانی که بخواهید ثابت کنید که این اقساط را شما پرداخت کردید ، هیچ کس به کمک شما نمی آید و مجبور می شوید همه تقصیرها را به گردن قانون بیندازید.

نکته چهارم : اگر اختلافی درون خانواده پیش آمد و کار به زد و خورد کشید بلافاصله با پلیس 110 و یا اورژانس اجتماعی 123  تماس بگیرید.

نکته پنجم : اگر با همسرتان اختلاف جدی دارید و ایشان وسایلی رو بدون حضور شما از منزل خارج کرد حتما به پلیس 110 اطلاع بدهید که وسایل از منزل شما برده شده تا توسط پلیس صورت جلسه شود. این کار باعث می شود که به اتهام سرقت وسایل از طرف شوهرتان به دادسرا احضار نشوید.

و مهمترین نکته تکرارهمین است که قوانین را رعایت کنید. مسائل مالی زندگی مشترک را کاملا از مسائل احساسی جدا کنید. شما و شوهرتان می توانید زوج عاشقی باشید و از لحاظ احساسی نهایت عشق و فداکاری را در زندگی مشترک تان هزینه کنید اما از لحاظ مالی روابطی کاملا منطقی داشته باشید. مطمئن باشید در این صورت احساسات پایدارتری نیز خواهید داشت.

نظرات

9 responses to “مسائل مالی زندگی مشترک را جدی بگیرید”

 1. ghazal says:

  چرا چون عشق پایدار باشه من که این کارها را نمی کنم من 2سال ازدوج کردم وبا عشق ازدواج کردم چند بار دعوا سر این مشکلات کردیم واون خودش فهمیده وامد معئرت خواسته خوب شاید یک ذره صتر بس باشه

 2. مریم says:

  با غزل موافقم احتمالا یه ذره صبر با چاشنی محبت کافیه

 3. ti ti says:

  خیلی افتضاح بود.

 4. سارا says:

  به نظر من وقتی تو صلح و صفاییم این مطلب جواب نمی ده ولی حتما اگه اوضاع خراب بشه بدمون نمیاد این مطلبو بخوونیم.

 5. javan says:

  لطفا امارطلاق رو با این اطلاعات …… از این که هست بیشتر نکنید خواهش میکنم

 6. اشک مهتاب says:

  اگر تو زندگیم نخواد یک رنگی باشه هرگز تن به ازدواج نمیدم …اومدیم ازدواج کنیم یا جبهه ی جنگگگگگگگگ…زن وشوهر باید هم دیگه را باور داشته باشن

 7. نارسيس says:

  من تا حدودي موافق اين رويه هستم وبه اين باور رسيده ام كه در زندگي بايد با سياست رفتار كرد يعني در كنار خرج كردن احساسات بايد منطقي بود چون عشق و احساسات به تنهايي نميتواند زندگي آينده مارا تضمين كند.

 8. آسمان آبی says:

  مطلب جالبی بود . خیلی منطقی و عالی، همیشه که ابر خوشحالی بالای سر زندگی نیست گاهی هم اختلافات به وجود می یاد و چه بهتر که زن و مرد مواضع خودشون رو از ابتدا راجع به این مسائل روشن کنند. اینکه صبر و محبت جواب می ده شکی نیست ولی این برای زندگی های امروزی کفایت نمی کنه ، باید منطقی پیش رفت تا وقتی مشکلی به وجود آمد بتونید گلیم خودتون رو از آب بکشید بیرون ..

 9. شهرام شبگرد says:

  عجب زمانه ای شده ! قبلا از این جور مسائل نبود ! پدر و مادرهای ما چقدر با حرمت و ادب و نزاکت و علاقه و محبت با هم زندگی می کردند و طلاق امری بسیار مذموم بود و اگر هم اتفاق می افتاد دیگر مرد چشمش دنبال جنس و مال نبود ولی اینروزها چقدر جدایی ها زیاد شده و چه روشهایی برای کسب یا دشت اموال مشترک پیدا شدن واقعا جای تاسف دارد این گونه مسائل مال ما شرقیها نیست و بیشتر در غرب این مسائل جاری است .

لطفا نظر خود را در رابطه با اين موضوع با ما در ميان بگذاريد.

ایمیل شما توسط دیگران دیده نخواهد شد